sobota, 11 kwietnia 2015

Kordełko, niech ci się wiedzie!

A po nocy przychodzi dzień,
A po burzy spokój.

Zgodnie z tym prawem, dziś czas na dobre wieści. Bardzo dobre!


Wczoraj wieczorem urocza blokowa kocinka o wyjątkowym mieniu Kordula pojechała do swojego stałego domu. Trafiła jej się osoba bardzo odpowiednia. Pani Małgorzata miała już taką dzikuskę, którą adoptowała, a potem oswoiła - 16 lat temu. Misia, niestety, w grudniu poprzedniego roku odeszła za tęczowy most, a pani Małgosia po odbyciu żałoby zaczęła się rozglądać za jej następczynią. Szukała, oglądała zdjęcia na ogłoszeniach, wsłuchiwała się w siebie, kiedy zabije jej w szczególny sposób serce, no i po dwóch miesiącach wypatrzyła... Kordulinkę! To bardzo odpowiedzialna, mądra i kochana osoba, więc nie lękam się o kocię. 

Kotka trafiła do nas 24 lutego i w ten sposób przyniosła sobie swoje piękne imię. 
Początki oswajania to klatka, a potem osobny pokój, gdzie siedziała z dwa tygodnie pod łóżkiem. 
Kordulka przeszła dużą przemianę. Z totalnego, przerażonego dzikusa prowadzącego tylko nocny tryb życia przeistoczyła się w ciekawską asystentkę naszej rodziny, która każdego dnia robiła mały, większy lub całkiem duży krok w kierunku zostania kotkiem udomowionym. 
Wczoraj, kiedy ją oddawałam, miała za sobą już pierwszą zabawę myszką (olbrzymi sukces świadczący o wyluzowaniu się) i pierwsze pogłaskanie po grzbiecie, które ją zaskoczyło, ale i zaciekawiło. 

Pozwólcie, że na pamiątkę umieszczę tu kolejne zdjęcia dokumentujące pobyt tej ślicznotki Za Moimi Drzwiami. Jeśli ktoś jest ciekaw, jak się zmieniała, to posty o niej są tu: pierwszy, drugi, trzeci
Jej nowa pani - Małgorzata - da jej tyle czasu, ile będzie trzeba, a kiedy Kordulka się oswoi, przyzwyczai do ludzi i domu... weźmie kolejnego kota, jako towarzysza dla tej społecznej kici. Widać po stosunkach z moimi rezydentami, że jest jej potrzebna kocia koleżanka. Może uda się, aby też pochodziła ode mnie?  

Wiecie, czym mnie ujęła jej nowa pani? Przyszła do mnie oglądać koteczkę wraz z oprawionym w ramki zdjęciem poprzedniej kotki - Misi. Opowiedziała mi, jak o nią walczyła, no i że miejsce na fotelu, gdzie siadywała Misia, nadal jest puste, bo nikt nie waży się tam usiąść. Mam nadzieję, że Kordi to zmieni. 

Panikowałam na początku, że tak ciężko idzie kotce oswajanie, ale niesłusznie. To był bardzo fajny okres w naszym domu. Ależ mam satysfakcję! Strasznie żal było się z nią rozstawać w takim momencie, gdy okazywała nam coraz większe zaufanie. 

Bądź szczęśliwa, kochanie!

PODPIS41 komentarzy:

 1. Kicia trafila los na loterii - niech im bedzie razem dobrze, a potem z kolezanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrego życia kiciu. Widać, że zrobiła duże postępy, będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzruszające... Twoje początkowe obawy, troska, mimo wszystko ufność i cierpliwość, radość, i... znów smutek, bo rozstanie. Ale i satysfakcja. Niech się Kordełce i jej opiekunce wiedzie szczęśliwie.

  :**

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczna Kordulka, a jakie ciekawskie oczka wygladaja zza schodow,.cudo:):):)Wszystkiego najlepszego dla tej pieknej koteczki i jej nowej Rodzinki:)Gosiu, trzymaj za nas kciuki, bo od dzisiaj, przez trzy tygodnie bedzie mieszkal z nami labrador mojej siostry i na razie latwo nie jest, kotki bardzo sie go boja i siedza schowane:(:(

  OdpowiedzUsuń
 5. Od Gosi do Gosi i juz wiadomo, ze jest dobrze, jest optymalnie, bo Kordulka nie pomyli imion. :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Będziemy czekać na wieści z nowego domu... Niech to oswajanie zaczęte u Was postępowało dalej tak pięknie :)..., mam tylko jedną obawę - koty uczą się od innych kotów. Kordulka nie będzie miała w nowym domu oswojonych przewodników, dających przykład... Ale to pewnie nie będzie miało większego znaczenia? Powodzenia :)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała ich przez półtora miesiąca. Teraz szybciej się oswoi jak będzie sama, ale co ważne mam obietnicę dokocenia i to było dla mnie ważne.
   Pewnie najlepiej by było gdyby została już u mnie, ale... Wiadomol

   Usuń
 7. Czyli jak zwykle;)
  Wszystko idzie prawidlowym torem, wszystko się układa i nowe życie dostała kolejna kicia :)
  :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj były, jak wiesz, inne wieści. Chciałabym, aby były zawsze takie jak dziś. :)

   Usuń
 8. Wygląda na to, że Kordulka świetnie trafiła. Pani, która miała kota tyle lat, napewno rozumie koty . No i jeszcze obietnica przyjęcia koleżanki dla Kordulki, wróży jej ciekawe i wesołe życie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wczoraj były takie wieści, dzisiaj inne, jak w życiu. Kordulka mnie też ujęła, taka bojąca biedulka. I ta kropka na nosku ☺ poza tym imię ma przepiękne. Ściskam Gosiu. Wyszło słońce. Dla dobrych ludzi zawsze wychodzi 💜

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam serduszko było, nie znak zapytania. Z telefonu piszę i tak jakoś wychodzi dziwnie.

   Usuń
  2. Imię przepiękne! Właśnie!

   Usuń
 10. Powodzenia maleńka:* Może teraz dostaniesz słodsze imię, np Piegusek :D
  Nowej Pańci życzymy aby zapadła w jej serduszko tak jak Misia

  OdpowiedzUsuń
 11. Korduleńko kochana powodzenia:)))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 12. A nie zostanie Kordulką? Szkoda... Boszszsz, jak się cieszę, chociaż wiedziałam, że tak będzie! Matko, jaka radość, ona tak bardzo mi przypomina Czajniczka. Będą relacje? To jest fascynujące - widzieć, jak z biednego, zahukanego stworzenia staje się pieszczochem. Moja Grażynka przeszła taką drogę, dobrze pamiętam tamte wzruszenia - pierwsza zabawa, pierwsze mycie i pierwszy skok na kolana...

  OdpowiedzUsuń
 13. Kordulko niech ci się bardzo dobrze wiedzie :)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Kordulka, mnie zachwycila na poczatku samem , niech sie jej i pani M. wiedzie, jak najlepiej!

  OdpowiedzUsuń
 15. To naprawdę świetna wiadomość. Z pewnością zawojuje wszystkich w nowym domu i z godnością zajmie miejsce swej poprzedniczki.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Powodzenia Kordi,niech ci się dobrze wszystko układa a i dla pani Małgosi również dobrego socjalizowania Kordi:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wzruszająca ta droga od dzikuska do kotka, który dziarsko maszeruje z ogonem do góry. I to nie strach go prowadzi a ciekawość i ufność . Dobrego życia w nowym domu, Kordełko..:)
  Miłej niedzieli, Gosiu.:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wielka radość mnie przepełna na tak dobre wieści:)
  Ta kicia to ma szczęście... Wielu dobrych lat Kordulko!

  Gosianko, gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluje, ze sie udalo, teraz tylko trzeba czasu, Szczescia droga kiciu, pozdrawiam i ciesze sie, ze ma nowy domek,ania

  OdpowiedzUsuń
 20. Po bardzo złych chwilach bardzo dobra wiadomość.Bardzo się cieszę z nowego domku Kordulki.Miłej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
 21. Kolejna uszczęśliwiona osoba i kolejny kotek, który ma swój dom, pełną michę i Personel gotowy na wszelakie usługi :))

  OdpowiedzUsuń
 22. Kordełka jest wielkiej urodzy dziewczynką ! Te oczy !. I kropka Merlinowa :) Och, jak mnie cieszy, że Tak wspaniały dom znalazł się dla niej :) To przeobrażenie z dzikuski było do przewidzenia ! Ale jak się widzi ją wśród domowych kotecków, to aż serce się topi ze szczęścia :) Dobrego życia Kordełko kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wszystkiego dobrego na nowej drodze, Kordulko! Trzymaj się ciepło i dbaj o swój nowy personel :)

  Amisiu, zdrowiej i uważaj na siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Gosianko, świetna robota, jak zwykle, gratuluję i bardzo się cieszę, że Kordulka ma dobry dom na zawsze. Bardzo czekam na wieści jak sobie radzi i jak się zaprzyjaźnia z panią Małgorzatą/

  OdpowiedzUsuń
 25. Kordi - szczęścia na nowej drodze życia. Bardzo mnie cieszy, że trafiła w dobre i odpowiednie "stałe" ręce. Całusy.

  OdpowiedzUsuń
 26. Aż mi się błogo zrobiło, jakby mnie ktoś pogłaskał :))) Szczęśliwego życia, Kordulko!

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo dobra wiadomość, niech się jej dobrze dzieje:)

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo się cieszę. Te wielkie oczyska jak widać zahipnotyzowały nie tylko mnie. Oswoi się kicia, na pewno się oswoi. Zawsze powtarzam z rozrzewnieniem że mojemu Tigusiowi zajęło tylko pięć lat żeby na kolana przyszedł z własnej woli :-)

  OdpowiedzUsuń
 29. Szczęśliwego życia Kordulce i jej Pani życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 30. Kordula da sobie radę... bez obaw...
  też mam dzikuskę, oswajanie trwało - 1 rok !!! nadal jest do wielu osób nieufna... ale co tam... świetnie daje sobie za to radę z innymi kociakami...
  trzymam kciuki za jej nowy domek

  OdpowiedzUsuń

Fajnie, że piszesz! Pisz, komentuj, daj znak, że jesteś!
Dobrej energii nigdy za wiele. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...