poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Instrukcja poszukiwania zaginionego kota

Jestem ogromnie wdzięczna Iwonie, która napisała do mnie mejl z tą instrukcją. Będę robić wszystko za jej radą. Może komuś się to jeszcze przyda. 

******************

Napisała do mnie czytelniczka Pani bloga i prosiła, abym podzieliła się z Panią moimi doświadczeniami w poszukiwaniach zaginionych kotów. Próbowałam wpisać się w blogu, ale chyba za długi był tekst i coś się zacinało i nie chciało wysłać.

Jestem osobą, która szukała w Warszawie, w jej samym centrum, zagubionej dzikiej, ulicznej kotki o imieniu Ogrynia. Szukałam jej przez 5 zimowych miesięcy ponad dwa lata temu. W tej chwili Ogrynia leży w zasięgu mojego wzroku, obok, w przedpokoju. Ponieważ zwraca się do mnie sporo osób, którym zaginęły koty, opracowałam swoistą instrukcję, jak należy się zachować i jak szukać zguby. Wydaje mi się, że większość kotów zachowuje się schematycznie i już kilka kotów odnalazło się dzięki moim podpowiedziom. Zagrożeniem są oczywiście samochody, źli ludzie, albo i dobrzy, którzy kota przygarnęli, bo im się spodobał i nie przyznają się do tego. Wtedy liczyć można na tzw. życzliwych, że może doniosą. Również zagrożeniem mogą lisy, jeżeli są na terenie, gdzie zaginął kot.
Widziałam w blogu wpis, że kot sam wróci. Proszę nie słuchać takich podpowiedzi. Proszę też nie pisać, że Pani nie wierzy w odnalezienie, bo tym myśleniem ściąga Pani złą energię i może rzeczywiście tak być, że go Pani nie znajdzie. Trzeba wierzyć, bo wiara czyni cuda. I u mnie ten cud się stał. (...). Również nie pisałam o przeprowadzanych zbiorowych wizualizacjach, a także o konsultacji z jasnowidzem. Nie wierzyłam i raczej nie wierzę w te paranormalne czynności, jednak z pewnych powodów, za długo byłoby pisać o tym, postanowiłam skorzystać z porady jasnowidza.  Z tym że mnie pomógł, ale innym osobom raczej nie. Może dlatego, że pytały zbyt późno od momentu zaginięcia zwierzaka. Ale koty się odnalazły.

A teraz 
Instrukcja poszukiwania zaginionego kota

Ale zanim zacznę. KOT PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ ZGINIE Z TAKICH DOMÓW, GDZIE NIE MA ZABEZPIECZEŃ OKIEN I DRZWI. Kot jest sprytniejszy od nas i jeśli zechce, to ZAWSZE ucieknie.
Motto: KOT GINIE TAK NAPRAWDĘ WTEDY, GDY PRZESTAJE SIĘ GO SZUKAĆ.

W pierwszych chwilach, przez kilka dni szukanie powinno polegać na stałym przeszukiwaniu terenu w pobliżu miejsca zaginięcia. Kot, zaraz po zaginięciu mocno wystraszony, jest gdzieś blisko. Najlepiej szukać nocą, nad ranem - wtedy, gdy jest niewielki ruch. Trzeba zaglądać pod każdy krzak, każdy samochód, zaglądać w piwniczne okienka, nawet we wnęk,i tam gdzie okienka są zamknięte. Również na klatkach schodowych pobliskich domów, w piwnicach lub pod ich drzwiami, w tym własnego. I wołać kota, znajomy głos pozwoli mu poczuć się nieco bezpieczniej i zniechęci do wędrowania. Wystawić też jedzenie. Bo gdy kotek zrobi się głodny, zacznie wędrować w poszukiwaniu jedzenia. Wtedy szukanie go będzie trudniejsze, bo będzie musiało objąć znacznie większy teren.

Również porozwieszać ogłoszenia i reagować z rozwagą, żeby kota nie przestraszyć, na każdy sygnał. W ogłoszeniu musi być kolorowe zdjęcie kota, trzeba też obiecać NAGRODĘ za pomoc w odnalezieniu kota i podać np. kwotę, bo to działa na wyobraźnię ludzką, w tym na okolicznych meneli, którym na pieniądzach będzie zależeć. 

Nawiązać kontakt ze wszystkimi okolicznymi karmicielkami. Trzeba pytać ludzi wychodzących z budynków, spacerujących z psami, dozorców. Tam, gdzie trudno jest nawiązać kontakt, można zaobserwować miejsca, gdzie stoją puste lub pełne tacki z jedzeniem dla kotów i zostawić tam kartkę ze swoim numerem telefonu,  np. przyciskając ją kamieniem. 

Gdy minie kilka dni, a kot się nie odnajdzie, trzeba kontynuować rozklejanie ogłoszeń w coraz większym oddaleniu od miejsca zaginięcia, nawet w miejscach, które wydają się być nieprawdopodobne, że kot tam mógł dotrzeć. I co najmniej raz na tydzień kontrola, czy wiszą, a zerwane uzupełnić. Mogą to robić także znajomi, niekoniecznie właściciel kotka. Ponadto wręczanie ulotek z numerem telefonu i opisem kota ludziom. Spacerującym, biegającym, czekającym na przystankach. Jeśli w okolicy są domy jednorodzinne, wrzucać ulotki do skrzynek pocztowych, dobrze też wrzucać do skrzynek pocztowych w blokach. Poinformować o poszukiwaniach napotykane dzieci. One obserwują i reagują, i już kilka razy dzięki dzieciom koty odnaleziono. Cały czas trzeba reagować na wszelkie sygnały od ludzi.

Dobrze jest wieszać ogłoszenia na przystankach autobusowych. Wprawdzie nie wolno i pewnie będą zrywać, ale nie słyszałam jeszcze nigdy o ukaraniu kogokolwiek za ogłoszenia o poszukiwanych zwierzętach. 

To jest w zasadzie wszystko, co można robić i co TRZEBA robić. 
Tak ja znalazłam swoją kotkę, po 5 ciężkich m.in. zimowych miesiącach, bardzo daleko od miejsca zaginięcia, i jeszcze inne osoby, m.in. te, którym osobiście pomagałam w rozklejaniu ogłoszeń. W przeciwnym razie szanse na odnalezienie kotka będą niestety niewielkie.
Trzeba też być przygotowanym na to, że do złapania kota potrzebna będzie klatka łapka. Warto się w nią na wszelki wypadek zaopatrzyć. Kot, który zaginął, zwykle jest bardzo wystraszony. A już szczególnie taki, który był kotem niewychodzącym. Zachowują się tak, jakby swego właściciela widziały po raz pierwszy na oczy, potrafią uciekać jak od obcego.

Teraz o ogłoszeniach

Po pierwsze potrzebna będzie duża ilość wydrukowanych ogłoszeń. Dodatkowo pineski, młotek lub pistolet tapicerski i dużo taśmy klejącej. Każde ogłoszenie powinno być w plastikowej koszulce, dodatkowo zaklejonej taśmą od spodu. Wieszamy tak, że "wlot" do koszulki jest na dole. To ochroni przed deszczem i wilgocią. Wypraktykowane. Instrukcję wieszania podam na końcu.
Jak napisałam wcześniej, robimy zrzutę na nagrodę. Jak najwyższą. Minimum to 500 zł. Informację o nagrodzie wyróżniamy w ogłoszeniu tak, żeby biła po oczach. Wtedy niemal każdy ją przeczyta. Nagroda za pomoc w odnalezieniu. Ale nie za złapanie, ponieważ łapanie to nie jest prosta sprawa. Bo kot będzie mógł się nawet po jego zlokalizowaniu zachowywać tak, jakby was nie znał.
Dobrze jest powiesić ogłoszenia na przystankach autobusowych. Choć nie wolno, to zanim je zerwą, będą tam przez jakiś czas. Też trzeba je uzupełniać. Ja to robiłam raz w tygodniu. Tam, gdzie w pobliżu przystanku rośnie jakieś drzewo, lepiej jest jeszcze dodatkowo powiesić ogłoszenie na tym drzewie, ale tak je umieścić, aby osoby idące na przystanek musiały je zauważyć. Takie ogłoszenia trzeba przypinać pineskami albo pistoletem tapicerskim. Bardzo trudno je zerwać.
Pozostałe trzeba najpierw przyklejać taśmą z góry na dól, a potem te pionowe końce oklejać w poprzek, a najlepiej okręcać dookoła taśmę. Wtedy też jest je trudno zerwać.
Szukanie zwierzęcia to jest bardzo ciężka praca. Jednak nie wolno się poddawać, tylko konsekwentnie działać. Stale uzupełniać ogłoszenia. Ponadto wrzucać ludziom do skrzynek pocztowych, jeśli pozwolą powiesić w sklepach, przychodniach weterynaryjnych. Wszędzie gdzie się da i gdzie pozwolą.
Tam, gdzie ogłoszenia będą wieszane ponownie po pewnym czasie, trzeba pisać, że kot jest NADAL poszukiwany, żeby ludzie wiedzieli, że ogłoszenia dotyczą tego samego kota, że jeszcze nie został odnaleziony.

Dodam, że sama odnalazłam po 5 miesiącach dziką uliczną kotkę, chyba jako jedyna w Polsce. W Warszawie, wiele kilometrów od miejsca zaginięcia. Pomogłam moim doświadczeniem w kilku przypadkach w odnalezieniu kotów domowych. 

Pozdrawiam i życzę odnalezienia kotka.
Iwona

******

Iwono, mam jeszcze prośbę. Prześlij mi zdjęcie Ogryni. Chcę zobaczyć tę cudem znalezioną koteczkę, której szukałaś z takim poświęceniem. Bardzo, bardzo Ci dziękuję.

PS. W tekście wykropkowałam fragment, który może jest dla Ciebie zbyt osobisty.

PODPIS

Jeszcze jeden pees.

Abi podrzuciła linki do wątków ze zdjęciami Ogryni. Dokładam je na prośbę Gosi do posta. Sama Gosia zaganiana, bo pojawiła się informacja, która daje nadzieję. Ale o tym później, bo nie znam szczegółów. Trzymajmy nadal kciuki. Bardzo mocno!


JolkaM


414 komentarzy:

 1. Gosiu, jestem, zagrzewam Cię do walki. Może mogę coś zrobić bardziej? Nie wahaj się powiedzieć, jeśli tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hano, kochana, przydałby mi się ktoś, kto umieści ogłoszenie jeszcze na innych stronach. Zdjęcia są na blogu, adres mailowy, nr telefonu, tekst, tylko zrobić...
   Niekoniecznie ty, może ktoś inny to przeczyta i się zgodzi.
   Ja już nie wyrabiam z tym siedzeniem przed kompem, a muszę być w terenie przede wszystkim.
   Wczoraj anonimowy czytelnik dał parę linków gdzie by można...
   Wiem, że na gratka.pl.
   Na tej Dogomanii sobie nie radzę, na forum miau Krysia obiecała pilnować...

   Usuń
  2. Anonimowy18 sierpnia 2014 10:04:00 CEST
   Przeczesuję internet w poszukiwaniu Kayrona. Może jeszcze tutaj warto wstawić ogłoszenie :

   https://www.facebook.com/pages/Koty-zaginioneKoty-znalezione/262842390410817

   https://www.google.pl/search?q=zagin%C4%85%C5%82+kot&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dCDxU5T_DoW-0QX8voDgCQ&ved=0CB4QsAQ&biw=1280&bih=649

   http://zaginionekoty.pl/koty,2,znalezione.html

   Może to warto poczytać :

   http://przystanekschronisko.org/zaginione-koty

   Usuń
  3. wczoraj w komentarzach pisałam ci o gratce, że może tam. przeczesałam, ale o kayronie nic nie było.
   dziś jeszcze nie zaglądałąm

   Usuń
  4. Gosia wstawiłam ogłoszenie na fejsie na tej stronie zaginioneKoty
   Trzymaj się

   Usuń
  5. Może spróbuję dać ogłoszenie na Dogomanii.
   Mam tam konto, jest dział o kotach...
   Pilnuję Miau, to mogę o Dogo...
   Potrzebna Twoja zgoda.

   Masz tam jakiś wątek ?
   I gdzie, bo ta Dogomania to jest ogromna...


   Trzymamy łaki i ogonki całym Klubem, żeby Kayron się znalazł...
   Posyłamy moc dobry myśli....
   Szkoda,że ten Wrocław tak daleko...

   Usuń
  6. Założyłam wątek o poszukiwaniach na Dogomani z prośbą o informację ...
   Tutaj jest wątek kliknij...
   Będę pilnować Dogo i Miau.

   Usuń
  7. To na Dogo są już dwa wątki Kayrona. I dobrze. Im więcej, tym lepiej.

   Usuń
  8. Krysiu, Gosia jest chyba poza zasięgiem... Też nie mam żadnych wieści ani odzewu. Ale mam nadzieję, że dzieje się coś pozytywnego.

   Usuń
  9. Jola, ja już z nerw nie mogę wytrzymać. Też mam nadzieję !

   Usuń
  10. To nic niech będą dwa...Będą rzucać się bardziej w oczy...

   Usuń
  11. JolkaM
   Też mam nadzieję....że coś pozytywnego...

   Usuń

  12. Bardzo fajny tekst– dużo o tym jak znaleźć zaginione zwierzę tu http://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.de

   Usuń
  13. Zaklęcia miłosne Spory z żoną męża Kwestie związku Zatwierdzenie rodziców Marry Me Spells 24h. Love Problem Solution Love Marriage Solution White / Black Magic Voodoo Dolls Love Spells.call / whatsapp (+234 8155 425481 templeofanswer@hotmail.co.uk

   Usuń
 2. Prawdziwy cud;) Podziwiam determinację;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też jestem i potwierdzam, że kot niewychodzący może nas będąc poza domem nie poznawać lub sprawiać wrażenie dzikiego - przeżyłam to, kiedy moja kotka Hesia wyskoczyła oknem (z parteru) na trawnik przed domem i kiedy po nią pobiegłam, a musiałam tylko obiec blok dookoła, była skulona w twardą z napięcia i strachu kulę i starała się raczej przytulić do ściany niż do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. gosiu, mieszkam daleko, ale myślami jestem z wami. całą dobę. podziwiam iwonę, w tobie też są całe pokłady determinacji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaklęcia miłosne Spory z żoną męża Kwestie związku Zatwierdzenie rodziców Marry Me Spells 24h. Love Problem Solution Love Marriage Solution White / Black Magic Voodoo Dolls Love Spells.call / whatsapp (+234 8155 425481 templeofanswer@hotmail.co.uk

   Usuń
 5. Iwonko kochana - bardzo, bardzo dziękuję za Twój poświęcony nocą czas :-*****

  OdpowiedzUsuń
 6. "Motto: KOT GINIE TAK NAPRAWDĘ WTEDY, GDY PRZESTAJE SIĘ GO SZUKAĆ." O właśnie. I mnie tego było trzeba. Ja szukam mojej yorki Smerfetki już 2 miesiące. I nie zamierzam przestać. Trzymaj się AnkoWro.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co za pokrzepiająca wiadomość! :)
  Podziwiam Cię Iwono za te silną wiarę i tak jak pisze Kretowata - za determinację! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ...czyli dalej sle worki cierpliwosci, wytrwalosci i sily. Wytrwalosc Iwony - modelowa!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna instrukcja.
  Tylko prawdziwa kociara mogła ją napisać,
  która również rozumie psychikę kota.
  To jest miasto on może być wszędzie...

  OdpowiedzUsuń
 10. To prawda, nie wolno się poddać i przestać szukać. Ja wiedziałam, że mojego kotka będę szukać do skutku. Nie przyjmowałam sugestii, że powinnam się pogodzić ze stratą. I udało się.
  Katarzyna3

  OdpowiedzUsuń
 11. Pomoc Iwony nieoceniona, instrukcja wspaniała, niby rzeczy oczywiste, ale zebrane razem i z konkretnym planem działania. Gosianko, wierzę, że się uda, konsekwencja i upór to podstawa działania, a tego ci nie brakuje. Też myślałam o okolicznych dzieciakach. Ściskam mocno

  OdpowiedzUsuń
 12. Już wczoraj to czytałam, bo był link do tego tekstu Iwony, i wyjść z podziwu nie mogę. Niesamowite i cudowne !
  Ja wyguglowuję ogłoszenia o sprzedaży kotów we Wrocławiu, i przeglądam. Też mnie to wkurza, że mam do Ciebie 550 km, i wrażenie bezczynności. Gosiu, jeśli przychodzi Ci do głowy, że jakoś można Ci pomóc, to tak jak Hana mówię, wal nam prosto z mostu, bez żadnych obiekcji.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta instrukcja jest naprawdę świetna. Widać że napisana przez życiową i doświadczoną osobę. Ja będę trzymać kciuki za Kayronka cały czas, on na pewno się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gosiu, chciałabym tylko dodać, że z mojego ponad 30-letniego doświadczenia z kotami wynika, że one znakomicie wyczuwają naszą energię. dobra energia je przyciąga, zła odpycha. mam na to mnóstwo dowodów. wczoraj napisałaś, że nie wierzysz, że te nocne poszukiwania coś dadzą. rozumiem Twoje zwątpienie, ale powtarzam za Iwoną - nie wychodź na poszukiwanie kota z nastawieniem, że to nic nie da, że w ten sposób go na pewno nie znajdziesz. dla kota nie przyzwyczajonego do spacerów sytuacja, w której się znalazł, jest niezwykle stresująca. ona go wręcz paraliżuje. możesz być o krok od niego, a on może nie być w stanie do Ciebie podejść, odezwać się. Twoja negatywna energia dodatkowo go może zablokować. szukając Kayronka myśl o tym, że go kochasz i chcesz mu pomóc.
  jak się czujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już lepiej, ale pracować muszę, kurna :(((

   Usuń
  2. wiesz, praca ma i dobre strony, np. mniej czasu na martwienie się.
   :*

   Usuń
 15. Pamiętam historię Ogryni z "miau" jest niesamowita. Moja historia z Coco to "pikuś" przy niej, ale jedno wiem ja i Iwona, nie wolno rezygnować!!!
  Ja jeszcze dorzucę od siebie... Może porozmawiaj osobiście z lekarzami z gabinetów weterynaryjnych, które znajdują się na terenie poszukiwań. Uczul ich na to czy ktoś nie przyjdzie z takim kotem. To będzie ważne w sytuacji gdy ktoś przygarnie Kayronka do siebie i nie będzie go chciał zgłosić mimo nagrody (wszak to kot urokliwy).
  Wytrwałości! jestem z Tobą

  OdpowiedzUsuń
 16. Instrukcja świetna warta opublikowania ale z tą wiarą to ja mam tak samo jak Gosia. I nie wierzę ze taką wiarę można utrzymać w sobie przez kilka miesięcy poszukiwań. Zwątpienie pojawia się już po kilku godzinach. Czarnowidztwo dopada. Najlepiej wtedy starać się nie dopuszczać czarnych scenariuszy a w głowie mieć obraz kotka oraz pytać swoich nóg :) tak swoich własnych gdzie iść w którą stronę one wiedzą głowa nie wie. Kiedyś tak ćwiczyłam zaufanie i gdy spóźniłam się- dzięki komunikacji autobusowej po odbiór córki z koloni, nie wysiadłam w miejscu spotkania mimo że głowa kazała wysyłając mnóstwo strachów i myśli, ale pojechałam wprost do domu zyskując przynajmniej godzinę. Ale wcale nie jest proste takie zaufanie sobie, głowa zawsze wie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest świetna rada. Iść za nogami...

   Usuń
  2. Zgadzam się. To nie jest w ogóle możliwe, aby mieć tylko dobre myśli, o których piszą tutaj niektórzy, człowiek to nie maszyna, którą można nastawić na jaką chcemy opcję działania.
   Że kot wyczuwa energię - tak, ale to nie świadczy, że nie wróci, nie odnajdzie się, gdy będzie wyczuwał łzy swego opiekuna.
   Gdy szukałam po nocach Nera, byłam to w rozpaczy, to z nadzieją, to płakałam etc,. etc.
   Z instrukcją w całości się zgadzam.

   Usuń
 17. Dodam jeszcze że mój mąż w takich momentach jest bezkonkurencyjny, on idzie za nogami, wierzy i ufa sobie swojej intuicji. I tak znalazł naszego gdy się zgubił na działkach, ja już ryczałam a chłop poszedł i znalazł, wręcz leciał za nim, skacząc przez cudze płotki i ogrodzenia i wystraszonego przyniósł. Wierzę że się wasz skarb znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Historia Ogryni jest dobrze opisana na forum.miau.pl są tam zdjęcia kotki... Ja tam byłam wtedy pod nickiem rudyisrebrnykot :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Abi, to podeślij mi jedno zdjęcie, bo nie umiem nic znaleźć... :(((

   Usuń
  2. Zdjęcia Ogryni są tu: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=134159#p8057977;
   http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=134159#p8058028
   i tu w nowym domku w tym wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=146309&hilit=Ogrynia
   Wysłałam też mailem

   Usuń
  3. W sensie zdjęcia wysłałam mailem

   Usuń
  4. To chyba się zdublowałyśmy, Abi, bo ja też wydłubałam fotki Ogryni i wysłałam Gosi. :)


   Usuń
 19. Instrukcja Iwony jest rzeczowa i wyczerpujaca, nic tylko jej sie trzymac, sluchajac jednoczesnie glosu wlasnej intuicji, bo to Ty w koncu najlepiej znasz swojego Ksiecia.
  Nie trace wiary, ze wszystkie te zabiegi osiagna oczekiwany cel.
  Trzymajcie sie! :***

  OdpowiedzUsuń
 20. jak widać wiara czyni cuda, tylko trzeba ją mocno wspomagać działaniem! musi się udać!

  OdpowiedzUsuń
 21. http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=146309&hilit=ogrynia to link do wątku ze zdjęciami ...

  OdpowiedzUsuń
 22. http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=134159
  a tu początek poszukiwań - październik 2011 roku ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie widziałam że też dałaś linki do postów. ... :) fajnie, że są dwie Lucyny :D

   Usuń
 23. Słuchajcie : Gosia pod poprzednim postem (ostatnie komentarze) prosi o pomoc w robieniu ogłoszeń, Są tam podane linki do miejsc, gdzie można jeszcze te ogłoszenia dać. Przeczytajcie, może ktoś wie, jak to zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało mi się wstawić ogłoszenie na "Zaginione koty.pl"

   Usuń
  2. Dałam na Dogo i córczynego fb.

   Usuń
 24. kurde, ja się zabiję! dałam ogłoszenie na gratce a oni do mnie, że mail nie jest poprawny. podałam twój, bez polskich liter, masz jakiś inny?

  OdpowiedzUsuń
 25. Rewelacyjna instrukcja. Nie poddawaj się więc, dziś, może jutro, ktoś znajdzie Twojego Kayrona...
  Skopiuję sobie i zaraz jeszcze na blogu umieszczę baner o nim.
  Trzymam kciuki!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Przez cały weekend z dala od kompa marzyłam,
  że kiedy wrócę, to zobaczę tu post o powrocie Kajtka...
  Gosiu, cały czas jestem z Wami.
  Nie traćcie wiary!

  OdpowiedzUsuń
 27. Czytałam wczoraj o Ogryni i myślałam o wprost nieprawdopodobnej determinacji tej kobiety, która poszukiwała niemal nieznanego sobie kotka, dzikiego. Przecież na pozór to wydawało się nie do zrobienia!
  Zastanawiałam się, skąd to imię i przychodziło mi do głowy zdrobnienie od... ogryzka. Dziś w którymś z podlinkowanych wątków doczytałam, że właśnie stąd to imię - Ogryzek, Ogrynia - od "nadgryzionego" uszka. :)
  Wspaniała, pokrzepiająca, budująca historia. I bardzo konkretna, rozsądna instrukcja.
  Wspaniała z Pani kobieta, Pani Iwono.

  Gosiu :****

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja myślałam, że Ogrynia to dlatego, że pewnie lubi ogryzać różne rzeczy (jak, nie przymierzając, niektóre z tu obecnych futer). a tu taka historia z uszkiem.. ech.. ile ta Ogrynia miała szczęścia w swojej niedoli, że trafiła na kogoś tak wspaniałego :))

   Usuń
 28. dałam ogłoszenie na gratce. aktywuj je, okej?

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo rzeczowa i konkretna instrukcja. Najważniejsze nie poddawać się i być dobrej myśli. Może zrobić sobie listę co już zrobione , co trzeba zrobić , co powtórzyć i kiedy ...
  Historia Ogryni bardzo motywująca :-)

  OdpowiedzUsuń
 30. Pisalam na fb do ekostrazy we Wroclawiu zeby zamiescili u siebie banerek, ale narazie nic nie odpowiedzieli. Gosia, moze napisz sama do nich? jak wpiszesz ekostraz w wyszukiwarke na fb powinno cie tam do nich przeniesc. Widze ze umieszczaja info o zaginionych zwierzetach. Maja 16000 polubien wiec warto zawalczyc.

  Buziaki
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 31. Świetnie, że Ogrynia została odnaleziona! Kayron też się znajdzie na pewno! Ja też mam wrażenie bezczynności - nie dość, że jestem daleko, to jeszcze nie za bardzo jestem komputerowa. Napiszę Ci jeszcze coś, co wyczytałam gdzieś, nie pamiętam gdzie. myśl o odnalezieniu kota jako o rzeczy absolutnie pewnej i nie używaj sformułowań typu: nie chcę, żeby coś się stało. Podobno nasza psychika nie czyta negacji i odbiera to jakby tego "nie" nie było. Nie wiem, czy to pomoże, ale warto próbować, na pewno nie zaszkodzi.

  OdpowiedzUsuń
 32. Na przykład, kiedy myślimy: "nie chcę chorować", nasz umysł odbiera to jak myślenie o chorobie, wręcz przywoływanie jej. Podobno należy myśleć: "jestem zdrowa".

  OdpowiedzUsuń
 33. No nie- wracam z podróży a tu takie kwiatki. Gosia, współczuję Ci bardzo.Z cudzych doświadczeń wiem, że dobrze jest obejśc wszystkie domki podobne do tego, w którym mieszkał kot- one często się mylą i czasem wejdą do cudzego domu.A jeśli tam trafił na miłośniczkę kotów, to może się i zadomowił. Wiem, że każdego kota można przekupic czymś co bardzo lubi, a co rzadko dostaje we własnym domu. Do mnie nałogowo przychodziły cudze, domowe koty, bo miałam na balkonie miękką wykładzinę i fotel i cudze, parterowe koty myliły się tak nałogowo, aż w końcu zainstalowałam siatkę wolierową. Problem ustał. Wywieś koniecznie ogłoszenie przy najbliższym "piwnym wodopoju" oraz na drzwiach spożywczaka i piekarni. Znajomy wet twierdzi, że gdy się trzyma kota w domu to nie należy go wypuszczac z niego do ogrodu, bo zawsze to się skończy ucieczką. Obejdz wszystkich sąsiadów z bliskiej okolicy ze zdjęciem kota. Tak naprawdę niewiele osób zadaje sobie trud obejrzenia wiszącego ogłoszenia o zaginionym zwierzaku.
  Przytulam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. anabell, Gosia już zrobiła wszystko, co w ludzkiej mocy.

   Usuń
 34. Dałam ogłoszenie na portalu Animalia. pl - dam Ci skanem na maila.

  OdpowiedzUsuń
 35. Tego kota mógł ktoś sobie wziąć. Jest dość charakterystyczny i niemożliwe, że nikt go nie widział. Jeśli stałoby mu się coś złego jak potrącenie przez samochód, to też byś go znalazła. Według mnie kota ktoś przygarnął, pewnie nawet na Twoim osiedlu. A teraz widzi plakaty i siedzi cicho, bo może chce go juz zatrzymać na zawsze. Nagroda go nie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ogrynia niczym moja Mysza. Zabrałam ze schroniska pół kilo nieszczęścia, a teraz mam 3 i pół kilo szczęścia i miłości. Bardzo mocno trzymam kciuki za Kajtusia.
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 37. Jestem.Agnieszka z Lublina

  OdpowiedzUsuń
 38. Ściskam kciuki bardzo mocno/

  OdpowiedzUsuń
 39. Kochane (kochani), Gosia sprawdza prawdopodobnie dzisiejszy trop, który pojawił się po południu. Oby okazał się właściwy i pomocny... Trzymajmy kciuki, zawracajmy Kajtusia z tej wędrówki...

  OdpowiedzUsuń
 40. W mojej wizualizacji Kajtuś za każdym następnym razem szybciej wraca do domu.
  Katarzyna3

  OdpowiedzUsuń
 41. wracaj kajtusiu, czas najwyższy. prawda, że świat za płotem wcale nie jest taki ciekawy jak mówią???

  OdpowiedzUsuń
 42. Byłam.Najwyższa pora na dobre wiadomości.Kayron ja ci radzę po dobroci,wracaj z tułaczki do domu bo jak nie to cię przerobię na devona i to wcale nie rexa!
  No dooobra,nic ci nie zrobię ino już wróć:(

  OdpowiedzUsuń
 43. ciut później, ale jestem i trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 44. zawracaj Kajtuniu, wszyscy tu na ciebie czekamy:*

  OdpowiedzUsuń
 45. Byłam z Wami, choć nie przed komputerem. Trzymam kciuki! Mocno!

  OdpowiedzUsuń
 46. O matko, niech Gosia juz wroci i napisze.......A z L

  OdpowiedzUsuń
 47. Może to dobry znak, że jej tak długo nie ma?????? To musi być dobry znak......

  OdpowiedzUsuń
 48. Chyba mi zjadło komentarz.
  Ale jestem i ja. Razem z Wami czekam na dobre wieści.

  OdpowiedzUsuń
 49. Wczoraj Ci pisałam, że nie można szukać Kayronka z przeświadczeniem, że się nie znajdzie...
  Nie tylko ja tak uważam jak widać.
  I motto świetne, tego się trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
 50. Kotku, czekamy tu wszyscy, wróć...

  OdpowiedzUsuń
 51. Witajcie,
  Dokładnie 1 kwietnia zaginął mi kot, szukałam na wszystkie znane mi sposoby: ogłoszenia na olx, portalach lokalnych, w zaprzyjaźnionych sklepach no i oczywiście na fb. Szukałam, szukałam, szukałam i...znalazłam! :DDD Ktoś wywiózł mojego kota, który jakiś czas błąkał się po lesie i nie mógł wrócić do domu, jest wykastrowany i generalnie domowy, więc miał problem z powrotem przez ruchliwą ulicę. Pisze ten komentarz,żeby dać nadzieję wszystkim szukającym swoich kotów. Nie poddawajcie się!!!! Może jeszcze coś możecie zrobić? Nie traćcie nadziei. Ja szukałam miesiąc, ganiałam kilka obcych kotów, w nadziei ,że to mój,ale było warto!!! Wam też się uda :D Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, cieszę się z Tobą. Ja już straciłam nadzieję... :((((((((((((((

   Usuń
 52. NIE MOŻNA SIĘ PODDAWAĆ MÓJ RUDAS POSZEDŁ W DŁUGĄ W PONIEDZIAŁEK CHODZE SZUKAM WOŁAM PRZESZKODĄ JEST PRACA ALE NIE MOŻEMY SIĘ PODDAWAĆ WSZYSCY KTÓRYCH TO SPOTKAŁO JEŻELI DETERMINUJEMY WYSIŁKI TO EFEKTY PRZYJDĄ PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ
  NIE PODDAWAJMY SIĘ
  WIEM ŻE NIE RAZ JEST CIĘŻKO ALE TRZEBA WALCZYĆ O SWOJE SZCZĘŚCIE KTÓRYM CZĘSTO SĄ ZWIERZAKI
  ROZUMIEM WSZYSTKICH KTÓRZY KOMENTUJĄ
  NIE MOŻNA TRACIĆ NADZIEI A TYM BARDZIEJ MYŚLEĆ ŻE COŚ ZŁEGO SIĘ STAŁO
  TO NIE PRZYPADEK ŻE TERAZ PRZYPADKOWO WSZEŁEM NA TEGO BLOGA
  TO MUSI BYĆ ZNAK
  ŻYCIE TO NIE PRZYPADEK TO CO WAS SPOTYKA RÓWNIEŻ
  POZDRAWIAM I TRZYMAJCIE SIE WSZYSCY - NADZIEJA UMIERA OSTATNIA (WARTO ZROZUMIEC TO POWIEDZENIE)
  POZDRAWIAM
  PRZEMEK

  OdpowiedzUsuń
 53. Opiszę swój przykład na świeżo. Wczoraj kotka szwagra nie wróciła na noc. Pierwszy raz od 2 lat. Nigdy jej się to nie zdarzało. Niestety szwagier na wyjeździe, szwagierka w pracy, a ja przerażona szukałam od rana przez 10 godzin. Analizowałam, co się mogło wydarzyć, jakie potencjalne zdarzenia mogły dopaść kota. Mój krok 1, to przeszukanie okolicznych uliczek, czy kot nie został potrącony. Telefon do służb odpowiednich, czy nie sprzątnęli jakiś zwłok lub rannego kota. Następnie obszukiwanie terenu, wołanie jej dźwiękiem kluczyków (reaguje na to). Jak to zawiodło, przeszukałam wszystkie krzaki, komórki, dziury, drzewa nie znajdujące się na prywatnych posesjach. Następny krok to prywatne posesje, prośba o przejrzenie ogródków, piwnic itp. Cały czas też czekałam aż wróci sąsiad, który ma garaż otwierany raz w miesiącu, żeby wyjąć kosiarkę. Akurat wczoraj kosił trawnik. Kot był u niego w garażu, ale sam od razu się stamtąd nie wydostał. Kiedy go otworzyliśmy bał się chyba odgłosów i siedział cicho. A garaż był mega zagracony, do tego stopnia, że kot mógł gdzieś utknąć. I wtedy usłyszeliśmy cichutki dźwięk, jakby ruch. Iskierka nadziei się pojawiła. Zostawił sąsiad otwarty garaż i czekaliśmy pół godziny, umówieni, że jakby kot się nie pojawił, to wszystko z garażu wyciągamy. Ale równo po pół godziny kotka wydostała się i trafiła na swój ogródek. Boże jaka to była radość!!! Bądźcie czujni!! Kot nigdy nie wraca bo nie chce, tylko nie może. Na bank coś mu przeszkadza w swobodnym powrocie. Czasem ktoś je gdzieś zamknie. Gdyby nie nasza ingerencja kot siedziałby w zamknięciu nawet miesiąc, czego oczywiście by nie przeżył i to 20 metrów od nas. Dopiero pewnie smród zmotywowałby sąsiada do sprzątnięcia garażu o ile wogóle by tam zajrzał. A teraz śmieszna sytuacja, bo nie ma mojej drugiej kotki. Mam nadzieję, że nie wlazła do tego garażu jak stał otwarty. Cholera spadam szukać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, zazdroszczę ci, że się znalazł... I życzę, aby z drugim było to samo. :)

   Usuń
 54. Mój kot zaginął w obcym terenie. Wyskoczył nam gdy nieśliśmy go do weterynarza. Teren to osiedle. Dużo bloków i dużo miejscowych dokarmianych kotów. Ale naszego tam nie ma. Szukamy już od kilku dni. Ogłoszenia wiszą. Czy bardziej prawdopodobne jest że się tam dołączy do miejscowym kotów czy że powędruje dalej. Nie wiem jak go dalej szukać i gdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że siedzi gdzieś przerażony. Spróbuj dotrzeć do karmicielek osiedlowych. Myślę, że gdzieś tam się zadekuje. Dużo ogłoszeń, no szukanie...

   Usuń
 55. Szukam kotki rok ciągle płacze mam dość wypuściłam ją na dwór bo bardzo chciała wyjść i 8 lat tak było że jak chciała wyjść to stawała koło drzwi i od tamtej pory jej nie ma co najgorsze w zimie śladu łap nie było widać i sąsiedzi nic nie wiedzieli gdzie kot jakby się zapadła pod ziemie co robic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po roku niewiele już można. Trzeba przeglądać strony adopcyjne, stronę schroniska...

   Usuń
 56. Witam, 18.02.2016zaginela moja 7 letnia kotka Mika, po 2 tygodniach poszukiwań wg waszej instrukcji zostala zlokalizowana obok mojego osiedla na domkach rodzinnych. Kotka pokazuje się tam w godz 13-15. Ja jeszcze nie mialam okazji jej zobaczyc a chodze tam 2, 3 razy dziennie w godz ok 23, 1, 5 rano i nigdy jej nie widzialam. Mialam pare telefonow ze widziano ja wlasnie o 13 oraz o 15 i jest to napewno moja kotka po opisie. Jest o umaszczeniu szylkretowym. Prosze o pomoc jak moge ja teraz zlapac. Posiadam klatke lapke, ale do konca ona sie sama nie zamyka tylko ze nie wiem kiedy i jak moge sie z nia spotkac. Mysle ze gdyby uslyszala moj glos moze by podeszla chociaz po 2tyg w to watpie. Inni ludzie ja wolaja ale od razu ucieka i gdzies sie chowa. Bardzo prosze o pomoc jestem zalamana ;(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaglądaj tu:
   http://zamoimidrzwiami.blogspot.com/2016/03/co-doradzic.html

   Może coś wymyślimy...

   Usuń
 57. Bardzo dziękuję za porady! Przydały się i udało się odszukać i złapać zaginionego kota w terenie otwartym, przy bardzo ruchliwej drodze krajowej. Kot uciekł z auta w trakcie postoju. Nie było go ponad tydzień. Dzisiaj wiem, że na 100% ukrywał się cały czas w miejscu zaginięcia. Cały i zdrowy śpi właśnie obok mnie! Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz napisać jak go złapaliście??

   Cieszę się!!

   Usuń
  2. Staranne przeszukanie terenu w miejscu zaginięcia oraz +- 2km w każdą stronę, codziennie, głośne nawoływanie o różnych porach zwłaszcza tych, w których kot był aktywny gdy był w domu i po kilku dniach(7) kotek zgłodniał i przyszedł do wystawionej miseczki zwabiony aromatem ukochanego przysmaku i głosem pani :) Oczywiście ogłoszenia plus obecna nagroda też były oraz zaangażowanie lokalnego TOZu.

   Usuń
  3. Rewelacja! Dziękuję! Co to musiała być za radość!

   Usuń
 58. Opowiem teraz moja historie i mojego kota.moj kot to typowy wyploch,przywiazany w szczegolnosci tylko do mnie.toleruje inne osoby ale jest wobec nich bardzo ostrozny.byl wieczor ,goracy wieczor ,otworzylem okno i zpadolem sie do ogladania meczu.kocisko wtym czasie zajmowalo sie soba ,czyli łazia ,szukala much,bo wszystkie na nie poluja.niezauwaznie wyszla na okno,robila to nie raz,co nie bylo dla mnie dziwne ,siedzi na parapecie i oglada otoczenie,jest to kot ,ktory nie korzysta z wybiegow.stracilem czujnosc ,bo jak do tej pory nic sie nie wydarzylo ,co moglo by mnie zaniepokoic,nie byl to pierwszy raz jak siedziala na parapecie.,ro byl blad.w tym dniu wybrala sie na spacer po gzymsie w kierunku okien sasiadow ,gdzie tez w domu jest kot.i tam sie rozegrala tragedia,sasiadow kot w tym czasie byl w oknie i nastapilo nie mile przywitanie,czego powodem bylo ,ze moj kot sie wystraszyl i brako miejsca na parapecie,no i wiadomo ktos musial spasc trafilo na nia ,mieszkam na drugim pietrze pod oknami betonowy chodnik,a co najgorsze pod oknami przebiegaja kable zasilajace budynek w prad elek,.lecac na dol wpadla na te kable .jeden huk ,iskry ,zrobila zwarcie,potem juz gleba,zlecialem na dol kota nie ma ,czyli musi zyc ,uciekla,nie wiadomo w jakim stanie jest ,czy polamana ,czy popazona ,nie wiem ,poszukiwanie nie dalo rezultatu,myslslem ,ze zaszyla sie w jakas dziure i tam dokonczy zywota ,na drugi dzien zaczal znowu poszukiwanie ale tez bez skutku,wieczorem mowie jeszcze raz sproboje ,pod d moimi oknami jest zaparkowany samochod,pewnie zepsuty ,bo powietrze zeszlo z kol,zagladalem pod niego ale widocxnie nie dokladnie,avteraz mnie kusilo zajrzyj tam jeszcze raz, i to byl dobry pomysl,,byla tam ,zaszyla sie nsjblizej jak mogla i czekala,z tego wszystkiego kuleje na przednia lapke ,zadnych innych ran,zadnego poparzenia ,ale i tak bede z nia szedl do wet ,niech ja pezebada,szczescie w nieszczesciu,teraz juz nie pozwole ,wlazic na parapet przy otwartym oknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże!!! Biedna kicia! Załóż siatkę na okno. Proste, tanie, skuteczne! Proszę cię!

   Usuń
 59. Moj kot tez uciekl i nie wiem co robic ;( zona płacze dziecko tez nie wiem jak mam ja znalezc jutro sprobuje wziac troche karmy bo wydaje mi sie ze ja wlasnie widzialem bardzo blisko miejsca ktorego uciekla tylko nie jestem pewny czy to byla ona ale zareagowala na swoje imie na tak zwane KiciKici wogole nie reaguje mam najgorsze jest to ze ona ma dopiero 4mc ;( i boje sie ze nie przezyje w sobote wyjezdzam na stale za granicze i nie wiem czy zdolam ja znalezc do tego czasu ; (

  OdpowiedzUsuń
 60. moja kotka też zaginęła, szukam, ogłaszam i nic, 28/29 września, wychodziła, meldowała się co 2-3 godziny, nocą co 6. śliczna szylkretka, ma 4 lata. stało się to w Krakowie-Krowodrzy, koło Radia Kraków. ma czipa i zieloną obróżkę i nic. to nie pomaga w odnalezieniu. dziś znowu szukam, zakupiłam mocną latarkę, jej oczy świecą na czerwono … Ter.

  OdpowiedzUsuń
 61. moja kotka zaginela tydzien temu. Od 2 tygodni mieszkala w nowym domku, byla 8 letnia kotka wychodzaca. Na nowym miejscu tez juz wychodzila, ale po godzinie- dwoch wracala. tego dnia jednak bylo inaczej. Prosze o pomoc, poniewaz dwa dni po zaginieciu kotki mama dodzwonila sie do schroniska gdzie poinformowano ja, ze w dniu jej zaginiecia przejechano samochodem dwa koty w tym miescie :( Nie mam mozliwosci sprawdzenia czy to byla ona, mieszkam za granica. Mama z siostra porozwieszaly plakaty, ale tylko na 2 ulicach. Teraz przestaly jej szukac, sa pewne, ze pod kolami samochodow wyladowala Lusia... Ja nie wiem co myslec, jestem w stanie jechac do polski zeby jej szukac, ale nie wiem czy to ma sens. Czuje, ze to mogla byc ona..Prosze o porade, co robic.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę dać jeszcze ogłoszenia na OLX i na fejsbuk na odpowiednie grupy w swoim rejonie... Życzę, aby ta przejechana to nie była Lusia.

   Usuń
  2. mam niesamowite wiesci !! Wczoraj rano odpowiedziala na moje ogloszenie na facebooku dziewczyna. Napisala o kotce, ktora blaka sie od kilku dni pod jej blokiem i wyglada identycznie jak Lusia. I jest, to byla ona! Szczescie nie ma konca :)

   Usuń
  3. Takich wieści mi było trzeba! Super!

   Usuń
 62. Moja kotka zaginęła 2 dni temu. Była kotką nie wychodzącą. Jak chciała na dwór to zawsze po godzinie wracała. Rozwiesiłam ulotki. Niewiem co myśleć. Proszę o poradę.

  OdpowiedzUsuń
 63. Olsztyn dnia 30.04 zaginal 10mies. Kot przed kastracja. Kot jest bardzo charakterystyczny bialo-szary z nie do konca wyksztalconym nosem i litera L na boku biala. Kot ma na imie Alek. Nie jest wychodzacy. Boi sie. Chorowity. Alergia na kurz.

  OdpowiedzUsuń
 64. Zaginęła mi 3 letnia niewychodzaca kotka która wyskoczyła z okna za ptakiem i nie ma jej 5 doby szukałam wszędzie rozwiesilam na słupach jej zdjecie z opisem czy ona wróci jak zglodnieje? Proszę o pomoc ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na czym na polegać ta pomoc?

   Usuń
  2. Co mogę jeszcze zrobić oprócz tego że jej szukam rano i wieczorem

   Usuń
  3. Jestem zrozpaczona i bezsilna prawie nic nie jem bardzo była ze mną związana tam gdzie ja tam ona

   Usuń
  4. Rozumiem to bardzo dobrze, bo ja szukałam tygodniami mojego kotka. Nic więcej nie wymyślę niż jest napisane w tym bardzo długim poście. Bardzo mi przykro.: (

   Usuń
 65. Witam. Mam taki problem i potrzebuje pomocy lub porady, namierzyłem swojego kotka ale nie potrafiłem złapać rysia nawet nie chciał podejść. Ryś ma 8 miesięcy od 4 jest u mnie. Pozdrawiam Adam.
  P.S Czy mam kciuki i wieże ze kotek się odnajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 66. Witam. Szanowne Panie blogovianki. Prosze o kontakt na maila agnieszka.wroniewska@onet.pl Sprawa pilna

  OdpowiedzUsuń
 67. Uwaga:

  Nazywam się Maya, jestem z Berlina, chcę wysłać ważną informację do każdego, kto to teraz czyta, strzeżcie się fałszywych zaklęć, szukam pomocy od ponad 7 lat, nikt nie był w stanie mi pomóc. Mój mąż zostawił mnie i wyjechał z inną kobietą, byłem sam przez 7 lat, kilka dni temu miałem na myśli zeznanie innej pani tutaj w Internecie, która mówi o dr Ogundele, powiedziała, że ​​ten mężczyzna jest wielkim rzucającym zaklęcia, więc miałem odwagi i skontaktowałem się z DR Ogundele o pomoc, a on był tak uprzejmy, że odpowiedział mi natychmiast i wyjaśniłem mu moje problemy i powiedział mi, żebym się nie martwił, powiedział, że przyprowadzi dla mnie mojego męża w ciągu 24 godzin , byłem zaskoczony i czekałem, aby zobaczyć, po wszystkim, muszę poinformować wszystkich, że stało się to jak cud, do którego zadzwonił mój mąż i prosił, abym mu wybaczył ... Natychmiast mu wybaczam i powiedziałem dr Ogundele, że mam udział jego nazwisko tutaj w Internecie i na stacjach radiowych, dlatego właśnie to robię teraz, więc jeśli ktoś z was potrzebuje pomocy w waszym związku, małżeństwie lub jakichkolwiek ludzkich problemach, skontaktuj się z nim, aby uzyskać rozwiązanie. Zapewniam cię swoim życiem, że ten człowiek, Dr Ogundele, jest Prawdziwy i Potężny. Skontaktuj się z nim: E-mail: ***ogundeletempleofsolution@gmail.com*** WhatsApp i Viber Chat: ** + 27638836445 **

  OdpowiedzUsuń
 68. Nazywam się Patty, jestem z Rzymu we Włoszech, chcę podzielić się najszczęśliwszą historią o tym, jak udało mi się rozwiązać wszystkie moje problemy, moja była dziewczyna zostawiła mnie dla innego mężczyzny na ponad 7 lat, szukam pomocy wszędzie , wszystko, co widzę, to fałszywi ludzie, w zeszłym tygodniu znajduję komentarz w Internecie udostępniony przez kobietę o imieniu Sonia, która mówi ludziom o dr Ogundele, wielkim rzucającym zaklęcia. Kontaktuję się z dr Ogundele o pomoc, natychmiast znajduję jego kontakt w Internecie, on odpowiada i powiedział, żebym nie martwił się, że pomoże mi ze wszystkimi moimi problemami i obiecał, że w ciągu 24 godzin przywiezie moją byłą dziewczynę, byłem szczęśliwy aby usłyszeć to od dr Ogundele, czekałem 24 godziny, jak wielkim cudem moja była dziewczyna zadzwoniła do mnie z telefonu, prosząc, żebym jej wybaczył, zaakceptowałem ją i poprosiłem, aby wróciła do domu, byłam bardzo szczęśliwa zgadzam się z dr Ogundele, że podzielę się jego nazwiskiem w Internecie, aby ludzie mogli dowiedzieć się o nim więcej i uhonorować go, dlatego dotrzymuję słowa, dzieląc się tą prawdziwą historią życia, aby ludzie również mogli znaleźć rozwiązanie. Możesz się z nim skontaktować przez: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Czat WhatsApp i Viber: +27638836445.

  OdpowiedzUsuń
 69. Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami dr Isikolo, które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym świecie. Jak wspaniale pomógł ludziom na całym świecie przywrócić utraconych kochanków, skontaktowałem się z nim po przejrzeniu tylu świadectw od różnych ludzi, jak pomaga przywrócić byłego kochanka z powrotem, powiedziałem mu o moim mężu, który opuścił mnie około 8 miesięcy temu i opuścił dom ze wszystkim, co miałem, byłem zaskoczony, gdy powiedział mi tylko, żebym się uśmiechał i miał spokój, zapewniając mnie, że zajmie się wszystkim w ciągu 48 godzin. Po drugim dniu, kiedy zadzwonił do mnie mój mąż, byłem tak zszokowany, że wybrałem telefon i nie mogłem uwierzyć własnym uszom, naprawdę błagał mnie, bym mu wybaczył i składał obietnice przez telefon, Wrócił do domu, a także dostał dla mnie bardzo miłe prezenty, aby udowodnić swoją miłość do mnie, byłem tak szczęśliwy, że musiałem zadzwonić do doktora Isikolo i podziękować mu, powiedział mi tylko, aby podzielić się dobrą nowiną z całego świata , Cóż, jeśli potrzebujesz skutecznego i prawdziwego rzucającego zaklęcia dla każdego problem w swoim życiu, możesz skontaktować się z dr Ofemo na jego e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub jego WhatsApp / Viber: +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 70. Po siedmiu latach związku z nim zerwał ze mną. Zrobiłem wszystko, co możliwe, aby go przywrócić, ale wszystko poszło na marne. Tak bardzo go pragnąłem z powodu miłości, którą do niego mam, i błagałem go o wszystko, składałem obietnice, ale on odmawiał. Wyjaśniłem mój problem komuś online, a ona zasugerowała, że ​​powinienem raczej skontaktować się z rzucającym zaklęcia DR ISIKOLO, który mógłby mi pomóc rzucić zaklęcie, aby go przywrócić, ale jestem typem, który nigdy nie wierzył w zaklęcie, nie miałem wyboru, niż spróbować . Wysłałem pocztę do rzucającego zaklęcie, a on powiedział mi, że nie ma problemu, że wszystko będzie w porządku przed dwoma dniami, że mój były wróci do mnie przed trzema dniami, rzucił zaklęcie i, co zaskakujące, drugiego dnia było około 16.00. Mój były zadzwonił do mnie i byłem tak zaskoczony, że odebrałem telefon, a on powiedział tylko, że jest mu tak przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło, że chciał, żebym do niego wrócił, że tak bardzo mnie kocha. Byłem bardzo szczęśliwy i poszedłem do niego, dlatego znów zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. Od tego czasu obiecałem, że każdemu, kogo znam, który ma problem z relacją, pomogę takiej osobie, kierując ją do jedynego prawdziwego i potężnego rzucającego zaklęcia, który pomógł mi z moim problemem i który różni się od wszystkie fałszywe tam. Każdy może potrzebować pomocy rzucającego zaklęcia, jego e-maila: isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp / Viber: +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 71. Przeczytałem kilka zeznań na temat rzucającego zaklęcia miłosne przez dr Isikolo na temat tego, jak pomógł wielu ludziom w przywróceniu swoich byłych kochanków w ciągu 48 godzin. Szczerze, po prostu myślałem, czy to jest prawdziwe i czy ten człowiek naprawdę mógłby pomóc w sprowadzeniu mojego kochanka, którego Tak bardzo kocham Zdecydowałem się z nim skontaktować, ponieważ bardzo kocham mojego chłopaka i od kilku miesięcy jesteśmy osobno. Tak bardzo za nim tęskniłem, próbowałem wszystkich innych sposobów, aby go odzyskać, ale nie mogłem. Skontaktowałem się z doktorem Isikolo, który powiedział mi, że moja była powróci do mnie w ciągu 48 godzin, dr Isikolo zwolnił go, aby wiedzieć, jak bardzo go kocham i chcę. I otworzył oczy, by wyobrazić sobie, ile razem dzielimy. Mój były wrócił do mnie ponownie. Gdy piszę teraz to świadectwo, jestem najszczęśliwszą dziewczyną na ziemi, a ja i mój chłopak żyjemy szczęśliwym życiem, a nasza miłość jest teraz silniejsza niż przed rozstaniem. Wszystkim dziękuję dr Isikolot za nadmierną pracę, którą dla mnie wykonał, pomagając mi wrócić do mojego byłego chłopaka. Chciałbym podać adres pocztowy dr Isikolo i mam nadzieję, że zobaczysz to zeznanie i skontaktuj się z nim, jeśli masz kochanka, którego tak bardzo chcesz z powrotem, jego e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również wysłać mu Whatsapp na numer +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 72. Cześć, jestem Leona Filip. Po wieloletnim związku z mężem zerwał ze mną. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby go przywrócić, ale wszystko poszło na marne, tak bardzo go pragnąłem z powodu miłości, jaką do niego miałem, błagałem go o wszystko, składałem obietnice, ale on odmówił. Wyjaśniłem mój problem mojej przyjaciółce, a ona zasugerowała, że ​​powinienem raczej skontaktować się z rzucającym zaklęcia, który mógłby mi pomóc rzucić zaklęcie, aby go przywrócić, nie miałem wyboru, jak tylko spróbować. Wysłałem wiadomość do rzucającego zaklęcie, a on zapewnił mnie, że nie ma problemu i że wszystko będzie dobrze przed 2 dniami. Rzucił czar i, co zaskakujące, drugiego dnia zadzwonił do mnie mój mąż. Byłem tak zaskoczony, że odebrałem telefon i powiedział tylko, że jest mu tak przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło, że chciał, żebym do niego wrócił. Powiedział też, że bardzo mnie kocha. Byłem bardzo szczęśliwy i poszedłem do niego, dlatego znów zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. E-mail rzucających zaklęcia to: isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz wysłać mu wiadomość e-mail, jeśli potrzebujesz jego pomocy w związku lub innej sprawie. 1) Zaklęcia miłosne 2) Zagubione zaklęcia miłosne 3) Zaklęcia rozwodowe 4) Zaklęcia małżeńskie 5) Zaklęcie wiążące. 6) Czary rozpadu 7) Wygnaj dawnego kochanka 8.) Chcesz awansować w biurze / zaklęcie loterii 9) Chcesz zaspokoić swojego kochanka Skontaktuj się z tym wielkim człowiekiem, jeśli masz problem z trwałym rozwiązaniem przez isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 73. Powrót męża do mnie jest najwspanialszą rzeczą, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem, i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem, chcę tylko podziękować dr Isikolo za poświęcenie czasu, aby pomóc mi rzucić zaklęcie, które przywróciło mojego byłego męża, nazywam się Jasmina Oren, chcę podzielić się z wami wszystkim moim świadectwem i szczęściem, w zeszłym roku mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety w swoim miejscu pracy i porzucił mnie i moje dwoje (2) dzieci, wszystko było tak ciężko dla mnie i dla dzieci, ponieważ tak bardzo go kocham, więc widziałem świadectwa DR Isikolo, o tym, jak pomagał kobietom w powrocie męża, więc skontaktowałem się z nim i pomógł mi rzucić zaklęcie zwrotne dla mojego męża a następnego dnia mój mąż opuścił drugą kobietę i wrócił do mnie z wielką miłością i troską, prosząc o wybaczenie. nigdy nie zapomnę tej pomocy, którą DR Isikolo udzielił mi i moim dzieciom. jeśli jesteś tutaj, potrzebujesz pomocy, aby odzyskać kochanka, możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem tego e-maila isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196, jestem żywym świadectwem jego mocy i dobrej woli.

  OdpowiedzUsuń
 74. Nazywam się Bernada Gaspar. Z szacunku dla ciebie i twoich zaklęć muszę przekazać to świadectwo wszystkim. Byłem u innych rzucających zaklęcia, nie widząc żadnego rezultatu, wszystko czego chcieli, to po moje pieniądze. Po prostu żałuję, że nie przyszedłem do ciebie wcześniej, mam to, co najlepsze. Mojego byłego męża nie było przez rok, a ja chodziłem wszędzie i innych zaklęć, by uzyskać pomoc, ale bez rezultatu, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie dr Isikolo. Po zakończeniu Zaklęcia Miłości w końcu dostałem od niego telefon w niecałe 48 godzin. Jego czary działały cuda, a mój mąż powrócił z miłością. To było jak cud! Nagle wrócił z kwiatami, mówiąc, że powinienem mu dać. Byłem naprawdę oszołomiony i zszokowany, gdy mój mąż klęczał błagając o wybaczenie i żebym go przyjęła z powrotem. Naprawdę brakuje mi słów i jestem radosna, jesteś Bogiem posłanym do mnie i całej mojej rodziny. A teraz znów jestem radosną kobietą. Dziękuję bardzo dr Isikolo. Wszystkim, którzy szukają prawdziwego rzucającego zaklęcia, skontaktuj się z Dr.Isikolo na isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 75. MAM MOJEGO byłego partnera Z POWROTEM I DR ISIKOLO ZROBIŁO TO MOŻLIWE
  Wiele osób napisało artykuły o tym, jak pomógł im rzucający zaklęcia, ale jestem bardzo wdzięczny temu wspaniałemu rzucającemu zaklęcia, który przyprowadził do mnie mojego byłego męża. To świadectwo to prawdziwa historia, a ja nazywam się Monika Simun. Kiedy zetknąłem się z tym człowiekiem, byłem również świadkiem o nim napisanym i spotkałem się również z wieloma świadectwami o tym, jak pomagał innym w ich życiu. Powrót do byłego jest jednym z najbardziej wewnętrznych odczuć, jakie wielu ludzi chciałoby przeżyć, zwłaszcza że wspomnienia z naszym byłym zawsze zakłócają umysł, gdy ktoś inny robi niektóre z tych rzeczy, które kiedyś robił nasz były. Byłem samotnym rodzicem przez prawie 6 lat i chociaż mój były mąż był daleko od moich dzieci, nadal chciałbym, aby kiedyś do mnie wrócił. Ten lekarz, którego spotkałem, znany jako DR ISIKOLO, pomógł mi spełnić moje życzenia i cieszę się, że wróciłem z moim byłym mężem i bardzo się cieszę, dzieląc się świadectwem ze wszystkimi, aby i oni mogli spotkać się z tym wspaniałym lekarzem i rozwiązać ich problemy. Nie wiem, co inni mogliby odczuć, gdy odzyskali swoją byłą postać w swoim życiu, ale zawsze wiem, że w przebraniu jest tylko błogosławieństwo z jednym ponownym połączeniem z byłym. Jeśli chcesz powrócić do swojego byłego, skontaktuj się z tym wielkim rzucającym zaklęcia na jego Whatsapp +2348133261196 lub wyślij e-mail na adres isikolosolutionhome@gmail.com i podziel się niesamowitym zeznaniem, tak jak ja.

  OdpowiedzUsuń
 76. Czy chcesz odzyskać swoją byłą? Zrobiłem to z doktorem Isikolo, a mój były wrócił do mnie w 3 dni po tym, jak powiedział mi, że zaklęcie zostało rzucone. Chcę, żeby wszyscy przeczytali moje zeznania i wierzyli w rzucającego zaklęcia, takiego jak dr Isikolo. Jestem Allesio Jese. Moja była dziewczyna zerwała ze mną, ponieważ piję i palę, a ona nie lubiła facetów, którzy coś takiego robili. Pewnego wieczoru, kiedy byłam z przyjaciółmi na wycieczkach z alkoholem, moja dziewczyna bagde w pokoju i nie tylko widziała, jak palę, ale byłam z inną dziewczyną, co ją bardzo zdenerwowało i odeszła, a od tego dnia nigdy nie widziałem ją ponownie, dopóki nie skontaktowałem się z dr Isikolo po około 3 miesiącach później, a ona nawet nie odbierała moich telefonów. Bardzo się cieszę, że doktor Isikolo przyniósł ją z powrotem do mnie. Kiedy skontaktowałem się z tym rzucającym zaklęcia, nie wierzyłem, że moja była powróci po tym, co zrobiłem, ale dr Isikolo dał mi wiarę i teraz cieszę się, że moja dziewczyna wróciła do mnie. Chcę, aby wszyscy uwierzyli w tego rzucającego zaklęcia i kontaktowali się z pocztą e-mail w celu uzyskania pomocy na isikolosolutionhome@gmail.com lub Whatsapp na numer +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 77. Mój ex i ja zerwaliśmy 1 rok i 2 miesiące temu i byłem w szóstym miesiącu ciąży. Oboje się kochamy i był to dla mnie szok, który naprawdę złamał mi serce. Próbowałem do niego zadzwonić i obie linie były rozłączone. Próbowałem się z nim skontaktować w sieciach społecznościowych, ale usunął mnie z nich. Próbowałem skontaktować się z jego rodzicami, a oni powiedzieli mi, że ich syn powiedział, że mnie nie kocha i nie chce mnie widzieć, a oni nie wiedzą, co jest nie tak. Płakałem i płakałem codziennie, ponieważ bardzo go kochałem. Dopóki nie urodziłam dziecka i nie miałam roczku, nie mogłam odzyskać miłości. Znów byłem zmieszany. Nie wiem, co robić, straciłem też pracę i nie mam pieniędzy na opiekę nad dzieckiem. Byłem nieszczęśliwy w życiu, więc płakałem do mojej siostry i powiedziałem jej o moim problemie i powiedziałem, że zna jeden potężny rzucający zaklęcia, który pomógł jej, gdy nie mogła zajść w ciążę. Skontaktowałem się z nim przez e-mail, a on powiedział, że mi pomoże i powiedział, że kobieta rzuciła zaklęcie na mojego mężczyznę i powiedział, że pomoże mi złamać zaklęcie, aby mój mężczyzna wrócił do mnie i był mój na zawsze. Było dla mnie wielką niespodzianką, że wszystko, co powiedział, stało się rzeczywistością. Mój człowiek natychmiast do mnie wrócił, mówiąc, że powinienem mu wybaczyć. Przesyłam bardzo wielkie podziękowania dla tego potężnego i prawdziwego rzucającego zaklęcia. Modlę się, aby żył długo i wykonał więcej swojej cudownej pracy. Jeśli masz jakikolwiek problem przeszkadzający w życiu, musisz skontaktować się z tym potężnym rzucającym zaklęcia! On może ci pomóc. Nie zawiedzie cię, daję ci 100% gwarancji, że ci pomoże, oto jego kontakt: napisz do niego na adres: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz go również wysłać na Whatsapp +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 78. Jestem Helena Leon z Londynu. Mój mąż i ja jesteśmy małżeństwem od ponad 10 lat. Spotkaliśmy się, gdy miałem 20 lat, a on miał 24 lata. Przeżyliśmy już wiele emocjonalnie razem. W naszym małżeństwie było kilka OGROMNYCH walk i bolesnych sytuacji, ale zawsze wydawało się, że wychodzimy silniejsi po drugiej stronie. Niespodziewanie mój mąż rozprawił o mnie rozwód, byłem ślepy! Nie widziałem, żeby nadchodziło, nie rozpoznałem znaków. Przestał nosić obrączkę i nic o tym nie myślałem. Nie uważa mnie już za atrakcyjnego seksualnie. Nie mogłam powstrzymać się od płaczu przez cały czas, ponieważ byłam bardzo zraniona. Byłem całkowicie przygnębiony, dopóki nie znalazłem Dr ISIKOLO, rzucającego zaklęcia z Afryki, o którym wszyscy rozmawiali online, i skontaktowałem się z nim w sprawie zaklęcia Miłości. Podczas naszej rozmowy zapewnił mnie, że przywróci męża w ciągu mniej niż 48 godzin od rzucenia zaklęcia. Wydawało mi się to niemożliwe. Nie uwierzysz, że mój mąż zadzwonił natychmiast po 24 godzinach błagając mnie, abym zapomniał o tym, co powiedział o rozwodzie. Byłem całkowicie zaskoczony! W mojej rodzinie jest tyle miłości, odkąd użyłem jego zaklęć. Jest cudowny, a jego zaklęcia działają tak szybko. Teraz mój mąż kocha mnie bardziej niż wcześniej. Możesz również skontaktować się z nim, jeśli masz problemy z małżeństwem lub związkiem. E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 79. DZIĘKUJE dr Isikolo ZA PRZYWRÓCENIE MEGO SZCZĘŚCIA I RODZINY RAZEM. WHATSAPP +2348133261196.
  Cześć, jestem Rosa Antoine. Po wieloletnim pobycie w Unii zwanej małżeństwem z mężem, był obelżywy i zniszczył miłość, którą dzieliliśmy, i opuścił mnie. Zrobiłem wszystko, co możliwe, aby do niego wrócić, ale wszystko poszło na marne, tak bardzo go pragnąłem, ponieważ go kochałem. więc wyjaśniłem mój problem mojej przyjaciółce, a ona zasugerowała, żebym skontaktował się z rzucającym zaklęcia, który pomógł jej rzucić zaklęcie, które zaszło w ciążę i sprowadziło męża z powrotem. Nie miałem wyboru, niż spróbować. Wysłałem wiadomość do rzucającego czary Dr Isikolo na WhatsApp, a on zapewnił mnie, że nie ma problemu i że wszystko będzie dobrze. Powiedział mi wszystko, co było wymagane, co przedstawiłem, więc rzucił na mnie zaklęcie i, co zaskakujące, po 48 godzinach mój mąż zadzwonił do mnie przepraszając za wszystko, co było ogromną i przytłaczającą radością. Byłem tak zaskoczony, że odebrałem telefon i powiedział tylko, że jest mu tak przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło, że chciał, żebym do niego wrócił. Powiedział też, że bardzo mnie kocha. Byłem bardzo szczęśliwy i poszedłem do niego, dlatego znów zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. więc każdy, kto potrzebuje pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów, może również skontaktować się z tym prawdziwym i bardzo autentycznym rzucającym zaklęcia na isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196 skontaktować się z tym wspaniałym człowiekiem już dziś i rozwiązać twoje problemy w 100%.

  OdpowiedzUsuń
 80. Poté, co byl s ním sedm let, se se mnou rozešel. Udělal jsem všechno, abych ho přivedl zpět, ale všechno bylo marné. Chtěl jsem ho tolik zpátky kvůli lásce, kterou k němu mám, a prosil jsem ho o všechno, dal jsem sliby, ale on odmítl. Vysvětlil jsem svůj problém někomu online a navrhla, že bych se měl raději spojit s kouzelníkem DR ILEKHOJIE, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo, aby ho přivedlo zpět, ale já jsem typ, který nikdy v kouzlo neveril, neměl jsem na výběr, než to zkusit . Poslal jsem kouzelníkovi kouzla a řekl mi, že není problém, že všechno bude v pořádku před dvěma dny, že se mi můj bývalý vrátí před třemi dny, vrhl kouzlo a překvapivě druhý den, bylo kolem 16 hodin. Můj bývalý mě zavolal a byl jsem tak překvapen, takže jsem odpověděl na volání a vše, co řekl, bylo to, že litoval všeho, co se stalo, že chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tolik miluje. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, tak jsme spolu začali šťastně žít společně. Od té doby jsem slíbil, že kdokoli, koho znám, má problém se vztahem, pomohl bych takové osobě tím, že ho odkážu na jediného skutečného a mocného kouzelníka, který mi pomohl s mým vlastním problémem a který se liší od mého všechny ty falešné tam venku. Kdokoli by mohl potřebovat pomoc s kouzlem, jeho e-mailem: gethelp05@gmail.com nebo jeho WhatsApp / Viber ho na: +2348147400259

  OdpowiedzUsuń
 81. Rád sdílím své svědectví o tomto skvělém kouzelníkovi. Je mi 34 let, oženil jsem se ve věku 25 let. Mám dítě a šťastně jsem žil s rodinou. po dobu 9 měsíců jsem sledoval, jak se moje manželské chování stalo tak podivným a já opravdu nechápu, co se děje, zabalil se z domu do jiné ženy, která ho tak miluji, že jsem ho nikdy nesnívala o jeho ztrátě, zkusím své co nejlépe se ujistit, že se můj manžel vrátí ke mně, ale bezvýsledně, plaču a pláču o pomoc, diskutoval jsem o tom se svým nejlepším přítelem MARGERETem a slibuje mi, že mi pomůže. Řekla mi o muži jménem DR AJAYI, řekla mi, že je velmi mocný muž, kterému lze důvěřovat a že v otázkách lásky neexistuje nic, co by nedokázal vyřešit, a řekla mi, jak pomohl nesčetnému počtu lidí při obnovování jejich vztahů. Byl jsem opravdu přesvědčen a rozhodl se to zkusit, takže jsem kontaktoval jeho e-mailovou adresu na drajayi1990@gmail.com
  Vysvětluji mu celý svůj problém, řekl mi, že bych se neměl bát, že všechny mé problémy budou vyřešeny okamžitě. Řekl mi, co mám dělat, abych dostal svého manžela zpět, a řekl jsem, řekl, že po 3 dnech se můj manžel vrátí ke mně a začne žebrat, a opravdu se to stane, když řekl, byl jsem velmi překvapen, to je tak úžasné. Jsem velmi rád, že můj vztah je nyní velmi těsný a oba znovu žijeme šťastně. Pokud máte podobný problém, kontaktujte ho hned
  (DRAJAYI1990@GMAIL.COM) NEBO Whatsapp na +2347084887094 a nechte svůj problém vyřešit jednou provždy. Jsem o tom živým svědectvím.

  OdpowiedzUsuń
 82. Cześć wszystkim!
  Mój ex i ja zerwaliśmy 1 rok i 2 miesiące temu i byłem w szóstym miesiącu ciąży. Oboje się kochamy i był to dla mnie szok, który naprawdę złamał mi serce. Próbowałem do niego zadzwonić i obie linie były rozłączone. Próbowałem się z nim skontaktować w sieciach społecznościowych, ale usunął mnie z nich. Próbowałem skontaktować się z jego rodzicami, a oni powiedzieli mi, że ich syn powiedział, że mnie nie kocha i nie chce mnie widzieć, a oni nie wiedzą, co jest nie tak. Płakałem i płakałem codziennie, ponieważ bardzo go kochałem. Dopóki nie urodziłam dziecka i nie miałam roczku, nie mogłam odzyskać miłości. Znów byłem zmieszany. Nie wiem, co robić, straciłem też pracę i nie mam pieniędzy na opiekę nad dzieckiem. Byłem nieszczęśliwy w życiu, więc płakałem do mojej siostry i powiedziałem jej o moim problemie i powiedziałem, że zna jeden potężny rzucający zaklęcia, który pomógł jej, gdy nie mogła zajść w ciążę. Skontaktowałem się z nim przez e-mail, a on powiedział, że mi pomoże i powiedział, że kobieta rzuciła zaklęcie na mojego mężczyznę, i powiedział, że pomoże mi złamać zaklęcie, aby mój mężczyzna wrócił do mnie i był mój na zawsze. Było dla mnie wielką niespodzianką, że wszystko, co powiedział, stało się po 48 godzinach. Mój człowiek natychmiast do mnie wrócił, mówiąc, że powinienem mu wybaczyć. Przesyłam bardzo wielkie podziękowania dla tego potężnego i prawdziwego rzucającego zaklęcia. Modlę się, aby żył długo i wykonał więcej swojej cudownej pracy. Jeśli masz jakikolwiek problem przeszkadzający w życiu, musisz skontaktować się z tym potężnym rzucającym zaklęcia! On może ci pomóc. Nie zawiedzie cię, daję ci 100% gwarancji, że ci pomoże, oto jego kontakt: napisz do niego na adres: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz go również wysłać na Whatsapp +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 83. Prawdziwy czarodziej Dr Isikolo, który czyni cuda dla ludzi
  Byłem tak przygnębiony, kiedy mój kochanek zostawił mnie dla innego faceta po tym, jak umawialiśmy się przez 5 lat, próbowałem błagać ją, by do mnie wróciła, odmówiła i powiedziała, że ​​nie ma już do mnie uczuć. stałem się smutnym człowiekiem po tym wszystkim, przez co razem przeszliśmy, po całej miłości, którą dzieliliśmy w przeszłości, nie wyobrażałem sobie życia bez niej, ponieważ moja miłość do niej była bezcenna, by handlować z jakiegokolwiek powodu, pewnego dnia, kiedy idę przez internet zobaczyłem komentarz na temat tego, że ma moc przywrócić byłego kochanka i postanowiłem spróbować samemu się z nim skontaktować, od razu odpowiedziałem i wyjaśniłem, przez co przechodzę, i powiedział, że ten drugi facet użyj na niej zaklęcia voodoo, dlatego porzuciła mnie dla niego pomimo mojej troski i obiecuję pomóc mi odzyskać kochanka, a także pomoże mi rzucić na niego zaklęcie martwe, aby nie mógł ze mną walczyć w przyszłości, w niecałe trzy dni ten facet został zastrzelony przez nieznanego faceta na Florydzie, aw ciągu 48 godzin moja dziewczyna była w moim domu i czekała, aż wrócę z pracy, a kiedy to zrobiłem, zaczęła błagać, mówiąc, że jest jej przykro, że nigdy nie wiedziała, co ją spotkało. dziękuję, dr Isikolo, teraz jestem szczęśliwy z moją dziewczyną i wszystko idzie teraz gładko. skontaktuj się z Peterem w celu uzyskania jakiegokolwiek czaru zemsty i byłego czaru za pośrednictwem isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz także porozmawiać z nim na WhatsApp za pośrednictwem +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 84. Przeczytaj i skontaktuj się z dr Isikolo, jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego, aby naprawić zerwany związek.
  Dostałem rozwód od męża, gdy byłem w szóstym miesiącu ciąży z moim drugim dzieckiem. Kłóciliśmy się i kłóciliśmy bez przerwy od dnia poczęcia naszego pierwszego dziecka, nie było już od niego ani miłości, ani zaufania, więc się ze mną rozwiódł. I przez te wszystkie lata, próbowałem różnych sposobów, aby go odzyskać, próbowałem też różnych rzucających zaklęcia tutaj w Stanach Zjednoczonych, ale żaden z nich nie mógł zwrócić mi Richarda. Tylko dr Isikolo zagwarantował mi natychmiastowe 48-godzinne rzucanie zaklęć i zapewnił mnie, że mój mąż znów będzie ze mną. Piszę, aby podziękować i wyrazić głęboką wdzięczność za dotrzymanie obietnic oraz za wykorzystanie waszych uzdolnionych i wielkich mocy, aby sprowadzić go z powrotem do domu. Byłem podekscytowany wiedząc, że specjalizujesz się w ponownym łączeniu Kochanków. Dziękuję, Panie, za pomoc w najgorszych chwilach mojego życia, za bycie tak wielkim rzucającym zaklęcia i za przekazanie mi zaklęcia miłosnego, które sprawiło mi tyle radości w moim małżeństwie. Mój mąż wrócił i obiecuje, że nigdy więcej mnie nie opuści. Jeśli wątpisz w jego umiejętności, zaufaj mi. Powinieneś zaryzykować. Opłaca się w sposób, którego nigdy nie można sobie wyobrazić. Jeśli jesteś teraz ich i potrzebujesz silnego i pilnego zaklęcia miłosnego, aby przywrócić swój były uprzejmy kontakt z dr Isikolo w tej chwili, jest on jedyną odpowiedzią na przywrócenie zerwanego związku lub małżeństwa. isikolosolutionhome@gmail.com lub możesz również Whatsapp / Viber go na +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 85. Byłem w związku z moim chłopakiem od 2 lat i planowaliśmy wkrótce wziąć ślub i nagle zostawił mnie dla innej dziewczyny, naprawdę kocham tego faceta i nigdy nie wyobrażam sobie życia bez niego. Dalej starałem się jak najlepiej go odzyskać, ale wszystkie moje wysiłki, aby go odzyskać w moim życiu, nie przyniosły rezultatu. To był ten wierny dzień, natknąłem się na komentarze na stronie o tym wielkim rzucającym zaklęcia, dr Isikolo, tak wiele osób twierdziło, że pomaga im odnowić ich związek i przywrócić ich byłego, musiałem się z nim skontaktować, ponieważ był moja ostatnia nadzieja. Skontaktowałem się z nim za pośrednictwem jego e-maila, a on zapewnił mnie, że za dwa dni mój chłopak opuści drugą dziewczynkę i wróci do mnie. To była wielka niespodzianka, gdy mój chłopak wrócił do mnie po dwóch dniach. Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy, że wrócił do mnie i osiągnąłem to z pomocą dr Isikolo, i radzę, jeśli potrzebujesz jego pomocy, również napisz do niego bezpośrednio
  E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub możesz również Whatsapp/Viber go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 86. Cześć chłopaki, jestem bardzo podekscytowany odzyskaniem męża po tym, jak zostawił mnie i nasze 3 dzieci dla innej kobiety.
  Po 2 latach małżeństwa ja i mój mąż wdawaliśmy się w jedną lub drugą kłótnię, dopóki w końcu mnie nie opuścił i przeprowadził się do Kalifornii, by być z inną kobietą. czułem, że moje życie się skończyło, a moje dzieci myślały, że nigdy więcej nie zobaczą swojego ojca. starałem się być silny tylko dla dzieci, ale nie mogłem kontrolować bólów, które dręczą moje serce, moje serce było wypełnione smutkami i bólami, ponieważ naprawdę byłem zakochany w moim mężu. Każdego dnia i każdej nocy myślę o nim i zawsze chciałbym, żeby do mnie wrócił. Byłem naprawdę zdenerwowany i potrzebowałem pomocy, więc szukałem pomocy online i natknąłem się na stronę internetową, która sugerowała, że ​​DR ISIKOLO może pomóc szybko odzyskać ex . Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, co mam robić, i zrobiłem to, a on (Zaklęcie Miłości) dla mnie. 48 godzin później mój mąż naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że tak bardzo tęskni za mną i dziećmi, więc Niesamowite !! Tak właśnie wrócił tego samego dnia z wielką miłością i radością, i przeprosił za swój błąd oraz za ból, który wyrządził mi i dzieciom. Od tego dnia nasze małżeństwo było silniejsze niż było wcześniej. Wszystko dzięki DR ISIKOLO. jest tak potężny i postanowiłem podzielić się moją historią w Internecie, że DR ISIKOLO jest prawdziwym i potężnym rzucającym zaklęcia, o którym zawsze będę się modlić, aby długo żyć, aby pomóc swoim dzieciom w trudnych chwilach, jeśli jesteś tutaj i potrzebujesz swojego byłego lub twój mąż przeprowadził się do innej kobiety, nie płacz już, skontaktuj się teraz z tym potężnym rzucającym zaklęcia. Oto jego kontakt: napisz do niego na adres: isikolosolutionhome@gmail.com lub możesz również Whatsapp / Viber go pod numerem +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 87. Mając tak wiele w sercu, jestem tutaj, aby wyrazić siebie, w jaki sposób dr Isikolo uratował moje małżeństwo od rozwodu. Ja i mój mąż mieliśmy pewne nieporozumienie i to rozdzierało nasze małżeństwo na tyle, na ile mój mąż szukał rozwodu. Więc nie mam wyboru, jak pójść do Internetu, aby znaleźć rozwiązanie mojego problemu. To tam natknąłem się na szczegóły dr Isikolo i jak wiele osób pisało o nim dobre rzeczy i jego wspaniałe dzieła dla nich oraz o tym, jak pomógł wielu ludzi poprzez przywrócenie tam relacji. Kontaktuję się z doktorem Isikolo, który powiedział mi wszystko, co muszę zrobić, co zrobiłem, aw niespełna 48 godzin mój mąż anulował dokumenty rozwodowe. Teraz ja i mój mąż żyjemy razem w pokoju i harmonii dzięki dr. Isikolo za uratowanie mojego małżeństwa przed zerwaniem. Dane kontaktowe Dr Isikolo są wysyłane pocztą elektroniczną: isikolosolutionhome@gmail.com lub możesz również Whatsapp go na +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 88. Co mogę powiedzieć, jestem zastrzelony ze słów, gdyby nie dr Isikolo, nie byłbym teraz szczęśliwy, zrobił dla mnie cudowną rzecz, której nie mogę zatrzymać sam, nie jestem tego rodzaju ludźmi, którym pomożecie po dobra robota, uciekną, dlatego codziennie informuję ludzi, że istnieje taki potężny wielki człowiek, taki jak ty, który kiedykolwiek uwierzy, że moja dziewczyna Rita wciąż może do mnie wrócić i żebrze na kolanach po tym, jak żyła za 7 miesięcy. Dr Isikolo wykonał dla mnie pracę, która sprawiła, że ​​uwierzyłem, że istnieje naprawdę potężny rzucający zaklęcia, ale jest po prostu cierpliwy, aby mieć takiego potężnego jak Dr Isikolo. Mogę to udowodnić każdemu, kto chce skontaktować się z tym wspaniałym człowiekiem, nie będzie żałować, ponieważ Dr Isikolo przyprowadziła mojego kochanka w ciągu 48 godzin po tym, jak zostałem oszukany przez tych czarodziejów online, którzy szukają pieniędzy ludzi, ale teraz planuję się z nią ożenić, bardzo się cieszę, dziękuję bardzo, dr. Isikolo, naprawdę doceniam, modlę się o to. robisz to samo dla osób potrzebujących pomocy od ciebie. jeszcze raz dziękuję moim przyjaciołom za jakikolwiek problem, który próbujesz skontaktować się z dr Isikolo i omówić go z nim i zobaczyć, co będzie dalej, oto e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub możesz również Whatsapp go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 89. Moje życie było zdewastowane! Ale wszystko dzięki Dr szczęśliwemu, który przyniósł mi moją dziewczynę po tym, jak mnie zdradziła i poprosiła o zerwanie, Alexis scorpio z FL Usa. Na początku nie wierzę, że próbuję z nią wrócić, ale wszystko, co mi powiedziała, to to, że jest z kimś innym. że nie jest już zainteresowana poślubieniem mnie w tym momencie byłem złamany sercem, bo kocham moją dziewczynę tak bardzo, że nie mogłem jej tak porzucić, ona mnie opuściła, naprawdę ją kocham i nigdy nie wyobrażam sobie życia bez jej. nie, dopóki nie natknąłem się na potężnego prawdziwego rzucającego zaklęcia Dr zadowolonego, który obiecuje mi zaklęcie miłosnej miłości na 24 godziny, że wrócę z moją dziewczyną, dobre dwadzieścia cztery {24} godziny. hmm-mm, to była dobra noc o 23: 00 w ciągu dni, w których Dr Happy powiedział mi, że moja dziewczyna wróci, na początku usłyszałem dzwonek dzwonka zbliżający się do moich drzwi i usłyszałem, jak ktoś mówi kochanie !!!, brzmi znajomo, otworzyłem drzwi i zobaczyłem moją dziewczynę stojącą i płaczącą przede mną. nie byłem zaskoczony, ponieważ to wszystko, o co modliłem się, aby wróciła do domu. Zgadnij, co 2 tygodnie po tym, jak zauważyła swój układ i temperaturę jej ciała, i zabrałem ją do kliniki na badanie, a lekarz powiedział mi, że jest w niej życie, co oznacza, że ​​jest w ciąży, naprawdę chcę skorzystać z tej okazji, aby podziękować dr. bardzo szczęśliwy i strona miłości, która skierowała mnie do Dr happy, jeśli masz jakiekolwiek problemy z odzyskaniem byłego ekwipunku, lub sytuacja, która jest gorsza lub dokładnie taka, w jakiej byłeś, skontaktuj się z Dr happy na happylovespell2@gmail.com Whatsapp / cal + 2348133873774
  odwiedź jego stronę internetową ... happylovespell2.webnode.com/
  na temat jego zaklęcia miłosnego Blogs site. http://happylovespel.blogspot.com.ng/

  OdpowiedzUsuń
 90. Byłem w związku z moim chłopakiem od 2 lat i planowaliśmy wkrótce wziąć ślub i nagle zostawił mnie dla innej dziewczyny, naprawdę kocham tego faceta i nigdy nie wyobrażam sobie życia bez niego. Dalej starałem się jak najlepiej go odzyskać, ale wszystkie moje wysiłki, aby go odzyskać w moim życiu, nie przyniosły rezultatu. To był ten wierny dzień, natknąłem się na komentarze na stronie o tym wielkim rzucającym zaklęcia, dr Isikolo, tak wiele osób twierdziło, że pomaga im odnowić ich związek i przywrócić ich byłego, musiałem się z nim skontaktować, ponieważ był moja ostatnia nadzieja. Skontaktowałem się z nim za pośrednictwem jego e-maila i powiedziałem mi, że wszystko, co jest potrzebne do zrobienia, co zrobiłem, a on zapewnił mnie, że za 2 dni mój chłopak opuści drugą dziewczynę i wróci do mnie, a to było bardzo świetne zdziwienie, gdy mój chłopak wrócił do mnie po dwóch dniach. Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy, że wrócił do mnie i osiągnąłem to z pomocą dr Isikolo, i radzę, jeśli potrzebujesz jego pomocy, również napisz do niego bezpośrednio
  E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com
  WhatsApp: +2348133261196
  Strona internetowa: drisikolosolutionhome.webnode.com

  OdpowiedzUsuń
 91. Jak ten wielki człowiek, dr Isikolo, pomógł mi przywrócić mojego kochanka w ciągu 48 godzin. mój kochanek, który zerwał ze mną od zeszłego maja tego roku, i cały mój wysiłek, aby mu pomóc, okazał się nieskuteczny. kocham go tak bardzo, że za każdym razem, gdy go zobaczę z inną dziewczyną, będę zły. więc pewnego dnia przeglądałem internet, kiedy zobaczyłem zeznanie kobiety, jak ten wspaniały mężczyzna o imieniu DR ISIKOLO pomógł jej wrócić do męża, na szczęście dla mnie porzucił kontakt z mężczyzną, więc szybko zadzwoniłem do numer, którego nie wybrał, wysłałem mu e-maila po około 2 godzinach, oddzwonił do mnie i odpowiedział na mój e-mail. wszystko mu wytłumaczyłem, a on dał mi pełną informację o tym procesie i co robić. więc powiedział, że potrzebuje kilku rzeczy do modlitwy za mnie, co zrobiłem, zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić, że moje modlitwy zostaną wykonane, aw ciągu 48 godzin, jak już zapewnił, mój kochanek wrócił do mnie, prosząc ja proszę o wybaczenie, teraz mnie kocha, pielęgnuje i obiecuje, że już nigdy mnie nie opuści. wszystko dzięki DR ISIKOLO, możesz również wysłać mu wiadomość e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp: +2348133261196 i bądź pewny rozwiązania, ponieważ jest po prostu najlepszym, jaki możesz znaleźć wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 92. Witam, jestem tutaj, aby przekazać tę dobrą wiadomość całemu światu, w jaki sposób odzyskałem moją byłą miłość. Oszalałem, kiedy moja miłość zostawiła mnie dla innej dziewczyny w zeszłym miesiącu, ale kiedy spotkałem przyjaciela, który przedstawił mnie DR ISIKOLO, wielkiemu posłańcowi wyroczni, której służył, opowiedziałem mojemu problemowi DR ISIKOLO o tym, jak moja była miłość odeszła ja, a także jak musiałem znaleźć pracę w bardzo dużej firmie. Powiedział mi tylko, że znalazłem się we właściwym miejscu, w którym otrzymam pragnienie serca bez żadnych skutków ubocznych. Powiedział mi, co powinienem zrobić, Po tym, jak to zostało zrobione, W ciągu następnych 2 dni Moja miłość zadzwoniła do mnie przez telefon i żałowała, że ​​żyłem wcześniej, a także w następnym tygodniu po mojej miłości błagając o wybaczenie, zostałem wezwany na rozmowę w mojej upragnionej firmie, gdybym musiał pracować jako dyrektor zarządzający. Jestem tak szczęśliwy i przytłoczony, że muszę to powiedzieć całemu światu, aby skontaktować się z DR ISIKOLO pod następującym adresem e-mail isikolosolutionhome@gmail.com i uzyskać wszystkie rozwiązania problemu. Żaden problem nie jest dla niego zbyt duży. Kontakt go bezpośrednio na isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp: +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 93. Wracając do byłego kochanka, pilnie z zaklęciem miłosnym, DR ISIKOLO jest naprawdę najlepszym rzucającym zaklęcia ze 100% gwarancją. nazywam się Kimberly Johnson. Nigdy nie wierzyłem w zaklęcia miłosne ani magię, dopóki nie skontaktowałem się z tym rzucającym zaklęcia o nazwie DR ISIKOLO, o którym tak wiele osób wypowiadało się online, jest potężne. Mój partner zaczął źle się zachowywać i mieć romans z nieznaną mi kobietą po trudnych i trudnych czasach i opuścił mnie. przeszliśmy razem i moje życie było do góry nogami, ponieważ nasz związek trwa od 4 lat, naprawdę go kocham. Jego matka była przeciwko mnie i nie miał dobrze płatnej pracy, więc kiedy spotkałem tego rzucającego zaklęcia, powiedziałem mu, co się stało i na początku wyjaśniłem mu sytuację, byłem niezdecydowany, sceptyczny i wątpliwy, ale po prostu spróbowałem a po 2 dniach, po spełnieniu i zapewnieniu wszystkiego, czego potrzebował do pracy dla mnie, mój człowiek zadzwonił do mnie sam i przyszedł do mnie z przeprosinami, że wszystko zostało załatwione z jego mamą i rodziną i otrzymał nową rozmowę o pracę, więc powinniśmy dostać żonaty, nie wierzyłem, że tak to działa i to było naprawdę niesamowite. Jestem dumny ze składania zeznań i doceniania DR ISIKOLO, ponieważ jest po prostu najlepszy, jaki można znaleźć wszędzie. potrzebujesz skutecznego i prawdziwego rzucającego zaklęcia na każdy problem w swoim życiu, możesz skontaktować się z DR ISIKOLO pod jego adresem e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub jego WhatsApp/Viber: +2348133261196.a

  OdpowiedzUsuń
 94. Miłość jest piękna, gdy masz kogoś, z kim możesz się nią dzielić 💝💝 Dr Ebohon jest bardzo autentycznym rzucającym zaklęcia oraz wyjątkowym i potężnym człowiekiem mądrości. Nie mogłem zajść w ciążę, ponieważ miałem problemy z płodnością. Mój mąż rozwiódł się z tego powodu. Byłem tak zmartwiony i zawsze płakałem, a nawet myślałem o popełnieniu samobójstwa, ale mój przyjaciel przedstawił mnie wielkiemu mężczyźnie o imieniu Dr Ebohon, który również jej pomógł. Dała mi jego e-mail, a ja skontaktowałem się z nim i wszystko mu wyjaśniłem. Zapewnił mnie, że mi pomoże i nie powinienem się martwić. Dr Ebohon ponownie przywrócił radość mojemu życiu i mojej rodzinie, przynosząc mi męża z powrotem jego duchowymi mocami, zmuszając mnie do zajścia w ciążę, leczenia choroby nowotworowej mojej siostry, a także leczenia wirusa hiv mojego kuzyna jego specjalnymi mocami , a także zmusił mojego przyrodniego brata do wygrania loterii o wartości 2 milionów dolarów. Dr Ebohon jest naprawdę utalentowanym, niesamowitym i bardzo dobrym człowiekiem, który naprawdę wie, jak lepiej wykonywać swoją pracę, a jeśli nie dla niego, co by się zmieniło w moim życiu? Dr Ebohon, dziękuję bardzo i nigdy nie przestanę mówić o twoich wielkich czynach. Słowa nie są w stanie wyrazić, jak wiele dobrego uczyniłeś dla mnie i mojej rodziny i uważam, że nawet N jest niezawodny, więc skontaktuj się z nim teraz jego e-mailem i uzyskaj rozwiązanie. ebohonspellcaster@gmail.com Dziękuję Dr..ebohonspellcaster @ gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 95. Cześć chłopaki, jestem bardzo podekscytowany odzyskaniem męża po tym, jak zostawił mnie i nasze 3 dzieci dla innej kobiety.
  Po 2 latach małżeństwa ja i mój mąż wdawaliśmy się w jedną lub drugą kłótnię, dopóki w końcu mnie nie opuścił i przeprowadził się do innego miasta, by być z inną kobietą. czułem, że moje życie się skończyło, a moje dzieci myślały, że nigdy więcej nie zobaczą swojego ojca. starałem się być silny tylko dla dzieci, ale nie mogłem kontrolować bólów, które dręczą moje serce, moje serce było wypełnione smutkami i bólami, ponieważ naprawdę byłem zakochany w moim mężu. Każdego dnia i każdej nocy myślę o nim i zawsze żałuję, że nie wróci do mnie. Byłem naprawdę zdenerwowany i potrzebowałem pomocy, więc szukałem pomocy online i natknąłem się na stronę internetową, która sugerowała, że ​​DR ISIKOLO może pomóc szybko wrócić. Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, co mam robić, i zrobiłem to, a on (Zaklęcie Miłości) dla mnie. 48 godzin później mój mąż naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że tak bardzo tęskni za mną i dziećmi, więc Niesamowite !! W ten sposób wrócił z wielką miłością i radością i przeprosił za swój błąd oraz ból, który wyrządził mi i dzieciom. Od tego dnia nasze małżeństwo było teraz silniejsze niż było wcześniej. Wszystko dzięki DR ISIKOLO. jest tak potężny i postanowiłem podzielić się moją historią w Internecie, że DR ISIKOLO jest prawdziwym i potężnym rzucającym zaklęcia, o którym zawsze będę się modlił, aby długo żyć, aby pomóc swoim dzieciom w trudnych chwilach. jeśli jesteś tutaj i potrzebujesz swojego eks lub z powrotem męża do innej kobiety, nie płacz już więcej, po prostu skontaktuj się teraz z tym potężnym rzucającym zaklęcia. Oto jego kontakt: napisz do niego na adres: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub jego WhatsApp: +2348133261196. DR ISIKOLO nigdy Cię nie zawiedzie.

  OdpowiedzUsuń
 96. Mój chłopak zostawił mnie dla innej dziewczyny. Desperacko potrzebowałem go z powrotem, ponieważ tak bardzo go kochałem. Bardzo się martwiłem i potrzebowałem pomocy. przeglądając internet, spotkałem się ze szczególnym świadectwem na temat tego, jak dobry DR EDO pomaga szybko wrócić do przeszłości i powstrzymać rozwód lub zerwanie itd., Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, co mam robić, i zrobiłem to, a on (powrót zaklęcia Miłości) dla mnie. 28 godzin później mój chłopak wrócił do mnie, płacząc i błagając o wybaczenie. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy i chcę polecić ten wielki rzucający zaklęcia każdemu, kto naprawdę potrzebuje pilnego rozwiązania jego zerwanych związków i małżeństwa, napisz do niego na adres: edolovespelltemple@gmail.com. Po prostu skontaktuj się ze wspaniałym „DR EDO”. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z nim, a gwarantuję ci, że Ci pomoże. nie płacz już więcej - skontaktuj się teraz z tym potężnym rzucającym zaklęcia. Dziękuję DR EDO za uratowanie moich zerwanych związków i przyprowadziłem mojego chłopaka z powrotem do mnie! ”Napisz do niego na adres: edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń
 97. Tak się cieszę, że moje zepsute małżeństwo zostało przywrócone.
  Niedawno się pogodziliśmy, choć było to trudne. Minął już ponad miesiąc i wszystko wydaje się, że wróciło do normy. Zaczął mnie traktować lepiej, a dla nas obojga był to proces leczenia. Koszmar, który trwał prawie 2 lata, zanim się rozstaliśmy, w końcu się skończył. To tak, jakbyśmy się znowu zakochali! Oboje zostawiliśmy za sobą przeszłość i staramy się iść naprzód - i po raz pierwszy od dłuższego czasu przyszłość wygląda o wiele jaśniej.
  Nie potrafię wyrazić słowami, jak wdzięczny jestem dr Edo! To tak, jakbyśmy w końcu odkryli na nowo te rzeczy, które sprawiły, że zakochaliśmy się przede wszystkim. Wszystkie zmartwienia i stres po prostu zniknęły.
  Dziękuję dr Edo za uratowanie mojego zerwanego małżeństwa i przyprowadził do mnie męża! ”.
  Ja i mój mąż znów żyjemy szczęśliwie. Wszystko dzięki dr Edo. Jeśli masz jakikolwiek problem, skontaktuj się teraz z dr Edo, a gwarantuję ci, że ci pomoże. Napisz do niego na adres: edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497.

  OdpowiedzUsuń
 98. Wesołych świąt z góry, wszystkim, którzy czytają tę historię, nazywam się Steve Mills. Dzielę się tym świadectwem z partnerami cierpiącymi w ich związkach, ponieważ istnieje trwałe rozwiązanie. Moja żona zostawiła mnie i 2 dzieci na innego mężczyznę na 3 lata. Starałem się być silny tylko dla moich dzieci, ale nie mogłem kontrolować bólu i smutku w moim sercu, byłem ranny i zdezorientowany. Potrzebowałem pomocy, więc przeprowadziłem badania w Internecie i natknąłem się na tak wielu lekarzy, ale oni nie mogli mi pomóc, kilka dni temu widziałem inną kobietę składającą zeznania na temat tego, jak otrzymała pomoc od rzucającego zaklęcia Dr Ogundele, ja szybko skontaktuj się z dr Ogundele, by uzyskać pomoc, a on zgodził się mi pomóc i wykonał swoje zaklęcie Po 24 godzinach moja żona, która odeszła od ponad 3 lat, zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​​znów mnie kocha. Ku mojemu największemu zaskoczeniu, po 24 godzinach moja Żona wróciła do domu :) Great Miracle autorstwa Dr Ogundele. W ten sposób ponownie się połączyliśmy i było w rodzinie dużo miłości, radości i pokoju, jak nigdy dotąd. Usiłuję poinformować każdego, kto potrzebuje rozwiązania jakichkolwiek problemów, możesz skontaktować się z dr Ogundele, potężnym rzucającym zaklęcia, aby znaleźć rozwiązania na jego e-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com i WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445.

  OdpowiedzUsuń
 99. Prawdziwy rzucający zaklęcia o nazwie DR ISIKOLO
  Byłem tak przygnębiony, kiedy mój kochanek opuścił mnie dla innego faceta po tym, jak umawialiśmy się przez 5 lat, próbowałem błagać ją, by do mnie wróciła, odmówiła i powiedziała, że ​​nie ma do mnie uczuć. Stałem się smutnym mężczyzną po tym wszystkim, jak byliśmy razem, po całej miłości, którą dzieliliśmy w przeszłości, nie wyobrażałem sobie mojego życia bez niej, ponieważ moja miłość do niej była bezcenna, by handlować z jakiegokolwiek powodu pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, zobaczyłem komentarz na ten temat ma moc sprowadzić byłego kochanka i postanowiłem się przekonać, kontaktując się z nim, a ja natychmiast odpowiedziałem i wyjaśniam, przez co przechodzę, i powiedział, że inny facet użył na niej zaklęcia voodoo, dlatego właśnie odeszła mnie dla niego pomimo mojej troski o nią i obiecuję pomóc mi odzyskać kochanka, a także pomoże mi rzucić na niego zaklęcie martwe, aby nie mógł ze mną walczyć w przyszłości, w mniej niż trzy dni facet został zastrzelony przez nieznanego faceci na Florydzie iw ciągu pięciu dni moja dziewczyna była w mój dom czekał, aż wrócę z pracy, a kiedy to zrobiłem, zaczęła błagać, mówiąc, że jej przykro, że nigdy nie wiedziała, co się z nią dzieje. dziękuję DR ISIKOLO jestem teraz szczęśliwy z moją dziewczyną i wszystko idzie gładko. skontaktuj się z Peterem w celu uzyskania jakiegokolwiek czaru zemsty i byłego czaru z powrotem za pośrednictwem isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 100. Dr Edo najlepszy internetowy rzucający zaklęcia przywraca moje zerwane relacje i gorąco polecam Dr Edo każdemu, kto potrzebuje pomocy!
  Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety 3 miesiące temu i od tamtej pory moje życie było przepełnione bólem żalu i złamania serca, ponieważ był moją pierwszą miłością, z którą spędziłem całe życie. Mój przyjaciel powiedział mi, że widział kilka zeznań rzucającego zaklęcia Dr Unity, że może przywrócić kochanka w ciągu kilku dni, śmieję się i powiedziałem, że nie jestem zainteresowany, ale z powodu miłości, którą mój przyjaciel darzył mnie, ona skonsultowałem się z wielkim kapłanem w moim imieniu i ku memu wielkiemu zdziwieniu po 2 dniach mój mąż zadzwonił do mnie po raz pierwszy po trzech miesiącach, że tęskni za mną i że jest mu tak przykro z powodu każdej rzeczy, przez którą przeszedł. dla mnie i teraz jesteśmy razem szczęśliwi. Nadal nie mogę w to uwierzyć, ponieważ jest to bardzo niewiarygodne. Dziękuję dr Edo za sprowadzenie mojego kochanka, a także mojego ukochanego przyjaciela, który wstawił się w moim imieniu, ponieważ każdy, kto może potrzebować pomocy tego wielkiego kapłana, to adres e-mail: edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodaj go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń
 101. Czy masz złamane serce? Nie denerwuj się, pozwól DR EDO pomóc ci odzyskać eks. ”Byłem żonaty przez 5 lat z dwójką dzieci i żyłem szczęśliwie z moją rodziną, aż wszystko zaczęło się brzydkie dla mnie i mojego męża, który prowadzi nas do walk i kłótnie prawie za każdym razem… pogorszyło się to w momencie, gdy mój mąż wystąpił o rozwód. Starałem się, aby zmienił zdanie i został ze mną, ponieważ kochałem go całym sercem i nie chciałem stracić męża, ale wszystko po prostu się nie udało… Wyprowadził się z domu i nadal starał się o rozwód. Błagałem i próbowałem wszystkiego, ale wciąż nic nie działało. Przełom nastąpił, gdy ktoś przedstawił mnie temu cudownemu, wielkiemu czarodziejowi o imieniu DR EDO , Który w końcu mi pomógł… Nigdy nie byłem fanem takich rzeczy, ale po prostu postanowiłem spróbować, ponieważ byłem zdesperowany i nie miałem wyboru… On rzucił na mnie zaklęcie i wszystko naprawdę się układa, jak obiecał i mój mąż zmienić zdanie i wrócić do domu, aby zostać ze mną i dzieci. I obiecaj, że już nigdy mnie nie skrzywdzisz. żyjemy szczęśliwie, tak jak było z pomocą DR EDO. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z DR EDO za pośrednictwem poczty elektronicznej edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497.

  OdpowiedzUsuń
 102. Moja podróż do odnowy małżeństwa rozpoczęła się 3 dni temu, kiedy moja 22-letnia żona zmieniła mnie na mężczyznę o 10 lat młodszego. Mam 57 lat, a ona 55 lat. Poszedłem przez pustynię i podczas mojej podróży znalazłem doktora Isikolo. Bóg użył go, aby wyleczyć moje złamane serce i zabrał moje cierpienia swoim zaklęciem Potężnej Miłości. to było dla mnie trudne, gdy próbowałem sprowadzić ją z powrotem do domu bez powodzenia i stało się udręką dla moich dzieci i mnie. Ufam Panu i wiem, że On przywróci moje małżeństwo. wszystko mu wytłumaczyłem, a on powiedział mi, co mam zrobić, a on wykonał swoją część, a moja żona wróciła do mnie i naszych dzieci w ciągu niecałych 48 godzin. Potrzebujemy wiary. Wiara jest zapewnieniem rzeczy, na które mamy nadzieję, i przekonaniem o rzeczach niewidzialnych. Mężczyźni i kobiety, proszę, nie poddawaj się, Bóg może użyć Doktora Isikolo do przywrócenia twojego małżeństwa lub związku. Nie trać nadziei. Musisz zakochać się w Panu.
  Skontaktuj się z doktorem Isikolo, aby uzyskać potężne zaklęcie miłosne wysłane od Boga. przez e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub jego WhatsApp na: +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 103. Mój chłopak zostawił mnie dla innej dziewczyny. Desperacko potrzebowałem go z powrotem, ponieważ tak bardzo go kochałem. Bardzo się martwiłem i potrzebowałem pomocy. przeglądając internet, spotkałem się ze szczególnym świadectwem na temat tego, jak dobry dr Edo pomaga szybko wrócić do przeszłości i powstrzymać rozwód lub zerwanie itd. Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, co mam zrobić, i zrobiłem to, a on (powrót zaklęcia Miłości) dla mnie. 28 godzin później mój chłopak wrócił do mnie, płacząc i błagając o wybaczenie. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy i chcę polecić ten wspaniały rzucający zaklęcia każdemu, kto naprawdę potrzebuje pilnego rozwiązania jego zerwanych związków i małżeństwa, napisz do niego na adres: edolovespelltemple@gmail.com. Po prostu skontaktuj się ze wspaniałym „Dr Edo”. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z nim, a gwarantuję ci, że ci pomoże. Nie płacz już - skontaktuj się teraz z tym potężnym rzucającym zaklęcia. Dziękuję dr Edo za uratowanie moich zerwanych związków i przyprowadził do mnie mojego chłopaka! ”Napisz do niego na adres: edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń
 104. Wróciłem z moim byłym chłopakiem z pomocą DR.EDO, najlepszego rzucającego zaklęcia online i gorąco polecam DR.EDO każdemu, kto potrzebuje pomocy! Chcę zeznawać, jak odzyskałem mojego chłopaka po tym, jak ze mną zerwał, byliśmy razem od 3 lat, ostatnio dowiedziałem się, że mój chłopak miał romans z inną dziewczyną, kiedy się z nim spotkałem, doprowadziło to do kłótni, a on w końcu ze mną zerwałem, próbowałem wszystkiego, co mogłem, aby go odzyskać, ale wszystko to bezskutecznie, dopóki nie zobaczyłem postu na forum związku o rzucającym zaklęcia, który pomaga ludziom odzyskać utraconą miłość dzięki zaklęciom miłości, na początku w to wątpiłem ale postanowiłem spróbować, kiedy skontaktowałem się z tym zaklęciem za pośrednictwem jego e-maila, a on powiedział mi, co mam zrobić, i zrobiłem to, a potem zrobił dla mnie zaklęcie Miłości. 36 godzin później mój chłopak naprawdę do mnie zadzwonił i powiedział, że tak bardzo za mną tęskni, więc Niesamowite !! Tak właśnie wrócił tego samego dnia z wielką miłością i radością, i przeprosił za swój błąd oraz za ból, który mi spowodował. Od tego dnia nasz związek był silniejszy niż wcześniej, wszystko dzięki DR.EDO. jest tak potężny i postanowiłem podzielić się moją historią w Internecie, że DR.EDOreal i potężny rzucający zaklęcia, o których zawsze będę się modlić, aby długo żyć, aby pomóc swoim dzieciom w trudnych chwilach, jeśli jesteś tutaj i potrzebujesz swojego byłego lub twój mąż przeprowadził się do innej kobiety, nie płacz już, skontaktuj się teraz z tym potężnym rzucającym zaklęcia. Oto jego kontakt: napisz do niego na adres: edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497.

  OdpowiedzUsuń
 105. To jest świadectwo, które chcę, aby wszyscy je zobaczyli. jestem mężatką od czterech lat 4, a na piątym roku mojego małżeństwa inna kobieta rzuciła zaklęcie, aby zabrać ode mnie mojego kochanka, a mój mąż zostawił mnie i dzieci, a my cierpieliśmy przez 2 lata, aż miałem na myśli stanowisko, w którym ten mężczyzna DR EDO pomógł komuś i postanowiłem spróbować, aby przyprowadził moją miłość Męża do domu i uwierzcie, że właśnie wysłałem mu zdjęcie i zdjęcie mojego męża i zastosowałem się do informacji, które przekazał mi, aby praca była zrobione i po 36 godzinach, jak mi powiedział, zobaczyłem samochód wjechający do domu i oto był mój mąż i przyjechał do mnie i dzieci i dlatego cieszę się, że każdy z was jest podobny do spotkał się z tym mężczyzną i niech twój kochanek powróci do siebie. Jego e-mail: edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497. dziękuję bardzo DR EDO. Jest najlepszy, jaki możesz znaleźć wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 106. Mój chłopak zerwał ze mną 2 miesiące temu, ponieważ czuł, że zdradzam go z moim męskim przyjacielem, próbowałem wszystkiego, co mogłem mu wyjaśnić, ale on słuchał głuchych, byłem emocjonalnie zdewastowany, ponieważ naprawdę go kochałem, dopóki widziałem w Internecie post o DR ISIKOLO, który pomaga ludziom odzyskać utraconego kochanka, początkowo wątpiłem, czy to prawda, ponieważ nigdy nie wierzyłem w takie rzeczy, ale postanowiłem spróbować, skontaktowałem się z nim i powiedział ja, co mam zrobić, a ja to zrobiłem, a potem rzucił dla mnie zaklęcie miłosne. Proces zaklęcia zjednoczenia kochanków jest bardzo prosty i działa bezinteresownie na ludzi w ten sam sposób, w jaki przywrócił mój związek w ciągu 48 godzin, a mój chłopak dzwonił i błagał pogódź się ze mną, jeśli potrzebujesz pomocy w naprawie twojego związku lub problemu małżeńskiego. Oto jego kontakt, WhatsApp / Viber z nim: +2348133261196, wyślij mu e-mailem (isikolosolutionhome@gmail.com).

  OdpowiedzUsuń
 107. DR EDO ZROBIŁO, ŻE MOGĘ MNIE POWSTAĆ MÓJ MĄŻ
  Nazywam się Anna Šime. Pozdrowienia dla każdego, kto czyta to świadectwo. Zostałem odrzucony przez mojego męża po trzech (7) latach małżeństwa tylko dlatego, że inna kobieta rzuciła na niego zaklęcie, a on zostawił mnie i dziecko. pewnego dnia, kiedy czytałem w Internecie, zobaczyłem post, w którym ten rzucający zaklęcia na tym DR EDO pomógł kobiecie w jej małżeństwie z jego adresem (edolovespelltemple@gmail.com), odzyskać jej męża i dałem mu odpowiedź na jego adres i powiedział mi, że kobieta rzuciła zaklęcie na męża, a on powiedział mi, że mi pomoże, aw ciągu 2 dni odzyskam męża. Wierzyłem mu i dzisiaj z przyjemnością informuję was wszystkich, że ten rzucający zaklęcia ma moc przywracania kochanków. ponieważ mieszkam z mężem. Dzięki za DR EDO. Jego e-mail: (edolovespelltemple@gmail.com) możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń
 108. Witajcie przyjaciele, w ten sposób udało mi się uratować moje małżeństwo z pomocą wielkiego rzucającego o imieniu DR EDO.
  Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety trzy miesiące temu i od tego czasu moje życie jest pełne bólu, smutku i złamanego serca, ponieważ była to moja pierwsza miłość, z którą spędziłem całe życie. moje życie. Mój przyjaciel powiedział mi, że widział dowód osoby wywołującej zaklęcie, o imieniu DR EDO, że może przywrócić mojego kochanka w ciągu kilku dni. Śmieję się i mówię, że to mnie nie interesowało, ale z powodu miłości, którą darzyła mnie moja przyjaciółka, skonsultowała się z moim arcykapłanem i ku mojemu zaskoczeniu 36 godzin później mój mąż zadzwonił do mnie po raz pierwszy. po trzech miesiącach tęsknię za nim i jest mu przykro z powodu wszystkiego, co mi zrobił. Wrócił do mnie i teraz jesteśmy razem szczęśliwi. Nadal nie mogę w to uwierzyć, ponieważ jest to bardzo niesamowite. Dziękuję DR EDO za przywrócenie mojej miłości, a także mojemu drogiemu przyjacielowi, który skontaktował się z nim w moim imieniu, dla wszystkich, którzy przechodzą trudne chwile w swoich związkach, polecam DR EDO świetnemu rzucającemu za trwałe rozwiązanie. Możesz uzyskać dostęp do jego edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń
 109. Budzę się codziennie z uśmiechem na twarzy i śpiewam pochwały temu potężnemu rzucającemu zaklęcia, dr Isikolo, który wyświadczył mi wielką przysługę, ratując mój związek przed zerwaniem. Kiedyś myślałem, że mam idealny związek, dopóki mój kochanek zaczął wracać późno do domu i codziennie daje mi różne wymówki, potem postanowiłem go uważnie obserwować, a potem odkryłem, że miał romans z inną dziewczyną. Miałem złamane serce, ponieważ tak bardzo mu ufałem i wiedząc, że ma tajny związek, bardzo mnie boli i dłużej zwracał na mnie uwagę lub okazywał miłość. Zanim się zorientowałem, zostawił mnie dla dziewczyny i byłem w głębokim bałaganie, tracąc go na inną kobietę. Ale dziękuję wszystkim, którzy umieścili dane kontaktowe dr Isikolo w Internecie, ponieważ dzięki temu mogłem skontaktować się z dr Isikolo, a on pomógł mi odzyskać go w ciągu 48 godzin, a dziś mój związek został przywrócony z miłością i więcej romansów niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli jesteś w jakimkolwiek związku lub stresie małżeńskim, zrobię ci przysługę, upuszczając dane kontaktowe Dr Isikolo, które są za pośrednictwem poczty elektronicznej: isikolosolutionhome@gmail.com lub możesz również Whatsapp go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 110. Po siedmiu latach związku z nim zerwał ze mną, zrobiłem wszystko, co możliwe, aby go przywrócić, ale wszystko poszło na marne, bardzo go pragnąłem z powodu miłości, którą do niego mam, błagałem go o wszystko , Złożyłem obietnice, ale on odmówił. Wyjaśniłem mój problem komuś online, a ona zasugerowała, że ​​powinienem raczej skontaktować się z rzucającym zaklęcia DR ISIKOLO, który mógłby mi pomóc rzucić zaklęcie, aby go przywrócić, ale jestem typem, który nigdy nie wierzył w zaklęcie, nie miałem wyboru, niż spróbować , Wysłałem e-maila do rzucającego zaklęcie, a on powiedział mi, że nie ma problemu, że wszystko będzie dobrze przed dwoma dniami, że mój były wróci do mnie przed trzema dniami, rzucił zaklęcie i, co zaskakujące, drugiego dnia było około 16 . Mój były zadzwonił do mnie, byłem tak zaskoczony, że odebrałem telefon i powiedział tylko, że jest mu tak przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło, że chciał, żebym do niego wrócił, że tak bardzo mnie kocha. Byłem bardzo szczęśliwy i poszedłem do niego, dlatego znów zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. Od tamtej pory obiecałem, że każdemu, kogo znam, który ma problem z relacją, pomogę takiej osobie, kierując ją do jedynego prawdziwego i potężnego rzucającego zaklęcia, który pomógł mi z moim problemem i który różni się od wszystkie fałszywe tam. Każdy może potrzebować pomocy rzucającego zaklęcia, jego e-maila: isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp na: +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 111. Dziękuję za instrukcję, wiele osób nie wie, jak postępować w takiej sytuacji. Większość osób panikuje i nie myśli racjonalnie przy zagięciu zwierzaka:(

  OdpowiedzUsuń
 112. Moje życie zostało wypełnione radością i szczęściem z powodu DR EDO po 1 roku smutku i smutku bez bycia z tym, którego kocham, starałem się, jak mogłem, aby uszczęśliwić mojego kochanka, ale to nigdy nie wychodzi Cóż, to było jak robienie wszystkiego na próżno, ale wszystko dzięki DR EDO za przybycie, aby zmienić wszystkie moje zmartwienia i smutek dla Joy. znałem tego wspaniałego człowieka, kiedy czytałem wspaniałe recenzje na temat DR EDO, w jaki sposób pomógł wielu ludziom w problemach z relacjami. Czytałem czasopismo, w którym potem zobaczyłem wspaniałe świadectwa, a potem postanowiłem nie tracić czasu. nie martwię się, że zapewnia mnie, że w ciągu 36 godzin wszystko się wyjaśni, tak bardzo wierzyłem DR EDO, ponieważ uważam, że nie może mnie zawieść i wysłałem mu wszystkie moje szczegóły. Naprawdę DR EDO nigdy mnie nie zawiodło, mój mąż, który opuścił mnie na dobre, wrócił do mnie. Mój mąż i ja żyjemy z zadowoleniem, odkąd ten rzucający zaklęcia ponownie połączył nas ze swoimi zaklęciami miłości. Dziękuję bardzo DR EDO za wasze potężne zaklęcia. wyrażenia nie wystarczą, by powiedzieć „dziękuję”. oto jego adres e-mail edolovespelltemple@gmail.com, możesz także do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497.

  OdpowiedzUsuń
 113. Prawdziwy czarodziej Dr Isikolo, który czyni cuda dla ludzi
  Byłem tak przygnębiony, kiedy mój kochanek zostawił mnie dla innego faceta po tym, jak umawialiśmy się przez 5 lat, próbowałem błagać ją, by do mnie wróciła, odmówiła i powiedziała, że ​​nie ma już do mnie uczuć. stałem się smutnym człowiekiem po tym wszystkim, przez co razem przeszliśmy, po całej miłości, którą dzieliliśmy w przeszłości, nie wyobrażałem sobie życia bez niej, ponieważ moja miłość do niej była bezcenna, by handlować z jakiegokolwiek powodu, pewnego dnia, kiedy idę przez internet zobaczyłem komentarz na temat tego, że ma moc przywrócić byłego kochanka i postanowiłem spróbować samemu się z nim skontaktować, od razu odpowiedziałem i wyjaśniłem, przez co przechodzę, i powiedział, że ten drugi facet użyj na niej zaklęcia voodoo, dlatego porzuciła mnie dla niego pomimo mojej troski i obiecuję pomóc mi odzyskać kochanka, a także pomoże mi rzucić na niego zaklęcie martwe, aby nie mógł walczyć ze mną w przyszłości, w przyszłości niecałe trzy dni ten facet został zastrzelony przez nieznanego faceta na Florydzie, aw ciągu 48 godzin moja dziewczyna była w moim domu i czekała, aż wrócę z pracy, a kiedy to zrobiłem, zaczęła błagać, mówiąc, że jest jej przykro, że nigdy nie wiedziała, co ją spotkało. dziękuję, dr Isikolo, teraz jestem szczęśliwy z moją dziewczyną i wszystko idzie teraz gładko. skontaktuj się z Peterem w celu uzyskania jakiegokolwiek czaru zemsty i byłego czaru za pośrednictwem isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz także porozmawiać z nim na WhatsApp za pośrednictwem +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 114. To jest strona, którą przeczytałem o DR ISIKOLO i skontaktowałem się z nim, aby pomóc mi odzyskać mojego byłego chłopaka, aby ożenił się ze mną w czerwcu tego roku. Wróciłem tutaj, aby napisać o nim. DR ISIKOLO pomoże Ci rozwiązać problem bez względu na to, przez co przechodzisz. Nazywam się Alenka Egon ze Szwajcarii. Publikowanie informacji o rzucającym zaklęcia jest dla mnie bardzo dziwne, ponieważ nigdy nie wierzyłem, że będę mógł powiedzieć, że pomógł mi rzucający zaklęcia w sprowadzeniu mojego byłego chłopaka z powrotem po 3 latach braku kontaktu. Przeczytałem o DR ISIKOLO z innych stron internetowych i skontaktowałem się z nim, aby mi pomóc, aw niespełna 48 godzin zadzwonił do mnie mój były chłopak i cieszyłem się, że chce do mnie wrócić. Spotkaliśmy się w piątek, a on zaproponował mi ... To był najpiękniejszy pierścionek. Proszę wszystkich tutaj, skontaktuj się z DR ISIKOLO, aby rozwiązać problem dla Ciebie i uszczęśliwić cię relacją, która Cię krzywdzi. Miłość to najlepsze uczucie, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem. Napisz do niego na isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp / Viber: +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 115. Jestem Monica Andrea. Pozdrowienia dla każdego, kto czyta to świadectwo. Zostałem odrzucony przez mojego męża po trzech (3) latach małżeństwa tylko dlatego, że inna kobieta rzuciła na niego urok i zostawił mnie i dziecko na cierpienie. pewnego dnia, kiedy czytałem w Internecie, zobaczyłem post, w jaki sposób ten rzucający zaklęcia o nazwie DR EDO, pomógł kobiecie odzyskać męża i dałem mu odpowiedź na jego adres, a on powiedział mi, że kobieta ma przeliteruj mojego męża, a on powiedział mi, że mi pomoże, a po 2 dniach odzyskam męża. Pokładam w tobie całą moją wiarę i podążam za twoimi instrukcjami do listu. Jesteśmy teraz szczęśliwsi bardziej niż kiedykolwiek. wszystko wygląda cudownie i tak naturalnie! To najbardziej niesamowita rzecz, jakiej doświadczam z twoim zaklęciem miłości. Wierzyłem mu i dzisiaj z przyjemnością informuję was wszystkich, że ten rzucający zaklęcia ma moc przywracania kochanków. ponieważ jestem teraz szczęśliwy z mężem. słowa Nie wystarczy powiedzieć dziękuję. ale z najgłębszej części mojego serca okażę moją wdzięczność, dzieląc się tym świadectwem i dając im do zrozumienia, że ​​jesteś najlepszym rzucającym zaklęcia. dzięki za przywrócenie mojego byłego męża. Jego e-mail: edolovespelltemple@gmail.com. możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń
 116. Mój były chłopak opuścił mnie i moją córkę od 6 tygodni temu. Próbowałem prawie wszystkiego, aby przywrócić mój związek i byłem rozczarowany. Nikt nie pracował, tydzień później zobaczyłem Dr.omooguna i po skontaktowaniu się z Dr. Omoogunem w sprawie pomocy wszystko zmieniło się automatycznie, mój smutek stał się radością, uśmiech był na całej mojej twarzy, wszystko działo się bardzo szybko, a wynik był skuteczny. Dr Omoogun jest jedynym rzucającym zaklęcia, z którym miałem sukces, mój chłopak zadzwonił do mnie i powiedział, że chce, abyśmy wrócili, a także chcą się ze mną ożenić. wrócił do mnie, błagając, żebym go zaakceptował i stało się to dzięki pomocy Dr.omooguna. Jestem tak szczęśliwy, że odzyskałem mojego chłopaka. Skontaktuj się teraz z dr. Omoogunem, aby uzyskać natychmiastowe i szybkie zaklęcie miłosne, aby odzyskać swój związek. Wyślij mu wiadomość e-mail: omooguntempleofanswer@gmail.com lub Whats App lub zadzwoń do niego +2348149416142

  OdpowiedzUsuń
 117. Mój były chłopak opuścił mnie i moją córkę od 6 tygodni temu. Próbowałem prawie wszystkiego, aby przywrócić mój związek i byłem rozczarowany. Nikt nie pracował, tydzień później zobaczyłem Dr.omooguna i po skontaktowaniu się z Dr. Omoogunem w sprawie pomocy wszystko zmieniło się automatycznie, mój smutek stał się radością, uśmiech był na całej mojej twarzy, wszystko działo się bardzo szybko, a wynik był skuteczny. Dr Omoogun jest jedynym rzucającym zaklęcia, z którym miałem sukces, mój chłopak zadzwonił do mnie i powiedział, że chce, abyśmy wrócili, a także chcą się ze mną ożenić. wrócił do mnie, błagając, żebym go zaakceptował i stało się to dzięki pomocy Dr.omooguna. Jestem tak szczęśliwy, że odzyskałem mojego chłopaka. Skontaktuj się teraz z dr. Omoogunem, aby uzyskać natychmiastowe i szybkie zaklęcie miłosne, aby odzyskać swój związek. Wyślij mu wiadomość e-mail: omooguntempleofanswer@gmail.com lub Whats App lub zadzwoń do niego +2348149416142

  OdpowiedzUsuń
 118. Czy naprawdę potrzebujesz zaklęcia miłosnego, aby przywrócić byłego kochanka lub połączyć małżeństwo? Wyślij e-mail do DR ISIKOLO, aby uzyskać szybkie 48 godzinne rozwiązanie. Rok i sześć miesięcy temu miałem problem z mężem, co nas rozdzieliło. Kiedy ze mną zerwał, byłem zdezorientowany i nie wiedziałem, co zrobić, aby go odzyskać, czułem się tak pusty w środku. Dopóki nie natknąłem się na DR ISIKOLO w Internecie, w jaki sposób pomógł tak wielu ludziom rozwiązać tam różne problemy. Wysłałem do niego e-maila, powiedziałem mu o swoim problemie i zrobiłem to, o co mnie poprosił, aby mi pomógł, krótko streszczając długą historię. Zanim się zorientowałem, w mniej niż 48 GODZIN mój mąż zadzwonił do mnie i wrócił do mnie i powiedział, że jest mu przykro z powodu tego, co działo się między nami obojgiem. Na koniec piszę to świadectwo, aby podziękować tobie DR ISIKOLO za dotrzymanie twoich słów i obietnic sprowadzenia go z powrotem w ciągu zaledwie 48 godzin potężnego rzucania zaklęć oraz za wykorzystanie twoich zdolnych i wielkich mocy, aby Oddaj go. Jeśli potrzebujesz jego pomocy, możesz wysłać mu wiadomość e-mail na adres: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz także wysłać mu Whatsapp na numer +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 119. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, co DR ISIKOLO zrobił dla mojego życia. jego zaklęcie jest tak wielkie i szybkie, że tak naprawdę nigdy nie widziałem pomocnego mężczyzny takiego jak on, rozwiązał mój problem, którego się nie spodziewałem, natknąłem się na ludzi z książek o twarzy, rozmawiających o jego wspaniałej pracy z zaklęciem, zebrałem jego kontakt i skontaktowałem się z nim mu odpowiedział natychmiast i zapytał o mój problem, wyjaśniam mu ze łzami, powiedział mi, że kontaktując się z nim, nie powinienem się martwić, że mój mąż do mnie wróci, o ile nadal go kocham, byłem zdumiony. Natychmiast pytam, co zrobię, aby odzyskać męża, dał mi instrukcje i poprosił o swoje imię i zdjęcie, których natychmiast słucham i podążam, obiecuje mi, że dwa dni mój mąż zadzwoni do mnie, aby uwierzyć w swoją pracę, Szczerze mówiąc mój dzwonił mąż, ale tęsknię za jego telefonami, byłem bardzo szczęśliwy. Obiecuje mi, że mój mąż wróci do domu w ciągu 48 godzin i powinienem otworzyć palenisko i pracować z nim, co zrobiłem. Dzisiaj moja rodzina powraca z pomocą DR ISIKOLO, przywróciła męża po tym, jak zostawił mnie dla innej kobiety w innym stanie, wiesz, jak to jest, gdy tracisz ukochanego męża dla innej kobiety, robisz wszystko, aby go zdobyć z powrotem. dziś obiecuję podzielić się i opowiedzieć światu o jego wspaniałej pracy, ponieważ jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy. skontaktuj się z nim, jeśli potrzebujesz jego pomocy, zignoruj, jeśli nie. Dzięki DR ISIKOLO ,, KONTAKT Przez e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz również do niego zadzwonić lub Whatsapp na numer +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 120. Moje życie jest pełne szczęścia, ponieważ DR EDO sprawiło, że jestem szczęśliwy. Nazywam się Anna Lennox. To, co mi się przydarzyło, nie jest tym, co mogę zatrzymać tylko dla siebie, ale także powiedzieć światu, aby ci, którzy mają problem z ich związkiem lub małżeństwem, odzyskali swoich kochanków i znów byli szczęśliwi. Ja i mój kochanek mieliśmy poważne problemy, które doprowadziły nas do zerwania, ponieważ odtąd moje życie nigdy nie było takie samo, próbowałem wszystkich sposobów, aby go odzyskać. ale były tylko stratą wysiłku i stratą czasu. Ale pewnego dnia podczas wyszukiwania w Internecie spotkałem kogoś, kto zeznał o DR EDO. Kontaktuję się z nim i wyjaśniam mu mój problem. Do tej pory jestem bardzo zaskoczony, jak udało mu się przywrócić mojego kochanka w ciągu 48 godzin. Dzięki tej wielkiej rzeczy, która wydarzyła się w moim życiu, postanowiłem opowiedzieć całemu światu o tym wspaniałym człowieku o imieniu DR EDO. Tym, którzy czegoś potrzebują, powiedział mi, że w jego świątyni nie ma rzeczy niemożliwych. Tak bardzo mu wierzę. Przyjaciele lub ktokolwiek czytający moje zeznanie, jeśli potrzebujesz pomocy w przywróceniu byłego kochanka / byłego męża lub chcesz mieć dziecko, prosimy o kontakt mailowy; edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497. I obiecuję ci, że twój kochanek na pewno do ciebie wróci

  OdpowiedzUsuń
 121. Jak ten wielki człowiek, dr Isikolo, pomógł mi przywrócić mojego kochanka w ciągu 48 godzin. mój kochanek, który zerwał ze mną od zeszłego maja tego roku, i cały mój wysiłek, aby mu pomóc, okazał się nieskuteczny. kocham go tak bardzo, że za każdym razem, gdy go zobaczę z inną dziewczyną, będę zły. więc pewnego dnia przeglądałem internet, kiedy zobaczyłem zeznanie kobiety, jak ten wspaniały mężczyzna o imieniu DR ISIKOLO pomógł jej wrócić do męża, na szczęście dla mnie porzucił kontakt z mężczyzną, więc szybko zadzwoniłem do numer, którego nie wybrał, wysłałem mu e-maila po około 2 godzinach, oddzwonił do mnie i odpowiedział na mój e-mail. wszystko mu wytłumaczyłem, a on dał mi pełną informację o tym procesie i co robić. więc powiedział, że potrzebuje kilku rzeczy do modlitwy za mnie, co zrobiłem, zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić, że moje modlitwy zostaną wykonane, aw ciągu 48 godzin, jak już zapewnił, mój kochanek wrócił do mnie, prosząc ja proszę o wybaczenie, teraz mnie kocha, pielęgnuje i obiecuje, że już nigdy mnie nie opuści. wszystko dzięki DR ISIKOLO, możesz również wysłać mu wiadomość e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub jego WhatsApp: +2348133261196 i bądź pewny rozwiązania, ponieważ jest po prostu najlepszym, jaki możesz znaleźć wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 122. Ten rok 2019 był dla mnie tak szczęśliwy, ponieważ Bóg dał mi powód do szczęśliwego życia po tym, jak złamano mi serce przez 3 miesiące, kiedy mój mąż mnie zaniedbał i wrócił do swojej kochanki. Cierpiałem i poddawałem się wszelkiego rodzaju torturom emocjonalnym, ponieważ nie mogłem uzyskać żadnej pomocy, aby odzyskać mojego mężczyznę, dopóki nie zostałem skazany na DR EDO przez mojego współpracownika, który dał mi pełne zapewnienie o nim, że może być pomocny Dla mnie. Skontaktowałem się z DR EDO i posłuchałem jego słów i postępowałem zgodnie z instrukcjami, które mi przekazał. Czy możesz uwierzyć, że mój mąż wrócił do domu w ciągu 12 do 16 godzin, jak powiedział, a dziś moje małżeństwo zostało przywrócone i jestem bardzo wdzięczny, wdzięczny i wdzięczny Bogu za to, że użył DR EDO, aby odzyskać mojego mężczyznę po 3 miesiącach zerwane małżeństwo. Czy jest ktoś, kto musi wrócić do swojego kochanka lub potrzebuje jakiejkolwiek pomocy? Następnie sugeruję skontaktowanie się teraz z DR EDO za pośrednictwem jego e-maila: edolovespelltemple@gmail.com. możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497.

  OdpowiedzUsuń
 123. Wróciłem z moim byłym chłopakiem z pomocą dr Isikolo, najlepszego rzucającego zaklęcia online i gorąco polecam dr Isikolo każdemu, kto potrzebuje pomocy. Chcę zeznawać, jak odzyskałem mojego chłopaka po tym, jak ze mną zerwał, byliśmy razem od 3 lat, ostatnio dowiedziałem się, że mój chłopak miał romans z inną dziewczyną, kiedy się z nim spotkałem, doprowadziło to do kłótni, a on w końcu ze mną zerwałem, próbowałem wszystkiego, co mogłem, aby go odzyskać, ale wszystko to bezskutecznie, dopóki nie zobaczyłem postu na forum związku o rzucającym zaklęcia, który pomaga ludziom odzyskać utraconą miłość dzięki zaklęciom miłości, na początku w to wątpiłem ale postanowiłem spróbować, kiedy skontaktowałem się z tym rzucającym zaklęcia za pośrednictwem jego e-maila, a on powiedział mi, co mam zrobić, i zrobiłem to, a potem zrobił dla mnie zaklęcie Miłości. 48 godzin później mój chłopak naprawdę do mnie zadzwonił i powiedział, że tak bardzo za mną tęskni, więc Niesamowite !! Tak właśnie wrócił tego samego dnia z wielką miłością i radością, i przeprosił za swój błąd oraz za ból, który mi spowodował. Od tego dnia nasz związek był silniejszy niż wcześniej, wszystko dzięki dr Isikolo. jest tak potężny i postanowiłem podzielić się moją historią w Internecie, że dr Isikolo jest prawdziwym i potężnym rzucającym zaklęcia, o którym zawsze będę się modlić, aby długo żyć, aby pomóc swoim dzieciom w trudnych chwilach, jeśli jesteś tutaj i potrzebujesz swojego byłego lub twój mąż przeprowadził się do innej kobiety, nie płacz już, skontaktuj się teraz z tym potężnym rzucającym zaklęcia. Oto jego kontakt: Wyślij do niego e-mail na adres: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz także wysłać mu Whatsapp na numer +2348133261196. DZIĘKUJEMY Dr Isikolo

  OdpowiedzUsuń
 124. DR ISIKOLO zrobił to dla mnie ponownie po tym, jak pomógł mi odzyskać męża. chcę, aby świat dowiedział się o DR ISIKOLO, wielkim rzucającym zaklęcia, który przyniósł mi mojego zrujnowanego męża, kiedy myślałem, że straciłem całą nadzieję. więc skontaktowałem się z nim i spełniłem wszystko, co mi kazał, i rzeczywiście, uzyskałem wynik w ciągu 48 godzin, jak zapewnił mnie. DR ISIKOLO użył swojego potężnego zaklęcia, aby wywołać uśmiech na mojej twarzy, przywołując mego mężczyznę swoim zaklęciem, początkowo myślałem, że śnię, kiedy mój mąż wrócił do mnie na kolanach, błagając mnie o wybaczenie i przyjęcie jej z powrotem, a nawet odtąd kocha mnie bardziej, niż się spodziewałem, więc ślubowałem sobie, że dam światu znać o DR ISIKOLO, ponieważ jest świetnym człowiekiem. Czy masz problemy w swoim związku? czy twój partner zerwał z tobą, a ty nadal kochasz i chcesz go z powrotem? Czy masz problem ze swoimi finansami? lub potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, skontaktuj się z DR ISIKOLO już dziś, ponieważ daję ci 100% gwarancji, że on ci pomoże, tak jak mi pomógł. Adres e-mail DR ISIKOLO to: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub jego WhatsApp / Viber na: +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 125. Cześć, nazywam się Gideon Joubert. Chcę podzielić się moim niesamowitym doświadczeniem z największym rzucającym zaklęcia Dr Ogundele. Moja żona mnie zdradzała, a kiedy się dowiedziałem, pokłóciliśmy się o rozwód, płakałem i zachorowałem przez ponad 3 lata, pewnego dnia, kiedy szukałem w Internecie cytatów miłosnych, widziałem, jak ludzie mówią Dr Ogundele, czarodziej zaklęć miłosnych i jego świetna praca, zostawili jego dane kontaktowe, skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, żebym się nie martwił, że po 24 godzinach moja żona anuluje rozwód i wróci do mnie i pokocha mnie bardziej, gdy zrobię wszystko, co on. poprosiłem, żebym to zrobił, ku memu największemu zaskoczeniu, że następnego dnia wieczorem zadzwoniła moja żona i błagała mnie, abym przyjął ją z powrotem, jeszcze raz dziękuję dr Ogundele, że naprawdę jesteś błogosławieństwem dla mnie i dla świata. Może również pomóc Ci w kontaktowaniu się z nim za pośrednictwem WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. i e-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 126. Cześć wszystkim, moje usta są pełne świadectwa, pomagał mi silny, potężny mąż Boży o imieniu Kapłan Roso Jestem żonaty od 2 lat, a na trzeci rok mojego małżeństwa inny mężczyzna miał zaklęcie, by zabrać ode mnie mojego kochanka a moja żona zostawiła mnie z dziećmi, cierpimy, dopóki nie spotkam stanowiska, w którym ten potężny mąż Boży nazywał się Kapłanem Roso, który komuś pomógł, i postanowiłem dać mu szansę, aby pomógł mi sprowadzić moją żonę do domu i uwierzyć ja, wysyłam mu tylko moje zdjęcie i moją żonę i gość co? po 24 godzinach, jak mi powiedział, moja żona wróciła do domu i zaczęła żałować swojego błędu, teraz moja żona okazała mi miłość bardziej niż kiedykolwiek, cieszę się, że ten Błogosławiony wielki człowiek o imieniu Kapłan Roso. dla każdego, kto ma podobny problem, nie wahaj się skontaktować z tym potężnym wielkim mężem Bożym, napisz: priestrosomalia621@outlook.com lub Whatsapp +2349066695469.

  OdpowiedzUsuń
 127. Ludzie płaczą z innego powodu, ale płacz nie rozwiązuje problemu, płakałem przez wiele dni i tygodni, kiedy straciłem matkę, a mój mąż mnie opuścił, ponieważ byliśmy naprawdę zakochani, zrobiłem wszystko, co mogłem, ale nie wrócił, na szczęście topię bardzo silnego i potężnego wielkiego Boga, zwanego Prorokiem Roso, który pomógł mi przywrócić męża, a teraz traktuje mnie jak Króla. ze wszystkim, co słyszałem o tym człowieku i z mojego doświadczenia jest on naprawdę wspaniałym, wielkim duchowym człowiekiem Boga, dla każdego, kto potrzebuje pomocy, nie wahaj się skontaktować z nim za pośrednictwem tego e-maila: priestrosomalia621@outlook.com. lub WhatsApp +2349066695469.

  OdpowiedzUsuń
 128. Cześć, nazywam się Gideon Joubert. Chcę podzielić się moim niesamowitym doświadczeniem z największym rzucającym zaklęcia Dr Ogundele. Moja żona mnie zdradzała, a kiedy się dowiedziałem, pokłóciliśmy się o rozwód, płakałem i zachorowałem przez ponad 3 lata, pewnego dnia, kiedy szukałem w Internecie cytatów miłosnych, widziałem, jak ludzie mówią Dr Ogundele, czarodziej zaklęć miłosnych i jego świetna praca, zostawili jego dane kontaktowe, skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, żebym się nie martwił, że po 24 godzinach moja żona anuluje rozwód i wróci do mnie i pokocha mnie bardziej, gdy zrobię wszystko, co on. poprosiłem, żebym to zrobił, ku memu największemu zaskoczeniu, że następnego dnia wieczorem zadzwoniła moja żona i błagała mnie, abym przyjął ją z powrotem, jeszcze raz dziękuję dr Ogundele, że naprawdę jesteś błogosławieństwem dla mnie i dla świata. Może również pomóc Ci w kontaktowaniu się z nim za pośrednictwem WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. i e-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 129. DR ISIKOLO jest po prostu najlepszym rzucającym zaklęcia i pomocnikiem. Nazywam się Loreta Emilio, Z szacunku dla ciebie i twoich zaklęć muszę przekazać to świadectwo wszystkim. Byłem na innych rzucających zaklęcia, nie widząc żadnego rezultatu. Po prostu żałuję, że nie przyszedłem do ciebie wcześniej, mam to, co najlepsze. Mojego byłego męża nie było przez rok, a ja chodziłem wszędzie i innych rzucających zaklęcia o pomoc, ale bez rezultatu, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie dr Isikolo Po zakończeniu Zaklęcia Miłości, w końcu dostałem od niego telefony. Jego czary działały cuda, a mój mąż powrócił z miłością. To cud! Nagle wrócił z kwiatami, mówiąc, że powinienem mu wybaczyć. Byłem naprawdę oszołomiony i zszokowany, gdy mój mąż klęczał błagając o wybaczenie i żebym go przyjęła z powrotem. Naprawdę brakuje mi słów i raduję się, jesteście Bogiem posłanym do mnie i całej mojej rodziny. A teraz znów jestem radosną kobietą. Dziękuję bardzo dr. Isikolo Do wszystkich, którzy szukają prawdziwego rzucającego zaklęcia, należy skontaktować się z DR ISIKOLO pod adresem isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również wysłać mu Whatsapp na numer +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 130. Czy chcesz odzyskać swoją byłą? Zrobiłem to z doktorem Isikolo, a mój były wrócił do mnie w 2 dni po tym, jak powiedział mi, że zaklęcie zostało rzucone. Chcę, żeby wszyscy przeczytali moje zeznania i wierzyli w rzucającego zaklęcia, takiego jak dr Isikolo. Jestem Allesio Jese. Moja była dziewczyna zerwała ze mną, ponieważ piję i palę, a ona nie lubiła facetów, którzy coś takiego robili. Pewnego wieczoru, kiedy byłam z przyjaciółmi na wycieczkach z alkoholem, moja dziewczyna bagde w pokoju i nie tylko widziała, jak palę, ale byłam z inną dziewczyną, co ją bardzo zdenerwowało i odeszła, a od tego dnia nigdy nie widziałem ją ponownie, dopóki nie skontaktowałem się z dr Isikolo po około 3 miesiącach później, a ona nawet nie odbierała moich telefonów. Bardzo się cieszę, że doktor Isikolo przyniósł ją z powrotem do mnie. Kiedy skontaktowałem się z tym rzucającym zaklęcia, nie wierzyłem, że moja była powróci po tym, co zrobiłem, ale dr Isikolo dał mi wiarę i teraz cieszę się, że moja dziewczyna wróciła do mnie. Chcę, aby wszyscy uwierzyli w tego rzucającego zaklęcia i kontaktowali się z pocztą e-mail w celu uzyskania pomocy na isikolosolutionhome@gmail.com lub Whatsapp na +2348133261196

  OdpowiedzUsuń
 131. Kiedy znalazłem dr Ogundele, rozpaczliwie potrzebowałem przywrócić mojego byłego męża do życia w tym 2020 roku. Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się to tak szybko i nie wiedziałem, gdzie znaleźć pomoc, aby go odzyskać. Po prostu rzucił mnie po 17 latach małżeństwa, bez żadnego wyjaśnienia, i znalazłem dane kontaktowe Dr Ogundele, wielkiego rzucającego zaklęcia. Kontaktuję się z Dr.Ogundele za pośrednictwem jego WhatsApp: +27638836445 i powiedział mi, co muszę zrobić, zanim może mi pomóc, i zastosowałem się do jego instrukcji, po tym, jak podałem to, czego chciał, rzucił zaklęcie miłości, aby pomóc mi i mojemu mężowi wrócić razem. Krótko po tym, jak rzucił zaklęcie, mój mąż zaczął pisać do mnie SMS-y w zaledwie 24 godziny po rzuceniu zaklęcia, a mój mąż poczuł się okropnie z powodu tego, co mnie przedłożył i poprosił o wybaczenie. Powiedział, że jestem najważniejszą osobą w jego życiu i teraz o tym wie. Wprowadziliśmy się razem i był bardziej otwarty na mnie niż wcześniej, a potem zaczął spędzać ze mną więcej czasu niż wcześniej. Odkąd dr Ogundele rzucił na mnie zaklęcie, mój partner jest bardzo stabilny, wierny i bliższy mnie niż wcześniej. Gorąco polecam dr Ogundele każdemu, kto potrzebuje pomocy, problem z miłością, problem z ciążą, chorobę, a nawet problemy finansowe. Oto Kontakt Dr Ogundele, WhatsApp i Viber Chat: +27638836445 E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Podziękuj Mu za mnie, nazywam się Emily Volan i jestem z Kalifornii w USA.

  OdpowiedzUsuń
 132. moja historia jest bardzo wyjątkowa i wyjątkowa, ponieważ nie jest podobna do licznych reklam, które zawsze widzisz online, a także chcę być w 100% szczera i prawdomówna, że ​​nigdy nie będzie innego internetowego rzucającego zaklęcia, który pomoże ci przywrócić Z POWROTEM dla ciebie innego niż DR ISIKOLO, ponieważ on sam jest w 100% skuteczny, dynamiczny i bardzo niezawodny, ponieważ 99,9% innych rzucających zaklęcia nie jest naprawdę i nigdy nie może pomóc w rozwiązaniu twoich problemów, zamiast tego komplikują twój obecny stan OK SO BĄDŹ MĄDANY I DOSTĘPNY I DZISIAJ SKONTAKTUJ SIĘ Z DR ISIKOLO. MOJA WŁASNA HISTORIA ŻYCIA / DOŚWIADCZENIA JEST PONIŻEJ: Nazywam się Niko Dominik. Chciałbym podzielić się ze mną ogółem moich opinii na temat tego, co ten człowiek, dr ISIKOLO, właśnie dla mnie zrobił, ten mężczyzna właśnie przyniósł mi swoją utraconą Ex WIFE swoim wielkim zaklęciem. Byłem żonaty z tą kobietą Julie, ponieważ byliśmy razem przez ponad 4 lata i kochaliśmy siebie, ale nie byłem w stanie sprawić, że zaszła w ciążę i dałbym jej wszystko, czego potrzebuje. Zostawiła mnie i powiedziała, że ​​nie może już kontynuować. Szukałem teraz sposobów, by ją odzyskać, dopóki mój przyjaciel nie powiedział mi o tym mężczyźnie i nie dał jego kontaktowego adresu e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz również wysłać mu Whatsapp na numer +2348133261196. MOŻESZ KORZYSTAĆ Z KAŻDEJ Z TYCH, ABY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NIM i nie uwierzysz w to. Kiedy skontaktowałem się z tym mężczyzną w sprawie moich problemów, przygotował ten czar i przyprowadził do mnie Juilet, a po miesiącu zaszła w ciążę.

  OdpowiedzUsuń
 133. Miałem z powrotem moją byłą dziewczynę z pomocą DR ISIKOLO pod adresem isikolosolutionhome@gmail.com. Widziałem ludzi, którzy piszą świadectwa o zaklęciu, którym zostali pobłogosławieni, i przez kogo, więc chcę również powiedzieć moje, ponieważ my, ludzie, zbyt mocno wątpimy i brakuje nam szansy na pomoc. Właśnie z tymi świadectwami spotkałem DR ISIKOLO i skontaktowałem się z nim, by przywieźć moją byłą Katrinę, abyśmy mogli spędzić wakacje razem, ponieważ zerwaliśmy przez prawie rok, a moje serce nie było takie samo. Kocham tę kobietę całym sercem. Z pomocą doktora Isikolo mój były wrócił do mnie dokładnie za 48 godzin, on już zapewnił mnie, że na pewno wróci. To jest bardzo prawdziwe. Ja też byłem zszokowany i nie mogłem uwierzyć, że to naprawdę zadziałało. Powiem ci, abyś skontaktował się z tym mężczyzną, jeśli chcesz, aby Twój ukochany z powrotem do ciebie z szybkimi wynikami na jego e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com lub Możesz również Whatsapp go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 134. Witam wszystkich, chcę zeznawać o wielkim i potężnym rzucającym zaklęcia o imieniu DR EDO, który przywiózł mojego byłego, który mnie opuścił i zaręczył się z inną dziewczyną. Jesteśmy razem szczęśliwi, kiedy nagle zmienia się, kiedy dzwonił do mnie każdego ranka i noc przed pójściem spać, ale to wszystko się skończyło, kiedy do niego zadzwoniłem, krzyczał na mnie i powiedział, że nie chce już mieć ze mną nic wspólnego, byłem taki smutny i zdezorientowany, że nie wiedziałem, co wtedy robić połączyłem się z internetem, by dowiedzieć się, jak odzyskać moją byłą, a potem znalazłem artykuł, w którym ktoś mówił o tym, jak pomógł jej wspaniały i potężny DR EDO, a ona opuściła jego adres e-mail, wzięłam go i skontaktowałam się z nim, powiedziałam mu, że mam tylko problem uśmiechnął się i powiedział, żebym się zrelaksował, wszystko będzie OK, zrobiłem wszystko, o co mnie poprosił, i zapewnił mnie, że po 48 godzinach wróci, ku mojemu największemu zaskoczeniu następnego ranka to mój chłopak wrócił, klęcząc i błagając o mnie aby go teraz przyjąć, jesteśmy razem tak szczęśliwi, że może ci pomóc skontaktuj się z nim za pomocą jego adresu e-mail: edolovespelltemple@gmail.com, możesz również do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń
 135. Proszę odwiedzić (drisikolosolutionhome.webnode.com)
  Jestem tutaj, aby dać świadectwo o tym, jak ten potężny rzucacz zaklęć o nazwie DR ISIKOLO pomógł mi naprawić mój związek. byłam załamana, gdy moja narzeczona powiedziała mi, że nie jest już zainteresowany poślubieniem mnie, ponieważ miał romans z inną kobietą, w której pracuje. Płakałem i szlochałem każdego dnia, aż zrobiło się tak źle, że skontaktowałem się z Internetem w celu uzyskania pomocy, kiedy przeczytałem recenzję o świetnej pracy DR ISIKOLO, a potem skontaktowałem się z nim, by uzyskać pomoc w odzyskaniu mojego kochanka, on pomógł mi rzucić potężne (zaklęcie miłosne pojednanie) i ku mojemu największemu zaskoczeniu po 48 godzinach robienia zaklęcia miłosnego moja Narzeczona powróciła na kolana, błagając mnie o wybaczenie Jesteśmy teraz szczęśliwie małżeństwem i dziękuję DR ISIKOLO Cuda za pomoc ja zapisz mój związek, możesz skontaktować się z DR ISIKOLO za pośrednictwem jego adresu e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 136. udało mi się zdobyć męża z pomocą doktora zaklęć dr Ajayi, kiedy odkryłem, że był oczarowany przez inną kobietę. Byłem bardzo szczęśliwy, że skontaktowałem się z rzucającym zaklęcia, ponieważ to on był powodem, dla którego mogłem odzyskać męża i teraz żyjemy w pokoju. skontaktuj się z dr Ajayi za całą pracę nad zaklęciem, pomógł mi odzyskać męża i wierzę, że pomoże ci w tym, co ci przeszkadza. E-mail: drajayi1990@gmail.com lub whatsapp: +2347084887094.

  OdpowiedzUsuń
 137. Witam wszystkich, jest to najwspanialsza rzecz, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Chcę tylko podziękować DR ISIKOLO za poświęcenie czasu na rzucenie zaklęcia, które przywraca mojego byłego kochanka, który nagle stracił zainteresowanie mną po sześciu miesiącach zaręczyn, ale dziś jesteśmy małżeństwem i jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej. Byłem naprawdę oszołomiony i zszokowany, kiedy wykonał dla mnie pracę, a po 48 godzinach Kris wrócił do mojego domu i zaczął błagać o wybaczenie oraz o przyjęcie go z powrotem. Brakuje mi słów i nie wiem ile mam ci przekazać, DR ISIKOLO, jesteś Bogiem posłanym, aby przywrócić zerwany związek. Bardzo lubi pomagać ludziom w spełnianiu ich pragnień, odnajdywaniu prawdziwej miłości, odzyskiwaniu byłych kochanków, przerywaniu obelżywych związków, znajdowaniu sukcesu, przyciąganiu szczęścia, znajdowaniu bratnich dusz i wielu innych. Skontaktuj się z nim już dziś i pozwól mu pokazać cuda i zdumienie jego systemu zaklęć miłosnych. Zapewnia najlepsze wyniki w rzucaniu zaklęć. Wyślij e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Możesz również Whatsapp go na +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń
 138. Cześć, nazywam się Kerris Fraser z Tajlandii. Chcę podzielić się niesamowitym doświadczeniem z wszechmocnym Dr Ogundele, rzucającym zaklęcia, mój mąż Greg chciał się ze mną rozstać i złożył pozew o rozwód, a on był z inną kobietą, naprawdę byłem zdewastowany płakałem dzień i noc każdego dnia, opowiedziałem mojej przyjaciółce o mojej sytuacji, a ona opowiedziała mi o potężnym rzucającym zaklęcia o imieniu Dr Ogundele. Czułem się trochę sceptycznie, ale postanowiłem spróbować wszystko, o co poprosił mnie dr Ogundele, i obiecał mi wynik 24 godzin, a następnego ranka, kiedy skończył z tym zaklęciem, ku memu największemu zaskoczeniu to Greg, mój mąż na kolanach, błagał mnie o wybaczenie i przyjęcie go z powrotem i dziś jesteśmy razem, jestem bardzo szczęśliwy dzięki dr Ogundele. Ma moc każdego rodzaju problemu, może również pomóc ci się z nim skontaktować przez: E-mail: (ogundeletempleofsolution@gmail.com) WhatsApp lub Viber Chat: (+27638836445).

  OdpowiedzUsuń
 139. Mój mąż i ja jesteśmy małżeństwem od około 7 lat. Pobraliśmy się szczęśliwie z dwójką dzieci, chłopcem i dziewczynką. 3 miesiące temu zacząłem zauważać jakieś dziwne zachowanie od niego, a kilka tygodni później dowiedziałem się, że mój mąż kogoś widzi. Zaczął wracać do domu późno z pracy, nie przejmował się już mną ani dziećmi, czasem wychodzi i nawet nie wraca do domu przez około 2-3 dni. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby rozwiązać ten problem, ale bezskutecznie. Bardzo się martwiłem i potrzebowałem pomocy. Kiedy pewnego dnia przeglądałem Internet, natknąłem się na stronę internetową, która sugeruje, że DR EDO może pomóc rozwiązać problemy małżeńskie, przywrócić zerwane relacje i tak dalej. Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałem się z nim, a on rzucił na mnie zaklęcie. Dwa dni później mój mąż przyszedł do mnie i przeprosił za wyrządzone krzywdy i obiecał, że nigdy więcej tego nie zrobi. Od tego czasu wszystko wróciło do normy. Ja i moja rodzina znów żyjemy razem szczęśliwie .. Wszystko dzięki DR EDO. Jeśli potrzebujesz rzucającego zaklęcie, które może rzucić zaklęcie, które naprawdę działa, sugeruję skontaktowanie się z nim. On cię nie zawiedzie. To jest jego e-mail: edolovespelltemple@gmail.com, możesz także do niego zadzwonić lub dodać go na WhatsApp: +2348159452497

  OdpowiedzUsuń

Fajnie, że piszesz! Pisz, komentuj, daj znak, że jesteś!
Dobrej energii nigdy za wiele. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...