piątek, 10 lipca 2015

Kalendarze: PK, BK i KK - decyzje.

Najpierw oświadczam, dla jasnej jasności, że ja jestem jedynym dyktatorem decydującym ostatecznie w sprawie kalendarzy. Drugim jedynym dyktatorem jest Hana. Wy jesteście parlamentem, który w każdej chwili może odwołać jedynych dyktatorów, z jednym zastrzeżeniem: że to oni sami muszą wyrazić zgodę na swoje odwołanie. Czy jasność jest już dostatecznie jasna? :)) Tak naprawdę to chodzi o to, że ktoś musi podejmować ostateczne decyzje, bo inaczej zginiemy marnie.

No dobra, pożartowaliś, a przecież nikt długich tekstów nie czyta, więc do rzeczy.
  

Wnioski i propozycje na kalendarze edycja 2016:

- Kalendarz Piękne Kotki będzie, tak jak w ubiegłym roku, przedstawiał kotki tymczasowe Zza Moich Drzwi (część z nich). Wspaniałą innowacją będzie dodatek na każdej stronie krótkich wierszyków autorstwa Ninki. Kotki będą występowały pod swoimi tymczasowymi imionami - jak w ubiegłym roku.

- Kalendarz Biała Kura tym razem będzie po prostu autorstwa Hany, która narysuje 12 rysunków o tematyce dowolnej, ale oczywiście, jak to u Hany, pozytywnej/dowcipnej. Propozycje i sugestie będzie można zgłaszać i dyskutować w Pastelowym Kurniku. Część propozycji już padła pod tym postem. Może fajnie by było, gdyby każdy rysunek miał napis-przesłanie na miesiąc?

- Kalendarz Kolorowa Kura (nazwa bardzo robocza; oczekuję propozycji) będzie się składał z Waszych prac wyłonionych na zasadzie głosowania. Bardzo proszę, aby osoby chętne do wykonania jednej strony kalendarza (samego obrazka, bez podawania miesiąca), zgłosiły się pod tym postem. Zobaczymy, ile Was jest. Jeśli ktoś będzie miał problem z grafiką, będzie mógł prosić Mariję - naszą zdolną graficzkę, o pomoc. Ta strona to może być zdjęcie, kolaż, grafika itp. - dowolność pełna. Kilka warunków: zdjęcia użyte w Waszych propozycjach, muszą być dobrej jakości (wyraźne), teksty napisane w języku polskim ze znakami diakrytyzowanymi oraz w miarę poprawną interpunkcją (np. przed znakami interpunkcyjnymi nie robimy spacji). Jola chętnie pomoże, gdyby ktoś miał wątpliwości i chciał skonsultować. Jeśli ktoś nie ma polskich znaków, może napisać tekst i przesłać go do mnie do poprawki. Odeślę z polskimi znakami. Taki tekst można już wklejać w zdjęcie. I uwaga: na zdjęciach mogą być tylko i wyłącznie Wasze/nasze zwierzaki, i to tylko te żyjące. Mam nadzieję, że zgłosi się więcej niż 12 osób, z naszego kręgu blogerów i czytaczy chętnych, by przyczynić się do powstania Kolorowej Kury, i będziemy mieli duuuuuży wybór.

Tekst na okładkę stworzy Dama Kier.

Reszta wniosków:
- większe zdjęcia kotków
- większy rozmiar kalendarzy
- kalendarze stojące nabiurkowe
- teksty na konkretnych dniach.

Wrócimy do tego, gdy rozeznam się w cenach. Nie możemy się zbytnio rozdrabniać, bo im więcej zamówię, tym taniej zapłacimy.

Oczywiście kalendarze są po to, aby włożyć co nieco do Skarpety. :)

Uff, wydaje mi się, że i tak to będzie sporo pracy. Wchodzicie w to? Może być? Kto chce przygotować stronę do Kolorowej Kury?

PODPIS

Lista osób zapisanych do Kolorowej Kury:

1. Ania M.
2. Luna Malutka.
3. Sonic.
4. Mnemo.
5. Alucha.
6. Anna Maria P.
7. Trzyiksel
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
....

75 komentarzy:

 1. to ja się kalendarzowo oczywiscie do skarpety dołożę. w sensie kupna, żeby jasność była. dla jasności, czy już można zamawiać? jasne, wiem, że ich jeszcze nie ma, ale jasna sprawa, będą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewcia, dzięki, ale jeszcze się wstrzymaj. Zrobimy wielką akcję jak przyjdzie czas. :)

   Usuń
  2. Ewo z M. miło Cię widzieć/czytać!

   Usuń
  3. Ewa zrobiła dla mnie wyjątek :)

   Usuń
 2. No to czekam niecierpliwie na dobre wieści o możliwości zakupu kalendarza. Jeśli można coś zasugerować to ja poproszę o większy rozmiar kalendarza (teraz w moim domu Biała Kura), większe zdjęcia oczywiście żeby z daleka było widać te śliczne cudeńka przebywające u Ciebie Gosieńko.
  Pozdrawiam Wirginia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne Wirginio, przedstawię Wam ceny jak się rozeznam. Ten wniosek już jest ujęty na liście do rozpatrzenia :)

   Usuń
 3. Hmmm, może zrobię stronę z Lu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam.Czy mogę zasugerować by kalendarium w kalendarzu miało większą czcionkę na imionach.Moje oczy nie mogą zobaczyć kto ma imieniny danego dnia.Proponował bym wziąć wzór z .kalendarza rodzinnego wydawnictwa "Lucrum". Pozdrawiam Jacek z Legnicy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo szczerych chęci tego obiecać nie mogę. W ubiegłym roku poświęciłam mnóstwo czasu na szukanie oferty, która byłaby tania i dobra jakościowo. W tym zamierzam skorzystać z tamtej sprawdzonej. Jedyne co mogę zrobić to poszukać innego szablonu, a to z kolei nie wiem czy zadowoli innych, bo na tym można notować, jest biały, ma kratki, więc widać... Sprawdzę w każdym razie co się da zrobić.

   Usuń
 5. Zgłaszam się do jednej strony w kolorowej kurze, mam obraz malowany farbami przedstawiający moje pierworodnego. Mogę też narysować Antka i Keirę na inny miesiąc jakby brakło chętnych. Tylko rzucić hasło. Co do okładki to też chętnie ale pomimo, że zdolności natura dała to poskąpiła pomysłowości. Ja na pewno będę chciała co najmniej trzy piękne kotki i coś jeszcze pewnie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapisałam. Fajnie, cieszę się. Zobaczymy ile osób będzie chętnych.

   Usuń
 6. Gosia, komitet kolejkowy trzeba powołać. I zapisy do zapisów:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O bosze, to ile tych list będziem mieć!?

   Usuń
  2. No dzie, powoła się dyktatora od komitetu kolejkowego i niech pilnuje. Już wiem! To będzie Pantera!

   Usuń
 7. dzisiaj dobrze nie jarzę... więc jutro w południe wrócę do Twojego postu i przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pomysł z wierszykami Ninki i Kolorową Kurą. Chętnie bym zrobiła stronkę, ale w grafice komputerowej jestem cienka. Tylko kota mam ładnego.
  A na kalendarze reflektuję oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, ewa, to zupełnie wystarczy i cieszy bardzo :)

   Usuń
 9. Ale fajnie :) Tylko teraz ciężki wybór - Biała Kura, Kolorowa Kura.. :) To ja nieśmiało chyba zgłoszę się do zrobienia stronki na czerwiec( ewentualnie kwiecień), bo mam pewien pomysł. Oby tylko moja modelka zechciała chociaż jedną minutkę siedzieć nieruchomo ;) Wiem, że miało być bez miesiąca ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale tak sobie myślę- czy będzie popyt na tę kolorową kurę ? jak to będą zwierzaki tylko 12- tu czytaczek czy blogerek?
   Tymczasy - wiadomo, to są Twoi wychowankowie, którym kibicujemy, Biała Kura- wiadomo- talent Hany bezcenny i każdy chce mieć to w domu
   nie żebym zniechęcała, ale sama piszesz, że im więcej egzemplarzy, tym taniej

   Usuń
  2. To jest dobre pytanie. Dziś już nie mam siły o tym myśleć... :))

   Usuń
  3. chyba, żeby i Hana się mimo wszystko w to wkomponowała troszkę ;)

   Usuń
  4. albo, gdyby to były jednak moje tymczasy, ale skomponowane przez Was...

   Usuń
  5. albo wasze zwierzaki z moimi tymczasami skomponowane przez Hanę. :)

   Usuń
  6. właśnie! i te nasze prace muszą być naprawdę ciekawe i ładne, że by je kot kciau ;)

   Usuń
  7. hahaha nie kot, a KTO chciał ;P

   Usuń
  8. Omatkozcórko, ja jeszcze nie zaczęłam, a w tej sytuacji powinnam była zacząć już rok temu! Ratunkuuuuuuuuuuuuu!!!

   Usuń
  9. ojtam, ojtam :) szczelisz 24 rysuneczki w jednom noc ;PPP

   Usuń
  10. Sonic, nie przesadzaj. Potrzebuję przynajmniej dwóch nocy!

   Usuń
  11. Hanuś, przepraszam ! Przeliczyłam się i Cię :)

   Usuń
 10. Mam piękny pastel, autorstwa Hany z Mopciem. To się liczy? Zdjęć Mopcia mam pierdylionów 5. Jesli nie trzeba się śpieszyć to chętnie, bo teraz lecę na urlop.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli to może być zdjęcie to ja się zgłaszam :))
  Resztę potulnie przyklepuję ;) :*

  OdpowiedzUsuń
 12. wspaniały pomysł:)
  trzymam kciuki za powodzenie i podziwiam artystów!!!!:))

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja nie na temat:
  mam do oddania, w prezencie, prawie nieużywaną transportówkę produkcji niemieckiej. Jest to składana torba, ma sztywne dno, jego długość to 53 cm, szer.22 cm. Zasadniczo była tylko raz użyta, nosiłam w niej swego jamnika podczas wyprawy do Niemiec. Ale to był rozwydrzony pies i wolał być noszony na rękach przez mego zięcia.Trzy jej boki są z usztywnionego materiału, czwarty jest z siatki (ten dłuższy), żeby zwierzątko mogło coś widzieć. Zwierzątko można wsadzać od góry,(klapka z dwoma suwakami) ale można też otworzyć jeden bok , ten 22 cm. Poza tym jest tam krótka smyczka, mocowana do obroży, żeby skarb nie nawiał w niekontrolowany sposób. Jeżeli przyda się to w Twoim zwierzyńcu - napisz to przyślę. No a na zewnętrznej stronie, tej pełnej ścianki jest kieszeń- zapewne na psie /kocie przysmaki.
  Co do kalendarza - nie mam zdania. U mnie wiszą minimum dwa ze zdjęciami.....wnuków. Oni prawie jak koty:)))
  Miłego,;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli nadaje się na yorka, to ja chętnie :)

   Usuń
  2. To masz już chętną. :)
   A co do kalendarza to rozumiem, no cóż... Ale może Twoje wnuki poodglądają chętnie polskie kotki od ciotki Gosianki. :)

   Usuń
  3. Fajnie, to poproszę o adres na mój mail, który jest w moim profilu na blogu. York z całą pewnością się zmieści i będzie miał luz, skoro mieścił się w niej jamniorek.

   Usuń
 14. A Frodo się zmieści? Bo on lubi być noszony:)))

  OdpowiedzUsuń
 15. Mariolka wypuściła wiewiórka i teraz rozpacza:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. omatkozcórko- gdzie to ????

   Usuń
  2. Sonic, tutaj: http://dysonanseiharmonie.blogspot.com/

   Usuń
  3. dzięki, pamiętam, gdy czytałam pierwszy wpis i ten blog teraz mi umknął

   Usuń
 16. Jakie będą na pewno piękne bo przez Was miłośniczki zwierzaczków robione.Ja będą zapisy na kalendarz to ja 3 bo to na Skarpeteczkę przecież.Gosia z Jelcza

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja to sie moge zapisac na zakupy kalendarzowe, niech mnei odpowiedni dyktator do kolejki zapisze. Do malowania i pisania sie nie nadam, ale dalej glosuje na portrety spod kredek Hany - buzka kotka jako portrecik Rubensa, Vangoda i Welaskeza, Freuda i Bacona (haha) badz Wandajka. Hana - dasz sie namowic na takie cudo? to najwyzej dwie i pol nocy!

  Kupie znowu ze 4 kalendarzyki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opakowana, dam się namówić za 40 kalendarzy.

   Usuń
  2. mam sobie dom wytapetowac czy masz na mysli Kurnik jako ogol?

   Usuń
  3. Opakowana, sprzedasz z zyskiem za granicom. I za ojro.

   Usuń
 18. Z niecierpliwością czekać będę na nowe kalendarze by wspomóc skarpetę.

  OdpowiedzUsuń
 19. Na pewno kupię edycję 2016 kalendarzy- po jednym z każdego gatunku by skarpeta znów napęczniała:))

  OdpowiedzUsuń
 20. NIe zapisuję się, jedynie podziwiam :) a Kalendarz Biała Kura kupię, bo odkryłam Hanię i jakież to piękne odkrycie :) Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 21. No to mam już swoją działkę :) :) :) Jak wybierzesz kotki, to poproszę o listę :)
  Myślałam o pracy plastycznej, ale, jak rozumiem, trzeba by ją było zrobić komputerowo - no to ja nie wiem, bo nie chciałabym absorbować mojej zapracowanej rodziny, więc raczej zrezygnuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie mam możliwości zrobienia dobrego zdjęcia.

   Usuń
  2. Ninko, już możesz myśleć nad wierszykami dla Szuszu (Antka), Balbinki, Korduli, Misia i Lali (zdjęcie z serii: na drapaku) i Kawki.
   Jeszcze będzie Kubuś (Klusek), no Leny. Wszystkie zdjęcia i info znajdziesz w Pokoju Przemian. :)

   Usuń
 22. Wspaniałe pomysły .Szfystkie!
  Ja to bym mogła jedynie zdjęcie do Kolorowych kurek ,moich kotków wysłać,lub rysunki kotów.
  Bo ja mało obeznana z innymi obróbkami komputerowymi:)

  W domu dumnie używam i mam Białą Kurę, a Piękne Kotki dałam w prezencie koleżusi, ale nie wiem jednak czy na niego zasłużyła,bo nie widziałam, żeby miała kalendarz powieszony w widocznym miejscu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, fstyt! Nie zasłużyła sobie ta Twoja koleżusia na żadne kotki z kalendarza.

   Usuń
  2. O, podzielacie moje zdanie,no własnie,kurczesz ,musze przyfilować gdzie ona ten kalendarz ma, ale następnego nie dostanie !

   Usuń
 23. Fajne pomysły :) Ja to nie mam żadnych ostatnio.
  Ale może coś z Chłopem byśmy do Kolorowej Kury wymodzili, z Bonusem w roli głównej. Możesz nas zapisać z takim małym znakiem zapytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Przeczytałam: "tekst na okładkę stworzy damakier" i aż się ugłam pod brzemieniem odpowiedzialności. Ale co tam - skoro Skarpeta wzywa, to się odegnę i podołam! Bardzo zaszczycona powierzeniem mi tak waznego zadania jestem. Tekst tegorocznej okładki przeczytałam już siedem razy i chętnie bym jeszcze Wasze sugestie względem nowej okładki przeczytała.
  Kalendarz na nowy rok, rzecz jasna, zamawiam.

  OdpowiedzUsuń
 25. A mnie się marzy kalendarz z komiksami Anki W. Jak ja uwielbiam niektóre dymki....Teksty Amisi, Rufusa, Kayrona.....

  OdpowiedzUsuń
 26. Hi, Really great effort. Everyone must read this article. Thanks for sharing.

  OdpowiedzUsuń
 27. ...hejo, no to i ja się zgłaszam do kolorowego kalendarza. Mam już pomysł, tylko jakie to ma być duże - wymiary. Prosiłbym o kontakt mejlowy bo zaganiany jestem, a i do kiedy to trzeba zrobić bo może już za późno...

  OdpowiedzUsuń
 28. ja tak jak Ewa... dołożę się do skarpety i w swoim czasie zamówię kalendarz a może 2 albo 3 oczywiście z tymczasami...bo te najbardziej mi się podobają

  OdpowiedzUsuń

Fajnie, że piszesz! Pisz, komentuj, daj znak, że jesteś!
Dobrej energii nigdy za wiele. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...