czwartek, 19 marca 2020

Nim przyjdzie wiosna…


                
  a potem lato, i znów zdarzy mi się wdepnąć w jakieś kocie okoliczności,
opowiem Wam o  Przydrożnych.


Od lewej: Noska, Gryzelda i Dzika.

Dzika i Gryzelda.

Przydrożne czekały na mnie długo. Na tyle długo, że zdziczały, wychudły, straciły odporność i nabawiły się kataru kociego w takim stopniu, że miały już widoczne zmiany na oczach, które 10-letnia Marysia, ujrzawszy je, obrazowo określiła… zezem. Biedaki nie wyglądały dobrze. 

To może od początku.
Jest upalny ostatni dzień lipca 2019 roku i zgrabnie upakowane w samochodzik, którym mamy dostarczyć przyjaciołom odpoczywającym na Kaszubach zapasy na tydzień oraz dwie przewspaniałe dziewczynki do towarzystwa, podróżujemy kaszubskimi… arteriami. Za sobą mamy już z godzinę jazdy, przed sobą – pół godziny i wizję popołudniowej kąpieli w jeziorku, którego zalety i uroki znamy z relacji Radki, bo ta od dwóch dni rozpoznaje tamtejsze tereny. Nie możemy się doczekać! Ale tymczasem -  alert, bo… kocięta! Nie wiem, jakim cudem je zauważyłam, bo nie widziały ich ani Iwona, ani dziewczynki. Mam chyba jakiś wewnętrzny radar, który mi daje sygnały, bo zaledwie dwa tygodnie wcześniej w zupełnie innym miejscu, o zmroku! wypatrzyłam cztery koteczki – prawdopodobnie wywiezione na odludzie w łaskawym geście darowania im życia – tak, tak, darowania – przecież tak zwany opiekun wykazał się wspaniałomyślnością i nie utopił ich. Zawiózł je litościwie w krzaczory między polami, z dala od jakichkolwiek domów, za to w bliskości wiatraków – niech sobie radzą. Taki tam survival dla okołopółtoramiesięcznych kotków! Trzeba przyznać, że były zadbane, w każdym razie dość odpasione, i oswojone z ludźmi (tylko jeden z nich był bardziej płochliwy). I musiały się tam znaleźć krótko przed tym, jak je odkryłam, bo jeszcze pachniały domem, kuchnią, rosołem, zupą. Swoją drogą była to dość ciekawa historia, bo znalazłam się w tamtym miejscu o tamtej porze w wyniku dość zabawnej pomyłki...

Jak wyżej - bo to siostry nierozłączki.

Tymczasem wracam do Przydrożnych, którym także ktoś wspaniałomyślnie podarował życie,  porzucając przy dość ruchliwej drodze, z dala od domów, wśród pól. Nieco przerażonej Iwonie na pytanie, co chcę w tej sytuacji zrobić, odpowiedziałam zgodnie ze stanem faktycznym, że nie wiem, ale nie możemy ich tam zostawić. Skądinąd racjonalne pytanie nie wynikało z braku empatii, tylko ze świadomości, że oto jedziemy na niecałe dwa dni do przyjaciół, którzy nas grzecznościowo zaprosili do wynajętego lokum. Jedziemy tam, nie znając tamtejszych warunków bytowych oraz nie uprzedzając ich o tym, że mamy dodatkowych „wczasowiczów”. Na razie jednak nie ma czasu, żeby się nad tym zastanawiać, gdyż przede wszystkim trzeba kocięta złapać. Nic prostszego, przeleciało mi przez myśl, przecież Wiatraczne w zasadzie same mi wlazły do rąk…
Ha, ha, pobite gary! Te nie wlazły! Spylały w trawy i chaszcze, i chociaż mam doświadczenie w tej materii, to zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Dwa nieco słabsze kociaczki w końcu złapałam sama, upchnęłam do torby, z której wcześniej wysypałam swoje rzeczy podręczne i fatałaszki (czytaj: siedemnaście kostiumów kąpielowych, co nie, Ptachu?), i udałam się po trzeciego delikwenta. Tutaj jednak poległam i musiała mi pomagać Iwona, bo kotek był tak zdeterminowany i zdziczały, że trzeba było go osaczyć i dodatkowo odczekać, aż się zmęczy susami wśród chaszczy. Wreszcie się udało! Jeszcze się tylko rozejrzałyśmy, czy skądś nie wychynie czwarty, zapakowałyśmy się do samochodu i ruszyłyśmy, po drodze intensywnie rozważając różne warianty dalszego postępowania. 

Ważna informacja dla Kurek:
to jest torebusia, w której podróżowały Przydrożne. ;)


Dzika uwielbia pokładać się na Gryzce.
A bywa, że także ją... miesi! ;)

W skrócie napiszę już tylko, że Radka i Michael nie popadli w nadmierną desperację z powodu nadprogramowych gości; po krótkiej naradzie wszyscy zgodnie uznaliśmy, że najlepiej dla kotków będzie, jeśli przede wszystkim obejrzy je lekarz, a ja dodatkowo jadąc do ustalonej przez sieć lecznicy w Chojnicach, wpadłam na napoleoński plan ewentualnego umieszczenia ich na tę jedną noc w szpitaliku, gdyby okazało się, że taki tam istnieje.
I owszem, kotki zostały zbadane, zaopatrzone (oczywiście pani wetka potwierdziła nasze przypuszczenia, że kotki mają zaawansowany katar, są wygłodzone i odwodnione), ale także okazało się, że mogą tam bezpiecznie zostać do jutra, kiedy to będziemy z Iwoną wracać z ekspresowego wywczasu – wystarczy, że nadłożymy trochę drogi i wrócimy do domu przez Chojnice. Ogromnie nam to ułatwiało realizację planu beztroskiego moczenia się w jeziorku, gdyż nie mając odpowiednich akcesoriów, jak choćby jakiejś klatki, nie mogłabym swobodnie pozostawić kotków w domku, w którym byłyśmy z Iwoną grzecznościowo zakwaterowane, na obcym, nieznanym terenie i być może wbrew regulaminowi odnośnie do trzymania w nim zwierząt.

Wywczas przebiegł więc cudownie; miejsce urokliwe, sam środek kaszubskiego lasu, jezioro, ptaki, zwierzaki, i cudowni ludzie, u których gościliśmy, więc czas odjazdu nadszedł w najmniej spodziewanym momencie, mimo iż  starałyśmy się z Iwoną bardzo świadomie przeżyć ten skondensowany urlop, nasycając się niezwykłą atmosferą i pięknem, oraz przyjemnością pławienia zadków w czyściutkim i mało oblężonym przez ludzi jeziorku. Po południu co prawda trochę się ich tam naszło, ale ranek był absolutnie nasz, tylko nasz: cisza, spokój, słońce i woda. Niezapomniane!

Tu Gryza oplotła się wokół Kity.
Kita swego czasu robiła za mamkę dla leśnych Pimpków - Jaśniaka i Ciemniaka.

Ale nie o tym, nie o tym…
Wczesnym wieczorem  pożegnałyśmy się z naszymi dobroczyńcami, którzy nam umożliwili wakacje w przepięknym miejscu i pojechałyśmy do domu, zabierając od przemiłej pani wetki koteczki. Działały już leki, więc wyglądały nieco lepiej; miałyśmy dla nich karton jako transporter i… w drogę. Trochę się obawiałyśmy, jak ją zniosą, ale wszystko przebiegło bardzo dobrze i spokojnie. No, może poza tym, że 30 km od domu na prostej drodze w niezabudowanym terenie zatrzymali nas przyczajeni policjanci, gdyż znacznie przekroczyłam prędkość. Zaprawdę zrobiłam to! Nie zauważyłam znaku ograniczającego  do 50 km i nie pomogły tłumaczenia, że kotki, że to, że siamto, że litości! Dwie stówki musiałam odżałować i wrzucić do dziurawego wora zwanego budżetem państwa. :] Zawsze mnie to najbardziej wnerwia, że nie mogę zdecydować sama, na jaki cel wpłacę mandat. O ile lżej byłoby człowiekowi w takiej niekomfortowej sytuacji, gdyby mógł wpłacić kasę na coś sensownego!

Te dwie koteczki są sobie bardzo oddane.


Opowiadać dalej czy przerwa? Chyba to drugie – dla podniesienia emocji, co?;)
Jeszcze tylko parę zdjęć na zachętę…

 Relaks w kole tortur. ;)

 Niestety to są już trochę wyrośnięte koteczki, 
stąd zwisające zadeczki. :)

 Kocia układanka.

I w zbliżeniu.

I znów konfiguracja Dzika/Gryza.

I do jutra!

To pisałam ja, JolkaM.

PS Czy mnie któś jeszcze pamięta? ;)

35 komentarzy:

 1. Rety,Jolko M !:) Kotki przecudnej urody!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, są śliczne i kochane. I... na sprzedaż. ;)

   Usuń
  2. Miłość jest zawsze piękna, kiedy jesteś z prawdziwą osobą, tobą i prawdziwym kochankiem. Jestem Mayruris Camplelo Mój chłopak zerwał ze mną i byłem samotny, więc został skierowany do bardzo miły i wielki czar caster dr ADELEKE, który pomógł mi przywrócić mój kochanek do mnie i poprosił mnie o 340 euro za przedmioty potrzebne do zaklęcia i dziś jestem z nim teraz i jesteśmy szczęśliwi razem. Jestem bardzo wdzięczny za to, co zrobiłeś dla mnie Dr ADELEKE możesz wysłać mu e-mail aoba5019@gmail.com lub Whatsapp mnie przez +27740386124 

   Usuń
 2. Pamięta, pamięta JolkoM ;)
  Mój bratanek kilka lat temu, wyszukując maleńkie zielone żabki w zielonej trawie, gdy dziwiłam się jak mu się to udaje, stwierdził: każdy ma oko nastawione na co innego!
  Ty Jolu masz oko nastawione na koty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mam ja radar na koty. Raz miałam na psa. Ale i z żabami miałam ciekawostkę - dwa dni temu.
   Pozdrówka, Marijo!

   Usuń
 3. Pamięta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! I nawet odczuwam coś w rodzaju wzruszenia, mogąc odnieść się do Waszych komentarzy. Nie jest to może oszałamiająca liczba tych pamiętających, ale, cóż, nie mogę mieć pretensji, skoro sama nie zadbałam o ciągłość kontaktów. ;)
   Pozdro! :)

   Usuń
 4. Pamiętam! Igora też! ;)
  Rany, co za historia! Kotki absolutnie wzruszające!
  Gryząc pazury, czekam na cd.
  Galia Anonimia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, aż gryząc pazury... A tu małe opóźnienie - przepraszam, Galio!
   ♥♥
   PS Igor już chyba nie do poznania - wyrosło mu się, i w ogóle. ;)

   Usuń
 5. Pamiętam Jolko M...pewnie ,ze pamiętam .Twoje przetwory tak pięknie zrobione też pamietam.Czekam na dalszy ciąg.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu z Jelcza, najwierniejsza z wiernych czytelniczek! Jak to miło, że wciąż tu jesteś! I pamiętasz słoiczki... :)
   Jest ciąg dalszy, nieco spóźniony. No i będzie jeszcze dalszy, i mam nadzieję dobre zakończenie.

   Usuń
 6. Jolu, jak mi miło, że odświeżyłaś, a właściwie zakociłaś ponownie blog! I ja ci radzę: ty się już po krzaczorach nie oglądaj... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Gosiu, to były czasy, gdy tu koty i opowieści o nich hulały niemal na co dzień. Hm, może by tak wrócić do tej chlubnej tradycji? Skoro Ty nie masz czasu, zajęta nimi w realu, to może ja coś czasem skrobnę. Mam nawet pomysł na pewien wpis.
   Tylko żeby się nie wdali ci paskudni jeźdźcy prokrastynacji... ;)

   Usuń
 7. Jak mogłabym nie pamiętać! Czekam na ciąg dalszy, a kotki śliczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę opóźniony, ale jest ciąg dalszy, Ewo. A będzie jeszcze jeden odcineczek. I mam nadzieję szczęśliwe zakończenie.
   Buźka!

   Usuń
 8. Jolu, nie mogłabym nie pamiętać:))) A na ciąg dalszy czekam.
  A tak w ogóle to często tu zaglądam i choć rzadko się pojawia jakiś post, to ja sobie podczytuję nostalgicznie te dawne, czasem nawet łezka w oku mi się zakręci, ale generalnie to tak ku pokrzepieniu serc:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, łezka, Ninko, może się zakręcić - tu przecież jest tyle zwierzęcych, ale i ludzkich, historii! Wspaniały pamiętnik skupiający tak wiele pięknych osób - w większości nigdy niewidzianych osobiście, ale tak bliskich - nawet po miesiącach i latach bez kontaktu... Magia.
   ♥♥

   Usuń
 9. Oczywiście, że pamiętamy! Kotunie przecudowne, miło patrzeć.
  Ella-5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Można nie tylko patrzeć, dwa są "na sprzedaż". ;)

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. Miło mi, Abi!
   Przyznaję, że jestem cokolwiek wzruszona... I mam taką szczerą chęć powrotu na stronę Gosi z jakimiś wpisami. Nie wiem jednak, czy uda mi się wytrwać w tej chęci.
   Trzymaj kciuki! :)
   Pozdrówka!

   Usuń
 11. Pamiętam, a jakże :)
  Śliczne kotki na zdjęciach :) Widać, że im dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, myślę, że jest im nie najgorzej. Ale sielanka się musi zakończyć, a raczej zmienić się musi miejsce sielankowania. ;) Dwie dziewczynki będą szukać domu, wspólnego, o czym napomykam w kolejnym wpisie. Szczegóły będą w jeszcze kolejnym.
   Pozdrówka, Lidio! :)

   Usuń
 12. Miłość jest zawsze piękna, kiedy jesteś z prawdziwą osobą, tobą i prawdziwym kochankiem. Jestem Mayruris Camplelo Mój chłopak zerwał ze mną i byłem samotny, więc został skierowany do bardzo miły i wielki czar caster dr ADELEKE, który pomógł mi przywrócić mój kochanek do mnie i poprosił mnie o 340 euro za przedmioty potrzebne do zaklęcia i dziś jestem z nim teraz i jesteśmy szczęśliwi razem. Jestem bardzo wdzięczny za to, co zrobiłeś dla mnie Dr ADELEKE możesz wysłać mu e-mail aoba5019@gmail.com lub Whatsapp mnie przez +27740386124 

  OdpowiedzUsuń
 13. INSTEAD OF GETTING A LOAN,, I GOT SOMETHING NEW
  Get $5,500 USD every day, for six months!

  See how it works

  Do you know you can hack into any ATM machine with a hacked ATM card??
  Make up you mind before applying, straight deal...

  Order for a blank ATM card now and get millions within a week!: contact us
  via email address::{Universalcardshackers@gmail.com}

  We have specially programmed ATM cards that can be use to hack ATM
  machines, the ATM cards can be used to withdraw at the ATM or swipe, at
  stores and POS. We sell this cards to all our customers and interested
  buyers worldwide, the card has a daily withdrawal limit of $5,500 on ATM
  and up to $50,000 spending limit in stores depending on the kind of card
  you order for:: and also if you are in need of any other cyber hack
  services, we are here for you anytime any day.

  Here is our price lists for the ATM CARDS:

  Cards that withdraw $5,500 per day costs $200 USD
  Cards that withdraw $10,000 per day costs $850 USD
  Cards that withdraw $35,000 per day costs $2,200 USD
  Cards that withdraw $50,000 per day costs $5,500 USD
  Cards that withdraw $100,000 per day costs $8,500 USD

  make up your mind before applying, straight deal!!!

  The price include shipping fees and charges, order now: contact us via
  email address:::::: {Universalcardshackers@gmail.com}
  Whatsapp:::::+31687835881

  OdpowiedzUsuń
 14. Obracím se na celou Českou republiku, na ty, kdo hledají upřímnou a velmi čestnou osobu, která ti může poskytnout spolehlivou půjčku v maximální lhůtě 24 hodin bez obav a bez protokolu, jsem ti k dispozici Abych vám mohl vyhovět, začíná moje nabídka půjčky od 30.000 Kč do 90.000.000 Kč při úrokové sazbě 2%. Můžete ji splatit (12 - 300 měsíců). Představuji vám své oblasti pomoci.

  - Finanční pomoc,
  - Půjčka okamžitě,
  - Nebankovní půjčka,
  - Půjčka na konsolidaci,
  - Půjčka na vaše projekty,
  - Půjčka na podporu rodiny,
  - Půjčka na školení vašich dětí.
  - Půjčka pro vaše potřeby.

  Dostanete úvěr ve vší upřímnosti a rychle do 24 hodin, váš úvěr vám bude poskytnut bankovním převodem úspěšně a bez jakéhokoli protokolu, vy, kdo to potřebuje, naléhavě. Žádáme vás, abyste nás kontaktovali , tady jsou naše kontakty:

  E-mail: lenkaring501@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. ยินดีต้อนรับสู่ UPLAY365.COM เว็บพนันออนไลน์ All In One ที่รวมเว็บพนันออนไลน์อันดับ 1 ไว้ที่เดียวกันมากที่สุด ไม่ว่าจะเป็น เกมส์ไพ่ ที่เป็นที่นิยม เช่นบาคาร่า แบล็คแจ็ค เสือมังกร หรือจะเป็น รูเล็ต สล็อตออนไลน์ คีโน โป๊กเกอร์ forex ไก่ชน เกมส์ยิงปลา แทงบอล แทงบาส เทนนิส ESPORT แทงมวยไทย และอื่นๆอีกมากมาย พร้อมเทคโนโลยีชั้นนำจากผู้ผลิตซอฟต์แวร์เกมส์ระดับโลก ความน่าเชื่อถือได้มาเป็นอันดับ 1 สามารถเล่นได้ทั้งบนคอมพิวเตอร์ , มือถือ ระบบ android และ IOS *คาสิโนออนไลน์ : สามารถเลือกเล่นกับคาสิโนชั้นนำดังนี้ SexyBaccarat, AG Casino, GOLD Casino, SA Casino, W88 Casino, D88 Casino, WM Casino, GD Casino เป็นต้น *แทงบอล : U กีฬา (U SPORTS) , S กีฬา (S SPORTS) มั่นใจได้เลยว่า อัตราการจ่ายค่าน้ำดีที่สุดต้อง uplay365 เหมาะสำหรับทั้งนักพนันมืออาชีพและ มือใหม่ โดยทางเรามีพนักงานคอยสอนเรื่องการแทงบอลเบื้องต้น แทงง่าย อัตราจ่ายดี *สล็อตออนไลน์ ,เกมส์ยิงปลา : JOKER123,PLAYTECH และอื่นๆ อีกมากมาย ทั้งหมดนี้ สามารถเล่นได้ใน 1 ยูสเซอร์เท่านั้น สนใจสมัครสมาชิกรับเครดิตฟรี สามารถสมัครได้ตนเองที่หน้าเว็บ หรือติดต่อ Callcenter โดย ทางเรามีพนักงานไว้บริการและแก้ปัญหา ตลอด 24 ชั่วโมง สอบถามข้อมูลเพิ่มเติมได้กับแอดมินได้ตลอด 24 ชม.ค่ะ

  SA
  HONGBO

  OdpowiedzUsuń
 16. Potřebuji urgentní půjčku, abych mohl zaplatit své účty, post blog komentář Hledám konsolidační půjčku, nezajištěné půjčky, podnikatelské půjčky, hypotéky, půjčky na auta, studentské půjčky, osobní půjčky, rizikový kapitál, bitcoinové půjčky atd.! Jsem soukromý věřitel, poskytuji půjčky společnostem a jednotlivcům s nízkými a přiměřenými úrokovými sazbami 3%.
  E-mail na následující adresu: Katarzyna.kaykoloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Rychlá půjčka mezi 50 000 až 50 000 000 Kč Dobrý den paní / pane Potrebujete financování pro svuj domov, pro vaše podnikání, pro nákup automobilu, pro nákup motocyklu, pro vytvorení vlastního podniku, pro vaše osobní potreby, více pochybností. Osobní kredity udeluji od 50 000 CZK do 50 000 000 CZK s nominální úrokovou sazbou 2% bez ohledu na výši. Uvedte prosím v žádosti o úver presnou cástku, kterou byste chteli, a její splatnost. Pro více informací nás prosím kontaktujte pouze na: Email:Trzickapavlina@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Skutečný životní příběh, jmenuji se libanesa, byl jsem ženatý 13 let, moje manželství se nějakou dobu zhoršovalo, takže se to muselo rozpadnout, byla jsem jeho věrnou věrnou podpůrnou a důvěřivou manželkou, měl další divokou stránku, která se vymkla kontrole „Poslední příhodou je, když jsem zjistil, že má poměr 2 týdny před naším 14. výročím svatby. Z ničeho nic na mě můj manžel právě rozpoutal rozvodovou řeč, byl jsem tak zraněný a že jsem nezávislá žena, myslel jsem si Dokázal jsem zvládnout to, že jsem svobodný. Bylo tak těžké jít dál, takže jsem se musel obrátit o pomoc online. Naše manželství a rodinní terapeuti si mysleli, že „něco“ není v pořádku s mým manželem, šel jsem online a zjistil jsem o Dr. Fayosovi a jeho hodnocení dobré práce s kouzlem, kontaktoval jsem ho s tímto e-mailem (Fayosasolusionhome@gmail.com) nebo Whatsapp +2348151918774 objednal jsem si kouzlo lásky v jeho chrámu a 24 hodin poté, co bylo kouzlo provedeno a dokončeno ráno další den kolem 09:34 jsem byl tot Ally šokován tím, jak mi zavolal můj manžel a řekl mi, jak moc mi chybí, jeho kouzlo na mě fungovalo tak rychle a můj manžel byl v poslední době tak milující. Přirozené a já mám šťastné manželství poté, co jsem použil jeho kouzlo lásky, pokud jste v láskyplné a nešťastné manželství, které nelze zachránit, věřte, na konci tohoto tunelu je světlo a existuje velká síla, která může obnovit narušený vztah a manželství bez ohledu na to, jak dlouho jste oba odešli, setkat se s velkým mužem, který může ovládat slunce a měsíc, aby pro vás pracovali a vyřešili váš problém, uzdravili váš manželský vztah a ušetřili peníze Můžete kontaktovat Dr. Fayosu na jeho kontaktních údajích E-mail: (Fayosasolusionhome@gmail.com) nebo Whatsapp +2348151918774

  https://web.facebook.com/pages/category/Medical---Health/Dr-Fayosa-Herbal-Medicine-Solution-590840531054327/?_rdc=1&_rdr

  OdpowiedzUsuń
 19. Ahoj všichni jsem tady, abych svědčil o tom, jak mě můj manžel opustil pro svou bývalou manželku. Byly to jen 3 roky našeho manželství, Nejbolestivější bylo, že jsem byla těhotná s naším prvním dítětem, vlastně jsem si myslela, že je po všem, že jsem to ztratila všechno, udělal jsem vše, co bylo v mých silách, abych ho přivedl zpět, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho tak strašně kvůli lásce, kterou jsem k němu měl, prosil jsem ho o všechno, slíbil jsem, ale on odmítl, vysvětlil jsem svůj problém mé kamarádce a navrhla mi, abych se raději obrátil na sesilatele kouzel, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo, abych ho přivedl zpět, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, poslal jsem sesilatele kouzel zvaného Dr. Fayosa a ujistil mě, problém a že po 48 hodinách bude všechno v pořádku, seslal kouzlo a překvapivě o 48 hodin později mi zavolal můj manžel a omluvil se za všechno, co udělal, byla jsem tak překvapená, že mi zavolal a řekl, že je mu všechno líto to se stalo a on chtěl, abych se k němu vrátil, já w protože jsme tak šťastní a šli jsme k němu, a tak jsme spolu začali znovu šťastně žít, a to díky Dr. Fayosovi, který radí všem ohledně stejného problému, kontaktovat Dr. Fayosu E-mailová adresa je (Fayosasolusionhome@gmail.com) nebo přímo na whats-app +2348151918774

  OdpowiedzUsuń
 20. Ahoj všichni jsem tady, abych svědčil o tom, jak mě můj manžel opustil pro svou bývalou manželku. Byly to jen 3 roky našeho manželství, Nejbolestivější bylo, že jsem byla těhotná s naším prvním dítětem, vlastně jsem si myslela, že je po všem, že jsem to ztratila všechno, udělal jsem vše, co bylo v mých silách, abych ho přivedl zpět, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho tak strašně kvůli lásce, kterou jsem k němu měl, prosil jsem ho o všechno, slíbil jsem, ale on odmítl, vysvětlil jsem svůj problém mé kamarádce a navrhla mi, abych se raději obrátil na sesilatele kouzel, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo, abych ho přivedl zpět, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, poslal jsem sesilatele kouzel zvaného Dr. Fayosa a ujistil mě, problém a že po 48 hodinách bude všechno v pořádku, seslal kouzlo a překvapivě o 48 hodin později mi zavolal můj manžel a omluvil se za všechno, co udělal, byla jsem tak překvapená, že mi zavolal a řekl, že je mu všechno líto to se stalo a on chtěl, abych se k němu vrátil, já w protože jsme tak šťastní a šli jsme k němu, a tak jsme spolu začali znovu šťastně žít, a to díky Dr. Fayosovi, který radí všem ohledně stejného problému, kontaktovat Dr. Fayosu E-mailová adresa je (Fayosasolusionhome@gmail.com) nebo přímo na whats-app +2348151918774

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jsem velmi vděčný Dr. Fayosovi, mocnému kouzelníkovi, který mi minulý týden vrátil mého bývalého manžela. Toto svědectví je úžasné a jmenuji se Oliver Sanni, bydlím ve Velké Británii, všechno to začalo, když jsem přišel do kontaktu s tímto Dr. Fayosa prostřednictvím svědectví napsaného o něm a také jsem se setkal s mnoha svědectvími o tom, jak pomáhá ostatním s jejich životními a manželskými záležitostmi. Vrátit se s bývalým je jedním z nejvnitřnějších pocitů, které by mnozí lidé rádi zažívali, zejména jako ti vzpomínky s naším bývalým vždycky zatemňují naši mysl, když někdo jiný dělá některé z těch věcí, které náš bývalý dělal, jsem posledních 6 let svobodným rodičem a přestože můj bývalý manžel byl daleko ode mě a mých dětí si stále přeji jednoho dne se ke mně vrátí, tento doktor kouzel, se kterým jsem se setkal, známý jako Dr. Fayosa, mi pomohl s mými přáními a já rád říkám, že jsem zpět se svým bývalým manželem, který se ke mně vrátil minulý týden v pátek a já jsem super šťastný sdílení toto svědectví s každým s o že i oni se mohou setkat s tímto skvělým lékařem a řešit jejich problémy, nevzdávejte se, vždy existuje naděje, když se setkáte se správnými lidmi, kontaktujte Dr. Fayosu s (Fayosasolusionhome@gmail.com) nebo přímo na whats-app +2348151918774 , moc vám děkuji, doktore Fayoso

   Usuń
 21. Ahoj všichni jsem tady, abych svědčil o tom, jak mi můj manžel nechal 3 roky našeho manželství, Nejbolestivější částí je, že jsem byla těhotná s naším prvním dítětem, vlastně jsem si myslela, že je mezi námi konec a já jsem ho ztratil, udělal jsem všechno možné v rámci svých pravomocí ho přivést zpět, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho tak strašně zpět kvůli lásce, kterou jsem k němu měl, prosil jsem ho, slíbil jsem, ale on to odmítl, rozhodl jsem se to říct svému příteli a vysvětlil jsem svůj problém a ona mi navrhla, že bych měl raději kontaktovat kouzelníka, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo, abych ho přivedl zpět, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, poslal jsem kouzelné kouzlo zvané Dr. Fayosa a on mě tam ujistil nebyl žádný problém a že do 48 hodin bude všechno v pořádku, seslal kouzlo a překvapivě za 48 hodin mi zavolal můj manžel a omluvil se za všechno, co udělal, a slíbil mi, že mě bude milovat a bojovat za naši lásku, byl jsem tak překvapený, že volal já a řekl, že ho všechno tak mrzí to se stalo a on chtěl, abych se k němu vrátil, byl jsem tak šťastný a šel jsem k němu, že jsme spolu začali znovu šťastně žít, díky Dr. Fayosovi, který každému radí ke stejnému problému, kontaktujte Dr. Fayosu E-mailová adresa je (Fayosasolusionhome @ gmail.com) nebo přímo na Whats-App +2348151918774

  OdpowiedzUsuń

Fajnie, że piszesz! Pisz, komentuj, daj znak, że jesteś!
Dobrej energii nigdy za wiele. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...