środa, 30 września 2015

Tęczowy zachód

Czekając na zdjęcia trąby... Już JolkaM wie, o co cho, prawda, Jolu, hm? :)

Podczas pobytu nad morzem, na spacerach, dwa razy nie miałam ze sobą lustrzanki. Pomyślałby kto, że tylko dwa to nie szkodzi. Nic bardziej błędnego! Te dwa razy miałam okazję narobić zdjęć życia! 
Dziś o pierwszej takiej okazji, co mi uciekła koło nosa, buuuu....

Wyobraźcie sobie to raz jeszcze: dwie megaatrakcje naraz. Stoicie w wielkiej przestrzeni, pod niebem olbrzymim, rozbuchanym, wszechobecnym, chmurzastym. Zachodzące słońce rzuca na piasek miękkie długie cienie. Dzień się chyli ku końcowi, za chwilę purpurowa kula utopi się w morzu, a wtedy po drugiej stronie pojawia się ona... Tęcza! 

Plaża ocieplona promieniami.
Długie cienie.
Nierzeczywiste.
Uwielbiam.
Uwielbiam nadmorskie kamienie.
Nawet Fikunia patrzy jak oczarowana.Patrząc na to zdjęcie, myślę, że co tam Karaiby! Niech spadają.  
Lazur wody.
Filmik pokazujący lepiej to niezwykłe zjawisko jest w TYM poście.
Szkoda, że nie miałam lustrzanki, bardzo żałuję.

I jeszcze mały peesik do wczorajszego posta: Nie lubię Was!! Żaden nie powiedział... nic! (To cytat z muchy! Nie poprawiać!) Nic, czy podoba się Wam ta strona kalendarza z Balbinką. Ani słowa! I jak Was lubić??? :((

PODPIS

46 komentarzy:

 1. Przyznam, że miałam nawet wyrzuty sumienia, że nic nie napisałam o stronie tytułowej. Jest wprost genialna.
  Oczarował mnie wierszyk i o pięknym wzorze zapomniałam napisać.
  A te dzisiejsze zdjęcia tak piękne, że aż nierzeczywiste. Jakby z innej planety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! I to jest dowód na słuszną słuszność mojej racji - wyrzuty sumienia! :P

   Usuń
 2. Kajam się i biję w piersi, ale to jest tak normalne, że pomysły świetne, to mi się wydawało, że napisałam. Z tej konsternacji powstał stylistyczny dziwoląg, ale już poprawiać nie będę.
  Jak się widzi takie cuda jak ten zachód słońca to się człowiekowi robi coś dobrego i pięknego w środku. Już nie żałuj zdjęć, widziałaś i przeżyłaś zachwyt, to w Tobie zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gosia, no bo to chyba oczywista oczywistość , że bardzo nam się podoba strona z Balbinką ! a zdjęcia zachodów słońca i Fiśki bajkowe!! zdolniacha z ciebie;)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywista oczywistość wystarczy profesjonalistom, a nie takim żuczkom jak ja, co to w mozole się męczą z czymś na czym się nie znają, buuuuuu

   Usuń
 4. No jak to? Przeciez zameldowalam sie jako chetna, a gdyby mi sie nie podobalo, to bym nie zamawiala, co nie?
  Alescie sobie zamowily spektakl na plazy! Mozna omglec z zachwytu. :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaj, czekaj, ja ci też tak powiem i tak po macoszemu potraktuję, phi!

   Usuń
  2. Lojezu, jaka pienkna kartka z kalendarza!!! Nigdy lepszej nie widzialam, ale na pewno lepsza zobacze, bo z roku na rok wszystko, co robicie, jest lepsze. Lomatko, lojezu, lolaboga! I jaki kotecek slodziutki. I jaki wiersyk fajny. I fszystko!

   (wystarczy zachfytuff, czy jeszcze troche?) :)))

   Usuń
 5. Jak to nikt nic nie powiedział o stronie z kalendarza?! Nawet pomijając ten wprost i oczywisty komentarz, czyli mój, to ile zachwytów można wyczytać między wierszami, i w deklaracjach chęci kupna, i w już składanych zamówieniach! A Tobie jeszcze mało - nic w Tobie subtelności, Gocha, nic a nic! Pff... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha, a ten, no... Z temi zdjęćmi to o co Ci cho? Bo ja nic nie rozumiem... :P

   Usuń
  2. No, właśnie ! Przecież gdyby się nie podobało, to bym nie mówiła wczoraj, że trzeba BLISKICH obdarzyć, czyli liczba mnoga, czyli parę egzemplarzy zamawiam prawie że w cimno całkowite, widzonc tylko stronkę z Balbinkom ! I czy sądzisz, że zamawiałabym, gdyby strona z Balbinkom nie spełniała moich WYGRÓWANYCH oczekiwań estetycznych o wydźwięku artystycznym ? ... To prawda, wogle się nie postaralaś ! Na przyszłość czytamy ze zrozumieniem, Gosiu, miendzy wierszami jest dużo treści, bardzo dużo ! Gdybyś się postarała, to oszczędziłabyś i sobie i nam takich tam o nielubieniu, czy cóś, phiii... chyba się obrażę profilaktycznie .... A tęcza się cudnie z morza wynurza :) ... do porannej kafki, razem z filmikami Inkwizycyjnymi jak znalas na dobry początek dnia :)

   Usuń
  3. Aha, i długie cienie, i kamienie nadmorskie, i Fisiuńka, i TCO, i zachody PIĘKNE !!! (tak na wszelki wpypadek dodatkowo zachwyt swój wyrażam, żeby nie było potem ...)

   Usuń
  4. Czyli, że ja mam czytać w waszych myślach, drogie kuleżanki?? Nie było, że się podoba, a to moja najlepsza strona, i co miałam sobie myśleć? Jedna Pantera konstruktywny wniosek wniesła, więc mi się tu teraz nie narażać bardziej proszę, obrazami nie grozić, tylko poprawić się natentychmiast!
   Uch, ale się zdenerwowałam! Popatrzę se na zwierzęta u Inkwi to mi przejdzie. :)

   A Ty, Jolanto, baczność, spocznij, marsz do kompa i trąbę słać. Odmaszerować! Nno!!

   Usuń
  5. Nie mogie, bo trąba jest w lapku Igora, a on, uczeń pilny, hue, hue, w szkole aktualnie przebywa. Potem ja jadę babrać się w glinie i wrócę wieczorem późnym :] Ale może jakoś to urządzimy, a tymczasem wyluzuj. :) Idź się jeszcze pogapić na psią radość na Farmie Form, to Ci wnerw przejdzie. :P

   Usuń
  6. Aha, przy okazji ja też wniese jeden wniosek (hm, chyba wniesek), mianowicie, żeby wierszyk był zapisany zwykłą czcionką, a nie wersalikami.

   Usuń
  7. Co do wniesku to chciałam, aby było różnie, raz tak raz siak, nie może być, Talibio? :)

   Usuń
 6. Zdjęcia BAJECZNE!!! Wszystkie są niesamowicie piękne. Czy wiesz, że gdyby to ktoś namalował to większość okrzyknęłaby takie obrazy kiczami? Czwarte od końca to zupełnie jak widok innej planety. I ta tęcza na na drugim od końca tworząca ramę oddzielającą dwa różne widoki nieba! No super Gosiu, naprawdę super!!!
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wiem, to byłyby kicze, ale tak kiczowato maluje natura, Zdjęcia zdjęciami, ale stać tam i widzieć to na własne oczy! To było coś!

   Usuń
 7. Moja Droga GosiAnko,to przeca wszem i wobec WIADOMO,że strona z Balbiną-czy z KAŻDYM innym kotem ,jest piękna:)))
  Widoki nad morskie też!!!:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! I to cho! Nawet jakby było brzydko to brałybyście w ciemno, z litości, buuuuuuuu

   Usuń
  2. A wiesz, że chyba masz rację, żeby było brzydko, to też byśmy brały w ciemno :))))

   Usuń
 8. Gosienko mi każdy kalendarz się będzie podobał.W każdej postaci z każdym kotkiem.A dziś zdjęcia są lekarstwem dla mojej duszy,bo zaraz jadę na gastroskopię. Proszę nie przestawaj mnie lubić.....Gosia z Jelcza

  OdpowiedzUsuń
 9. Bymbrała,a co, każdy kotek jest piękny i wyjątkowy .Wiersze Ninki są świetne, rysunki Hany piekne ,więc co tu marudzić, tylko BRAĆ, w ciemno i nie gadać:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze tak od siebie dodam, że lubię notować w kalendarzu,wiec żeby chociaż przy datach było ciutkę miejsca na zaznaczenie czegoś ważnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doro, i to jest problem. Korzystam z takiego narzędzia do projektowania kalendarzy, które jest na stronie drukarni. Mają tam fajne edytory, przynajmniej nie muszę mordować Marii, żeby nad tym ślęczała, ale kiedy jest szablon "max foto" to wtedy nie ma miejsca na zapiski... W kalendarzu Hany będzie, bo wtedy wybiorę inny szablon - taki jak w ubiegłym roku. Będzie można mieć jeden kalendarz do notowania i jeden do patrzenia. :)

   Usuń
  2. I to mi się podoba, kupię oba i nikomu nie oddam!:)

   Usuń
 11. No,masz, i zapomniałam o zdjęciach.Są piękne, przepiękne! Ależ mieliście tam klimat!

  OdpowiedzUsuń
 12. No przecież piękna strona, przecież już rozmawiałyśmy :) Ale trochę mnie zamąciłaś, biedny żuczku, bo takiego opracowania graficznego nie powstydziłby się profesjonalista właśnie. Ale nie bój nic, mam takie same wątpliwości, jak ty. Nawet chciałam napisać, żeby zaczekać z chwaleniem moich wierszyków, aż zostaną przeczytane wszystkie, bo kto wie...
  Lustrzanka - nie lustrzanka, zdjęcia niesamowite. Mają nastrój. Ta pusta plaża...
  A propos kiczu: nie mogę oprzeć się wrażeniu, że niektóre rzeczy nazywamy kiczem tylko ze względu na to, że ktoś kiedyś stwierdził, że coś, co się powszechnie podoba jest be. Zachód słońca, jeleń na rykowisku, choćby najlepiej namalowane, będą kiczem już zawsze. Bez rozróżnień, bez subtelności... czy to aby nie pewna przesada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieczorkiem prześlę ci kolejne projekty. :)
   To jest przesada, bo przyroda jest kiczowata, a ten "kicz" widziany na żywo dech zapiera!

   Usuń
 13. Pod wrażeniem jestem..... Ależ piękne!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. moge sie nawet poprztykac jaka galezio po plecach jak trzeba!
  rano znajde galaz, na razie ledwo dycham.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zapytowywuje czy Fiska bedzie logiem kalendarza, bo chyba JEDNAK powinna, ma wklad w wychowywanie maluszkow na przyklad. trza jej lekrame zrobic przecie!

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak w raju! Przecudownie! I niech się w tyłek cmokną oceany, jak nasze morze takie piękne i tak blisko!

  OdpowiedzUsuń

Fajnie, że piszesz! Pisz, komentuj, daj znak, że jesteś!
Dobrej energii nigdy za wiele. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...